bugün

birçok okulun şenliğinde sahne alan serdar ortaç'ın haccettepe'de yaşadığı talihsizlik.

her önüne geleni alırsanız olacağı bu.
hainler üniversite şenliğine gölge düşürmüşlerdir.

(bkz: kınıyoruz)
odtü ve hacettepe üniversitesinde gerçekleşen bu olaylar, üniversitede polis olması gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur. merak etmeyin o polisler adam yemiyor zaten, uslu durana bir şey olmaz.
bir avuç soysuzun, ne olduğu belirsizin çıkardığı olaylardır. üç dört tanesini meydanda sallandırıcksın bak o zaman bir daha yapabiliyorlar mı ?

not:pkk yanlıları durmayın lan basın eksilere. bu zamana kadar size laf söylemekten çekinmedim çekinmemde.
pkk lılar eşşeğin amına götüne sikine taşşağına suyu kaçırmıştır. günün birinde bu pislikleri yapamayacakları günler yaklaşmaktadır. burası dingonun ahırı değildir.
rezillik, onca trafik, eziyet çekmemize arabaya yer bulamayıp ta bilkent'e parketip bir saat yol yürümemize rağmen geri dönmemize neden olan olay.

madem olay serdar ortaç'ın çatal atmasıydı; adam çıkıp özür diledi onu da hatırlatın. memleketi sikip attınız; bugün benim okulumda, benim kampüsümde onbinlerce saf temiz ama az bilgili öğrenci grubu; serdar ortaç'ın ahmet Kaya'ya atar yaptığını öğrendi. sanki ahmet kaya kim bilader? kürtçe dil midir? neyiniz var gençler? bugün kürtçe şarkı söyleyen adama taş atılsa; eşitlik nerede? demokrasi nerede dersiniz. ben inanmıyorum; hiç bir ülkede, ezildiğini idda eden bir avuç ipnenin, aslında bu kadar el üstünde tutulduğuna. siktirin gidin kampüsten, komünizm sosyalizm, halkların kardeşliğiymiş; yarak kafalılar istediği kadar sikko olsun on binlerce insanın izlemeye geldiği bir sarkıcıya yapılan bu saygısızlık kesinlikle haklı görülemez.

edit: bas eksi butonuna bas, kürt kardeşim benim, ahmet kaya'yı s..erler sana bir şey olmasın. neyin peşindesiniz? bugün 80'lerin gazını 2010'lara taşımaya çalışarak nereye varacaksınız? dejenereymiş; ben allah'ıyım ulen. popüler kültürün kralı bende; sen mi doğrusun? oturup tartışsak; beni bilgisizlikle suçlar masadan siktiredersin. karl max kim lan? atatürk'ün a'sını bilmeyen adam, 2.dünya savaşından bihaber adam, 1.dünya savaşında ittifakla itilafı ayırt edemeyen adam, kendi geçmişini bilmeyen adam sadece kürt olduğu için kürtçe şarkılar dinleyen aslında kürtçe bile bilmeyen adam! bana böyle şeylerle gelmeyin gençler.

akp'lilere badem bıyık diyen adamlar tek tip gezer bu sokaklarda, deniz gezmiş montuyla özdeşleşir, parfüm bile sıkmaz, leş kokar. inançsızlığının arkasına saklanıp; bana ateist ayağı yapar. bende inanmıyorum ama yobazlarla aramda bir fark var; onlar gibi düşüncelerimin doğru olduğunu karşı tarafa ıspatlama çabasında değilim, olmadım, olmamda. aynı adam 4 senelik üniversiteyi 6 senede bitirir. sonra akp şöyle yaptı, böyle yaptı. sen örnek biri değilsin ki; bana yanlışı işaret edesin?

mhp'ye ülkücü, faşist, sabit fikirli diyen adam; dediğim dediktir aslında, dinlemez kimseyi. EŞiTLiK! halkların kardeşliği diye takılır. bas bas bağırır avazı çıkana kadar; iyi de bugün bir faşist ipne; kendi gibi olmadığı için bir insanı yargılayıp, kendine göre ceza verebiliyorken, sen senin gibi düşünmeyen bir insanı eleştiriyorsan hemde taş, makas, çatalla aynı boku yiyorsun demektir.

bana bir allah'ın kuluda çıkıp diyemez ki; komünist çatı (yani ahmet kaya çoook haklı bilader, serdarı taşlayak diyen grup. adı her neyse daha net değil ama okulda gözlemdiğim kadarıyla bu ekip) altında eşitlik, kardeşlik için uğraşıyoruz. siz kendinizi toplumdan soyutlayıp, olması gerektiğini düşündüğünüz şeyler için yaşayıp, insanlar sizi desteklemediği zaman suçlayıp, horgörüp, bilgisiz ilan edip, popüler kültürün sömürgesi, emperyalist dümenin kaptanı ilan ediyorsunuz. bana bir ülkücü'den farkınızı söyleyin; doğru senin doğrun olduğu için mi bu kadar inançlısın? seninle aynı kafadaki müslümanlar; bugün canlı bomba eylemine girişip masum insan öldürüyor. haa dersen ki 'hacı naptın?' elinde imkan olsa; gidip onu da yapcan. hayaller senin ama memleket hepimizin.

ulen genç parti bile esti gürledi topladı oyları; siz hala uyanamadınız rüyadan. kalk kardeşim kalk, sen açık fikirli, dünyaya barış getirecek, eşitlik geçirecek adam değilsin. Sen eşitlik adı altında; sana söyleneni yapan herifsin. Sen kardeşlik adı altında kürt milliyetçiliği yapan herifsin. gel kendine! sanatçının yamuk yumuk olduğunu sen belirleyemezsin; şarkıcının boktan olduğuna dinlediğin şarkıcıya çatal atmasının sebep olduğunu söylemezsin. bana bu ülkede ezildiğinden dem vurup, ezmeye kalkamazsın.

müzik evrenseldir; system of a down dinleyen adamda adamdır. ahmet kaya dinleyen adam da adamdır. serdar ortaç dinleyen adam da adamdır. tarikat mı lan bunlar sanki? sen bana çıkıp adamlık öğretemezsin, hangi adamı sevmem gerektiğini söyleyemezsin, hadi söyledin diyelim; bana istediğim, dinlediğim şarkıyı söyleyen adama tutup taş, çakal atamazsın. benim güzel günümün içine sıçıp sonra da kaşıklarım bilader diyemezsin, benim kampüsümü böyle konularda ilgi odağı yapamazsın. şimdi dağılın.
onca insanın eğlence hakkı alınmadan daha zekice, zararsız, sessiz bir protesto yapılsaydı protestonun ismi pkk lıların haince saldırısı değil de serdar ortaçın ettiğini bulması olarak adlandırılırdı. yeniden pkk ve ahmet kaya'nın aynı cümleler içinde kurulmasına sebep bu protesto çeşidi ortaçın en fazla bacağını yaralamıştır. evrensel değerlerden yoksun, tuhaf söylemlere sahip serdar ortaç bu günleri tahmin etmiş olmalı ki ahmet kayadan özür dileyerek olaysız konserler ummuştu. ahmet kayanın pkk bayrağı altındaki fotoğrafının fotomontaj olduğu itirafı mı özür diletmiştir yoksa çıkarları mı ortaç bilir. şenlikte değildim, hacettepe üniversitesinde serdar ortaç ne arar onu da anlamamıştım zaten. bir de bu saçma saldırı şeklinden dolayı başımıza mağdur ortaç çıktı, ben ona yanıyorum.
(bkz: serdar ortaç a saldıranlara vatan haini demek)
şaşılacak bir olay değildir, her üniversitenin bahar şenliğinde çıkan hadisenin biraz daha büyüğüdür.
önce odtü'de boy göstermeye çalışan şerefsizlerin dün de beytepe'de ortaya çıkmaya çalışmaları sonucu oluşan insanlık dışı olay. alkış tut, sessiz dur ya da benzeri bir şekilde protesto et ama çatal,taş,bıçak fırlatmak ne arkadaşım. tamam adamın yıllar önce yapıtığı doğru değil özrünü de diledi zaten.sen şimdi aynısını yaptığında ondan ne farkın kalıyor. hiçbirinin beytepeli olduğunu sanmıyorum. daha ilk senemde soğuttunuz okuldan.
itin kopuğun değil üniversite öğrencisinin çıkardığı olaydır. okulun içinde haftalardır bu protesto konuşuluyor. serdar ortaç beyefendinin kulağına gitmiş olması muhtemeldir. neden sahneye çıktı onu düşünmek gerek!!!

(#8082713)
hacettepe üniversitesinde çıkan olaylardır.

4 senedir ankaradayım bir gazili olarak okulumda çok olayla karşılaştım. Ankara niversitesinde çok olay duydum hatta iki okul arasındaki çatışmalara bile şahit oldum ama hacettepe üniversitesi hep pasif kalmıştır bu tip konularda. diğer yorumları okuyunca kendimden şüphe eder oldum acaba ben mi yanlış algıladım bu sessizliği. ya da ben mi yanlış biliyorum, hacettepede olaylar oluyor pkk sempatizanları olay çıkartıyor da ben mi duymuyordum?

hacettepede kaç şenlik, kaç konser, kaç festivale gittim hem de birkaçına bir bayan olarak tek başıma, o kadar rahattım-emindim yani hacettepe başıma herhangi birşey gelmeyeceğine, geLmedi de hatta hacettepe diğer üniversiteLerden birçok öğrencinin rahatLıkLa girebiLeceği ankarada tek okuLdur. (ankara'da gazi'LiLer, gazi'de ankara'LıLar, ödtü'de hiç biri seviLmez) şimdi böyle olaylar olduğunu duyunca olaylarda yaralananlara üzüldüğüm gibi bir de hacettepenin ismine sürülen-sürülmeye çalışılan "daha önceden planlandı" şeklindeki lekeye de üzülmekteyim. hacettepein içinden mi dışından mı bilmiyorum elbette ama tecrübelerime güvenerek hacettepelilerin böyle birşey yapacaklarına inanamamaktayım. varsa eğer böyle kendini bilmez grup yazıktır, diğer öğrenciler ise galeyana geldikleri için e o tip insanlara prim verip okullarının adını lekeledikleri için aferin(!).

gerçi hacettepeye serdarın geleceğini duyduğum anda bu işte bir gariplik var demiştim zira serdar hiç hacettepelilere göre bir şarkıcı değil bana göre. ama yine de bunun bir komplo olduğuna inanmıyorum. varsa sizin ispatınız lütfen buyrun.

not: (#8082713) buradaki yorumda üye ankara üniversitesi öğrencisi olduğunu açık ve seçik bir şekilde bildirmektedir. hacettepeli olmadığı için bu olayın kimin tarafından organize edildiği yönündeki yorumları ne derece güvenilirdir, o da ayrı bir tartışma konusu.

editLedim: imLa
serdar ortaç'ın yıllar önce ahmet kaya'ya yaptığının aynısını yapmışlardır. o olayda ahmet kaya'ya çatal atılmasına sevinen yavşaklar bugün bu olaya üzülmektedirler.
kendini bilmez bir grubun çıkardığı olaydır. bunlar adalet, eşitlik diye bar bar bağırırlar ama kendilerinden başka kimseyi düşünmezler. o kadar insan saatler öncesinden gidip konser alanında ayakta dikilmişler, konserin başında çıkan olayla geri dönmek zorunda kalmışlar. beytepe giden herkes bilir ki ulaşım tam bir çiledir ve bu insanlar mağdur olmuştur.
hazırlık okumak için bir yıl beytepe bulunduğum dönemde de gördüm ki bunlar kendilerinden başka kimseyi düşünmezler siz dersteyken dışardan megafonla bağıran adamların sesleri gelir sınıfa. bildirilerini okumadan atan kişilerle gelip tartışırlar, arbede çıkarırlar; her şey kendi istedikleri gibi olsun isterler her zaman.
(#8085173) hacettepe öğrencisinin olayı çıkarttığını öğrendiğim şenliktir.

tanımdan sonra yorum yazmak istiyorum. serdar ortaç ne yapmıştır? serdar ortaç sahnede ahmet kaya 'nın ortamı germesine karşılık o da gayet gerici şekilde bu vatan bizim ellerin değil demiştir. çatal, bıçak atmamıştır.
http://video.ntvmsnbc.com...sam-ellerim-kirilsin.html