bugün

entry'ler (474)

ingilizce günlük ifadeler

What’s that?

sözlük yazarlarının ruh halleri

Halsiz.Hayat bize hep Cuma'dan sonra Pazartesi.

gecenin kitap alıntısı

insan olmanın ne demek olduğunu her geÇen gün daha az bileceğiz.

rec 3 genesis

son derecede kötü olan ama kötü olmasına rağmen gerilip korktuğum saçmalık abidesi.

karşı cinste ilk dikkat edilen unsurlar

ilk olarak ayaklarına bakıyorum ve ters olmasından çok korkuyorum.*

tyson gay in soyadıyla dalga geçen insan

iq seviyesi düşüktür.

güçlünün güçsüzü ezmesi

devletin olduğu modern düzende de güçlü zayıf karşısında hep üstün olduğu için burada tartışılması gereken asıl konu hukuk ve devletten ziyade kapitalizmdir. çünkü ahlak sınırlarının tamamen kalktığı, paranın tek egemen olduğu bu düzende üst sınıf, hukuk ve devlet gibi kavramları madden ve manen kendi safında tutabilme gücüne sahiptir.

lise mezunu olmanın daha avantajlı olması

unutulmaması gerekir ki çalışmaya ne zaman başladığınız önemli değildir, nerden başladığınız önemlidir. üniversite okumak gibi eğitiminize yaptığınız yatırımlar asla bir zaman kaybı değildir.

sabah uyanınca hilal cebeci olmak

'allah ve allah çarpmasının sonucu' dediğimiz durum.

türkiye ekonomisini kürtlerin ayakta tutması

halihazırda türkiye ekonomisi pek ayakta olmadığı için yanlış önermedir.

küçükken klibinden korkulan şarkılar

(bkz: bilsem ki)

sevgilisine rahmini yırttıran 19 luk ünili kız

rahmi 3 katlı otopark zanneden sevgilisine onun bi türlü rahim olduğunu idrak ettirememiş kızdır.

sevgili ile espri anlayışının uyuşmaması

genel hatlarıyla espri yapmak ve mizah, bir bilgi birikimi, bir yetenek ve altyapı ister, güncellik ister. bu anlayışın uyuşmaması genel kültür seviyesinin de eşit olmadığına işarettir ve dolayısıyla tatsız tuzsuz bir ilişki vuku bulabilir.

falcao nun pes de ısrarla kötü yapılması

oyunun edit kısmından hemen halledilebilen bir sorun.

yaran reklamlar

kesinlikle 2007 yılında çekilmiş olan ve erdem yener'in oynadığı dankek magma reklamıdır. hatta hayatımda izlediğim en komik üç beş reklamdan biridir.

serdar ortaç

kliplerinde yer alan ''ben her şeyi biliyorum da çaktırmıyorum'' gülüşü ile ekrana her çıktığında elde ne varsa fırlatma isteği uyandıran samimiyetsiz, popülist, çok kötü şarkıcı.

andy murray

an itibariyle duygularına hakim olamayan ve röportaj esnasında dayanamayıp ağlayan sempatik tenisçi.

roger federer

dünyanın gelmiş geçmiş en estetik backhand'ine sahip oyuncu.

8 temmuz 2012 roger federer andy murray maçı

federer'in kazanarak dünya 1 numarasına yerleştiği maç. yaklaşık 4 buçuk sene ile en fazla 1 numarada kalmış bir oyuncu olarak bu ünvanı ne kadar taşıyacağını hep beraber izleyeceğiz.

kavgaya girmeden önce gözlüğünü çıkaran tip

bara girdikten sonra havaya girip gözlüğünü çıkaran tipin lise versiyonudur.