bugün

ufak yerde okumanın bedellerinden sadece bir tanesi.
parası olmayan öğrencidir. veya babasından aldığı parayı ota boka harcamayı kendine yediremiyen ögrencidir.
büyük şehirde okusanda canın sıkkınsa başa gelebilecek durum.
en yakın arkadaşı sözlük ve sözlük yazarları olur.
doğal ortamına bırakılmış üniversiteli otlasın dursun. *
bir yanında buz gibi kola, diğer yanında peynirli doritos kombinasyonuyla entry kasan üniversitelidir.
ders çalışmayı planlamış ama beceremiyor da olabilir.
Bütün hafta dışarıda olup çok sıkılmış olan üniversiteli de olabilir.
1 sezon dizi izleyip, kitap okumakla günü geçirmek istemiş ve yalnızken çok mutludur..
haftasonu plan yapabileceğini sanıp, "en iyisi hiçbirşey yapmamaktır. " mantığıyla devam eden üniversitelinin durumu.
vay amınaa koyum bu ne böyle, okuyanı siksinler diyip okumayadabilirsiniz ama:
evlatlarım hayatın iç burkan detaylarına hoş geldiniz. size ayna tutuyorum evde oturup pinekleyen üniversiteler iyi bakın kendinize:
sevgiliniz yok, muhtemelen feysbuk-messenger-winamp üçlüsü sizin vazgeçilmeziniz. paranız varsa günde iki paket sigara almak zorundasınız, yoksa; pis bir otlakçısınız, ev arkadaşınız aldığınız her sigaradan sonra aile büyüklerinizi rahmetle anıyor. bulunduğunuz il, ilçe artık hangi cehennemse, oraya küçük ya gezecek yer yok diyip kendinizi kandıraraktan asosyalliğinizi örtmeye çalışmayın. biliyorum kiminiz asosyal olmadı halde, soğuktan, parasızlıktan, sevgilisizlikten, basurdan yahut üşengeçlikten dışarı çıkmak istemiyorsunuz. lan varya size ne desem boş, öyle arkadaşlarım olmuştu ki evvel zamanda kalmış üniversite hayatımda; adam götündeki donu değiştirmiyordu lan, götündeki donuuuuu. askeri yeşil don, olmazsa olmazıydı. her neyse bu arkadaşa hayatında değişiklik olsun diye ikinci el az kullanılmış boxerimi verip, hayatında değişiklik olacak mı acaba hıyarın diye gözlemleme salaklığını yapmışlığım bile olmuştur. ortama sokup karı kız görsün diye az debelenmedim bu ikinci el postal görünümlü önceleri arkadaşım, sonraları çok sevdiğim kardeşim için. gittiğimiz her yerde sus pus oturup, biri adını sorsa sesi titreyen, heyecanlanıncada kekelemeye başlayan antisosyal bir insandı. ben bu adamı, adam ettim usta adam. zor oldu, uğraştırdı ama; kendine güvenen, arkadaş ortamında osurma cesaretine kavuşan bir tip oldu. yaptım oldu vallahi. işin sırrı ne biliyor musunuz? herkes sıçıyor. hepsi bu. hadi siktirin gidin dışarda gezin pineklemeyin evde.
(bkz: aa bu benim lan)
(bkz: vurmayın)
louis armstrong'tan what a wonderful world şarkısını açıp, kahvesi yudumlayan öğrencidir. suratına yavşak bir tebessüm yerleşmiştir.
bahanesi ders çalışmak olan üniversiteli. ama ders mi nerdee. oturulur pc başına. akşama değil sabaha kadar vakit öldürülür.
parası olmayan üniversiteli.
eğer cebinde paran yoksa başka çaren de yoktur. en temizi hafta sonları çalışmaktır efenim emin olun evde pineklemekten iyidir hem üç beş kuruş kazanır hemde şu tembelliğinizi bir atar kurtulursunuz. aksi taktirde şu istanbulun karabükten bir farkı kalmıyor.
Hem okuyup hem çalışıyor ise yataktan çıkmasa hakkıdır.
Parası yoktur üniversiteliyi kimse evde tutamaz.
dolmuş parası dahi olmadığı için hafta içinde de evde pinekleyenleri vardır. yoksa para olsa şehir değiştirir o kadar enerji doludur.
(bkz: uludağ sözlük yazarları)
benimdir. haftaiçinde de aynı olayı yapmaya devam etmekten mutluyum.
Asosyal veya fakirdir.
asosyal , fakir ,çirkin ve yalnızdır.