bugün

haftasonları evde pinekleyen üniversiteli

vay amınaa koyum bu ne böyle, okuyanı siksinler diyip okumayadabilirsiniz ama:
evlatlarım hayatın iç burkan detaylarına hoş geldiniz. size ayna tutuyorum evde oturup pinekleyen üniversiteler iyi bakın kendinize:
sevgiliniz yok, muhtemelen feysbuk-messenger-winamp üçlüsü sizin vazgeçilmeziniz. paranız varsa günde iki paket sigara almak zorundasınız, yoksa; pis bir otlakçısınız, ev arkadaşınız aldığınız her sigaradan sonra aile büyüklerinizi rahmetle anıyor. bulunduğunuz il, ilçe artık hangi cehennemse, oraya küçük ya gezecek yer yok diyip kendinizi kandıraraktan asosyalliğinizi örtmeye çalışmayın. biliyorum kiminiz asosyal olmadı halde, soğuktan, parasızlıktan, sevgilisizlikten, basurdan yahut üşengeçlikten dışarı çıkmak istemiyorsunuz. lan varya size ne desem boş, öyle arkadaşlarım olmuştu ki evvel zamanda kalmış üniversite hayatımda; adam götündeki donu değiştirmiyordu lan, götündeki donuuuuu. askeri yeşil don, olmazsa olmazıydı. her neyse bu arkadaşa hayatında değişiklik olsun diye ikinci el az kullanılmış boxerimi verip, hayatında değişiklik olacak mı acaba hıyarın diye gözlemleme salaklığını yapmışlığım bile olmuştur. ortama sokup karı kız görsün diye az debelenmedim bu ikinci el postal görünümlü önceleri arkadaşım, sonraları çok sevdiğim kardeşim için. gittiğimiz her yerde sus pus oturup, biri adını sorsa sesi titreyen, heyecanlanıncada kekelemeye başlayan antisosyal bir insandı. ben bu adamı, adam ettim usta adam. zor oldu, uğraştırdı ama; kendine güvenen, arkadaş ortamında osurma cesaretine kavuşan bir tip oldu. yaptım oldu vallahi. işin sırrı ne biliyor musunuz? herkes sıçıyor. hepsi bu. hadi siktirin gidin dışarda gezin pineklemeyin evde.