bugün

sinema ve dizi oyuncusu...benim için en iyi oyunculuğunu 1990'da itri'nin hayatını canlandırdığı trt dizisinde göstermiştir.
polemiklerle gündeme gelmeyi düşünen şahıs.
paradoks insani. her turlu ahlaksizlik ve serefsizlik konusunda profesyonel oldugu halde dizinin birinde * topluma mesaj veren ogretmeni oynayan sahis. ben gercek kimliginden bagimsiz izleyemedim, kimse kusura bakmasin.
samimiyetten uzak magazin insanı, ikide bir hollywoodda rol kapmaktan falan bahsedip güldürür herkesi, sorarlar adama ne diyosun sen diye.
aslında iyi bir sinema yüzüne sahip olmasına rağmen kısıtlı yeteneği, özelinin olumsuz bir şekilde işinin önüne geçişi ve kariyerini yönetmekten uzak oluşu nedeniyle kaybolup gitmiştir.
her hafta sonu etiler akmerkezde gorulebilecek çok yönlü insan.
geçmişte ki şöhretinin kaybolması neticesinde bunalıma girip sağa, sola saldırıp polemik yaratan adam.
eski karısının (sibel can) bir dönem manken karahan çantay ile yaşadıklarının örtülmesi için çeteler ile anlaşan (nuriş çetesi) ve çete üyelerine rolex saatler alan adam.
sürekli dudaklarını yalayan adam.
komedi dükkanı'nın bu haftaki bölümünün ne yazık ki içine eden adam.. sıkıntıdan karnımıza ağrılar soktu.. hiç mi anlamaz bi adam oyunculuktan yahu? böyle gereksiz bi ukalalık, gereksiz bi hava! neyse onu da öyle kabul edelim!
düzgün bir adamdır her şeyden önce. kimseler bilmez ama iyi bir kalemi de vardır. adam kırmamak için uğraşan cinstendir.

insandır hasılı, adam gibi adamdır.
kanaltürk kanalının 2. sayfa programında karşıma çıkan insan... anlattıkları gerçekten güzel, iyi bir arkadaş olurmuş bu adamdan... bunu anladım...
rivayete göre luis figo'yla akrabalığı bulunan artiz. artist değil, ''artiz.''*
Araf zamaninda canlandirdigi rolle beni gulduruyor ki dizinin icerigine gore guldurmemesi lazimdir. boyle degisik bir adamdir.
Kızını dudağından öpmesinin ardından rahat tavrıyla dikkat çeken şahıstır.

(bkz: hakan ural ın kızıyla dudaktan öpüşmesi)
çarpık ilişki insanı.
yaptığı sapıklığı savunan sözlükteki yandaşlarıyla beraber marsa giden ilk nasa füzesinin dışına japon yapıştırıcıyla iliştirilmesini şiddetle talep ettiğim bir insan.
(bkz: ağzından mı öpmüş)
hakan ural oğlunu'da dudağından öpsün tartışma bitsin..
Hakan Ural kızını dudağından öpüyor, Fikret Orman yeğenini kucağında hoplatıyor.. yok mu arttıran?
hiç birşey göründüğü gibi değildir. değildir ama. baba - kız, ne bileyim bu fotoğrafta masum bir öpücük yok sanki. allah ım aklımı koru.
yunan heykeli gibi bir abimizdir kendisi yalan yok Allah güzel yaratmış, para da var, pul da var, baba zaten sanatçı, kerem alışık misali yetenek sıfır olsa da babanın çevre, ananın nezaketi derken sinemaya da ucundan yamanmış bir de sibel can gibi türkiyenin zamanında en ateşli, en titrek hatunuyla evlenmek falan filan falan filan bir şekilde yıllar önce tanımı yapılıp türk medya literatürüne geçen 'medya maymunu' tabirini hak et, adın sanatçı olsun vasfında bir adam hakan ural.

mevzu o değil de son günlerde çıkan şu kızıyla öpüşen adam mevzusu bütün bu yeteneksizlik ve medya maymunluğu illetinden daha bir tedavisi mümkün olmayan bir hastalık taşıdığını gösterdi bana hakan uralın. ne yalan söyliyeyim bu dejenerasyona üzüldüm. acaba alt dudaktan da kaptı mı, dil de attı mı falan gibi türlü nevi kepaze geyiğe sebebiyet verecek bir fotoğrafı savunmaya çalışması da cabası. ne hale geldik ya rabbim demeden edemiyor insan? bunun bir sevgi göstergesi olduğunu söyleyenler de var... Allah aşkına bu kepazeliği savunanlar bir anlığına gözlerini kapatıp düşünsün, empati yapsın.

yani özetle; hakan ural bu medeniyetten bir adı kalmış onu da değiştirse görsek bile tanıyamayacağımız bir adamdır...
1988 yılında Sibel Can ile evlendi. Evliliğinden 2 çocuğu olan Hakan Ural, 1999 yılında boşandı. 2002 yılında tanıştığı Ezgi Can ile 2005 yılında evlendi. 2013 yılında 17 yıl sonra yeniden baba olma heyecanı yaşayan Hakan Ural, bir röportajında ''Ezgi'nin hamileliğinde saray uşağı gibiydim'' sözlerini kullandı.
Bana her daim al pacino yu hatta daha cok tony montana karakterini hatirlatan karizmatik oyuncu, sahip oldugu karizmanin yarisi kadar oyunculuk yetenegi olsa cok farkli yerlerde olabilirdi sanirim.
doktor hakana uru alması için söylenilen emir kipi.