bugün

Bunlar hayatın her alanında başımıza gelen ve bizi çileden çıkartabilen durumlardır.
örnek mi? Buyrun.
Sıkışık trafikte şerit değiştirdiğinizde, terk ettiğiniz şerit daha hızlı akmaya başlar ya da bilgisayarda sorun yaşıyorsunuz bir bilene danıştınız. Bilgisayarın başındasınız. O ne? bilgisayar tıkır tıkır çalışıyor. Bir bilen gider siz hevesle oturursunuz, yine çalışmaz.al eline bir çekiç kır dök durumu oluşur. En kötüsü sevgilinizle gizlice buluştunuz, şehirde turluyorsunuz. koskoca 1 milyonluk şehirde sevgilinizin amcası, dayısı,halası vs tüm akraba-i talukatı ile karşılaşırsınız. gelde gıcık olma.
entryi girip ekle dedikten sonra noktalama isaretlerine uyunuz cagrisiyla karsilasmak. sanki bütün entryler harika girilmis, süper türkce kullanilmis da bana nokta koy diyor. hey allamm yaa...
(bkz: en dayanilmaz sesler)
kesmeyen meyve bıçağıyla elma yemeye çalışmak.
sözlükteki gammazcıların ahkam kesmesi, prim yapmaya çalışması.

(bkz: gammaz)
iyyyyy igrenc butonunu seri halde kullanma ihtiyaci isterken oylama yaparken 10 saniye kurali yla karsilasmaya gicik oluyorum. ayrica pekiyi pek guzel derken bu kuraldan eser olmamasina daha ayri bi gicik oluyorum. bence sözlükte demokrasi yok. seri eksi oy vermek benim hakkim. bunu kazanmak icin elimden geleni yapıcam. bu 10 saniyeler benim hayatimin kac dakikasini aliyor sen biliyor musun? bü tür gereksizliklerin zamanimi calmasina daha da bi gıcık oluyorum.
sevildigini farkedip havalananlar..*~
bakkal yada ekmek fırınının poşet vermemek için türlü oyunlar yapması.
burger king'de, kasada duranların sürekli bir şeyler kakalamaya çalışmaları ve tek ketçap vermeleri.
önündeki insan kalabalığını yarmaya çalışarak otobüse binilmesi...
yapanı gördünmü kafasına vurasın gelir amma velakin modern toplum...
sevgiliyle telefon görüşmesi yapılırken 1 ya da 2 cıvık arkadaşa rastlamak.

(bkz: ve olaylar gelişir)
aslinda oldugunun tam tersi gorunmek.istem disi da olsa insan hic yapmak istemeyecegi seyler yapiveriyor.iste en gicik durumlardan biri.bu yuzden kisileri direk yargilamamak gerekir.
-emrivaki yapılması
-gereksiz kişilerle 2 dk. bile olsa aynı ortamda kalmak.
uyurken üst komşudan gelen gürültüler.
dışarda iken kopup kaybolan düğme.
sevmediğiniz kişiyle karşılaşıp konuşma zorunda kalmak.
almaya gittiğiniz şeyi almadan, başka birşeyler alıp dönmek.
başkalarının yanında azarlanmak.
duşta iken suyun kesilmesi.
merdivenlerin ortasında iken otomatın sönmesi.
yaptığınız yemeğin, pastanın veya işin beğenilmemesi.
verilen sözün tutulmaması.
bekletilmek.
uykun varken uyuyamamak.
ayakta duran birisine sinsice arkadan yaklaşıp, dizlerinin arkasına vurup düşürmesi.

Uzun favorilerden tutup vargüçle çekmek.

kulak kepçesinde bir elin parmaklarını vurup ses çıkarmak.
mesela şu an gıcık olunan birşey varsa o da gıcık olunan kişiye en yakın arkadaşın gibi davranman gerektiğidir. şöyle ki; bir grup var hepsiyle çok iyi anlaşıyorsun, çok seviyorsun filan ama grupta gıcık bir çocuk var mecbursun onunla da iyi geçinmeye nefret ettiğin halde kanka çekmek zorundasın, yeter ulan!
normal iş günü uyanma saati sekiz buçuk olan bana yarın sabah sekiz buçukta toplantı var denmesi.
-sifonun bozuk olması.
-erken kalkmak.
-çok sıcak hava.
-korna sesi.
bir arkadaşın, olmasını istediğimiz olay hakkında ins. diye bir mesaj atması. ya ' inşallah ' yazmak bu kadar mı zor? her şeyden kıstığımız yetmiyormuş gibi burada kıstığımız şeye bak.
asansörde sigara içilmesi.
Bir işi yaptığım halde, onuda yap diye üst üste tekrar edilmesi.
yemek yerken, böldüğüm ekmek diliminin, yanımda ki tarafından yenmesi. sinir oluyorum ya... ben bir dilim ayardım kendime git başka bir dilim al kendine de mi? gıcık...
tuvalete girmişsin başlamışsın sıçmaya, işin bittikten sonra tuvalet kağıdının olmadığını görmek. (bkz: dumur anı)
emri vaki yapılması.her ne durumda, her ne koşulda olursa olsun gıcık olmam nefret ederim nefret!
hayatta karşılaştığımız, bizi kızdıran şeylerdir. örneğin, uzak misafirliğe gittiğimiz de telefonumuzu orada unutmak...