bugün

bilgisayarda oyun oynarken elektrik kesilmesi.
kizin killi olmasi. (bkz: kil alma yöntemleri)
tam bulaşık yıkarken telefon çalar da elinizi kaldırdığınızda o su damla damla ellerinizden kolunuza akar ya işte o'dur.
yemeğin bitmesin diye ufak ufak yerken birinin gelip "aa çok severim" diye utanmadan yemekten alması. hele ki yenen çerezse ve durum gittikçe uzuyorsa bence o anda insan öldürmek yasal olmalı. bırak o bademi evlat.
saçak altından geçerken sırttan içeri buz gibi bir damlanın girmesi.
ufacık trafik kazasının başına toplanarak. kilometrelerce trafiğe neden olan öküzler.
evdeki çakmakların gazının bitmesi, saatin 03:00 olması, bu yüzden sigara içememen ve kudurman.
otobüste tam oturmuşken yaşlı bir teyzenin gelip "aman aman dizlerim çok ağrıyor kızım,bi kalkta ben oturayım" demesidir.
Her gün arabayla dönerken tek eli olmayan o herifin elinde bezle aynı saatte ışıklarda gelip arabanın farlarını yalandan hızlıca silip şöför camından içeri melül melül :

- hadi lan ibne versene bi kaç milyon !

Bakışı yapmasıdır..

+ Lan tipini s*iktiğim.. ! Senin gibi binlerce insan çalışıyor adam gibi S*ktir git sende çalış !

bakışı arıyorum bende, bilen varsa tarif etsin Allah rızası için..
markette ya da herhangi bir yerde kasa kuyruğunda beklerken arkanızdaki kişinin sırtınıza çıkması. bir adım atıp aranızdaki mesafeyi açma girişiminizi yok sayıp hemen bir adım daha yaklaşması.
umut sarıkaya tipi mutsuzluk durumlarıdır.
havadan sudan lafı açıp, sohbetin arasında; "abi bi sigara versene." diyen otlakçı.
yemek yerken çakan telefon , heyecanla bir olay anlatılırken sözünüzü kesen arkadaş , dans ederken belinizi kırmaya çalışan sevgili ile yaşanan durumlardır.
yemeğime dadanan arkadaş. lan bi dur cüzdanı kasaya bırakmışız ona rağmen doyma mücadelesi veriyoruz bırak ağız tadıyla yiyelim yemeğimizi.
saymakla bitmez. sırf prim yapmak için ateist olmak; şu candır, bu kandır, o hemoglobindir, bilmem ne lökosittir tarzında cümleler kullanmak bu durumların başında gelir.
otlakçı arkadaşlar.
bir sigaradan sonra 4 defa daha sigara isteyen yuzsuz çingeneler.
Islak zemine corapla ba...

Demesi bile gıcık
Yumurtanın kaynarken çatlaması.
görsel

ahanda budur. daha taze taze sıcak sıcak size sunuyorum. çayı getirdiği bardağa bak. yok amk suç elemanlarda insan gibi çay içmiyorlar ki ne lekesiyse artık bu kadın çıkaramamış.
Çok bilmiş kezban sekreterin her şeye "tşk ok tmm" yazması. Çok modern ya, çok cool ya...

Sıralama bile her allahın günü aynı mı olur.
Şarja takılan telefonun şarj kablosunun sokete tam oturmamış olduğunu geç farketmektir.
otobus beklerken tam umudunu yıtırıp sıgara yakman ve akabınde otobusun gelmesı.
her kanalda yapılan reklam yayınları.
uykunun ortasında telefon çalması veya misafir gelmesidir.