bugün

ablaların ablası,akıl ablası

genç kızlarımızın yediği haltları ört bas etmek için akıl aldıklrı yegane isim.
örneğin:
güzin abla
sevgilimi çok seviyorum,bigün evlerinde kimse olmadığını gidip bişeyler

içmemizi teklif etti,bende kıramadım gittim.içmem için cola getirdi.daha sonra uyuyakaldı.

güzin abla ne olur bana yardım et sence erkek arkadaşım hasta mı,ayrılmalı mıyım?

yavrum
dua et ki allah ın sevdiği kuluymuşsun.hemen ayrılmanı öneririm
haydar dümen in kadın versiyonu...
neredeyse güzin abla kocam osurdu ne yapabilirim? denilesi duruma gelmiş,kendi kişiligini benimseyemeyip sagdan soldan yardım alan ve o düşüncelerle ilerleyen kişilere artık ne olursa olsun güzin abla halleder diye düşünüp uygulamaya geçilmiş,elimize aldıgımız çogu gazetede bölümü bulunan,düşündügümüzde kaç kişisiniz lan siz diyebilicegimiz,abladır.Fake si çoktur.
halkımızın ağlama duvarı.halkımız en yakınına söyleyemediği şeyleri bir rumuz altında güzin ablaya anlatır.o köşe yurdum insanı tarafından okunur güzin abla akıl verir ve köşeyi okuyan yurdum insanı da bu durumdan bir kıssadan hisse çıkarır kendi hayatlarına.
Güzin Abla'yı kaybettik

Yazılarıyla yıllardır Hürriyet okurlarının dertlerine çare olmaya çalışan Güzin Abla (Güzin Sayar), dün akşam sabaha karşı 85 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir tedavi gören Sayar'ın kızı Feyza Algan, Güzin Abla'nın okurlarına cevap veriyordu. Feyza Algan, "Anneciğimi kaybettim. Güzin Abla'mız hakkın rahmetine kavuştu. Bütün okurlarının başı sağolsun" dedi.

http://kelebek.hurriyet.c...agazin/4766328.asp?gid=90
köşesindeki yazıları 1998'den beri kızının yazdığını öğrendiğim yazar. yalnız bununla ilgili bir tek uyarıcı bişey göremedim şimdiye kadar. öldükten sonra öğrendik.
Ara sıra iyi işletildiğini düşündüğüm kişi: Aşağıdaki örnekte olduğu gibi..

"Canim Ablacım,
Haluk'la birbirimizi görür görmez aşık olduk..
Haluk hem yakışıklı bir çocuk, hem de kırmızı BMW'si var. Beni ailesiyle
tanıştırmak için evine goturdu.
Fakat evde kimsecikler yoktu.
"Simdi gelirler, beklerken birer bardak kola içelim." dedi.
Haluk kendi kolasını içer içmez uyumaya başladı.
O kadar itip kaktım ama uyanmadı.
Ablacım, sevdiğim erkek acaba hasta mi?.
Gizlediği önemli bir hastalığı var da ben mi bilmiyorum ?
Evlenmemde bir mani var mi?

Rumuz:Bedriye
Güzin ablanın cevabi:
"Benim Sevgili Yavrum,
Anan seni kadir gecesi doğurmuş... "
sevgili güzin abla,
sana yazma sebebim sözlüğümdür. ben sözlüğüme ekim ayı sonlarında üye oldum, mutlu bir beraberliğimiz var, ama bir süredir sözlüğümün bazı özelliklerinden memnun değilim. mesela artık ukteler veriliş sırasına göre değil, alfabetik sırayla gözüküyor, böyle olunca da benim içimden ukte doldurmak gelmiyor güzin abla. bana bir yol göster, derdime çare bul.

güzin abla nın veya moderatörlerin cevabı:

isteklerinizi sözlükle ilgili istekler başlığına yazınız..

kutupsal form un cevabı: e yazdık bir halta yaramıyor. *
"Ben 22 yaşında bir genç kızım,2 hafta önce metroda birini gördüm,ona aşık oldum.Ondan sonra birdaha onu hiç göremedim intahar etmek istiyorum sence ne yapmalıyım." tarzında mail atan varlıkları insan yerine koyup cevaplayabilen birinin hazırladığı köşenin adı.
(bkz: guzin sayar)
Köşesinde yayınlanan yazılardan bazılarını olkuduktan sonra birinin kadınla kafa bulduğunu düşündüğüm insan. (bkz: Sevgilim beni terketti çok mutsuzum)
köşeden alıntı..

sevgilim sünnet olmuyor

ablacığım, geçen gün yolda giderken uzun boylu, sarı saçlı, mavi gözlü hayallerimin erkeğine rastladım. onun bana gizli bir hissi varmış ki, ''hav ken ay go tu suntanahmet?'' dedi. bende ancak, ''müslüman olup orhan adını alırsa kendisiyle evlenebileceğimi söyledim. ben orhan adını çok severim. ama çocuk sünnet olmak istemiyormuş. ablacım, sünnet olmadan müslüman olunmaz mı? yaşar nuri hoca'ya bir sorarmısın?''.

hayriye hevesli.

güzin abla;

sevgili kızım. oğlan sana sultanahmet'e nasıl gideceğini sormuş sadece. turistlerin şeyini falan rahat bırak. kendine müslüman kısmet ara. mavla'dan umut kesilmez....

yorumsuz....
iyi niyetli, tonton bir ablamızdır. ama eşcinselliği hastalık sanan ve eşcinsel olduğundan korkan kadın ya da erkekleri doktor önerileriyle "aydınlatan" ablamızdır aynı zamanda.
ilkay Kasatura isimli psikiyatrisi ısrarla methetmesine rağmen hiç iyi sonuç alamayanların tepkisini çekmiş bayan.Tanıdığı olduğundan süphelenmekteyim.
izmir' den M.T. soruyor :

Ben 38 yaşında, kimya ögretmeni bir genç bayanım. Üç ay kadar önce kısmetim açıldı ve iyi niyetli bir gençle tanıştım. Geçen hafta da nişanlandık. Mutluluktan uçuyordum ki dün laboratuarda korkunç bir şey keşfettim. Nişanlımın bana aldığı yüzüğü denemek için civaya attım ve maalesef yüzdü. Halbuki saf altının özgül ağırlığı civanınkinden fazla, yüzüğün; batması gerekirdi. Demek bana aldığı yüzük saf altın değil, öyleyse sevgisi de saf olamaz. Şimdi ben bu civayı nişanlımın yemeğine koyup bu işi bitirmeyi düşünüyorum. sizce ne yapmalıyım?

Sıkı durun şimdi, işte Güzin Abla'nın Cevabı:

Arşimet'in hayatına her yönüyle vakıf olduğunuz anlaşılıyor. Yalnız yüzey gerilimini hesaba katmamışsınız, civanın yüzey gerilimi suyunkinden çok daha fazladır, böylece kendinden ağır cisimleri de kaldırabilir, çünkü o cisim batarken ortaya çıkartacağı yüzey için harcaması gereken enerji, kendi potansiyel enerjisinden fazla olabilir.

Ayrıca civanın saf olmama ihtimali de var, o yüzden ani kararlar vermeyin derim...
türk gencine yıllarını veren kadın.
kendisine hergün ''sevgilim ile ilişkiye girdim..'' konulu yazılar gelen ve ''kızlık zarı yırtılmamış olabilir.. sen x jinekoloğa git arkadaşımdır..'' diye cevap veren kişi. buna rağmen kendisi, bundan yaklaşık 2 yıl önce, yine aynı şekilde bir yazıya ''kendini niye kirlettin ki?'' diye cevap vermişti, feminist bir bayan ablamızda yememiş içmemiş, kendisine sayfalar boyunca ayar vermişti ve güzin abla köşesinde bu yazıyı da yayınlayacak kadar dürüst davranmıştı ve altına 'ben aslında öyle demek istemedim' diye kıvırmaya çalıştığı bir not iliştirivermişti.
genç kızlarımız muhtemel yaptıklarını ya da gerçekleşmiş olan olayları değil yapacaklarını ve gerçekleşebilecekleri soruyorlardır. güzin ablamız sabırla ve binbir tecrübeyle ''bir abla'' olarak sorularını cevaplamaktadır.
kardeşini yıllar sonra bulmuştur.

(bkz: guiza abi)
Sevgili Güzin Abla,
harika bir hayatım oldu çok iyi bir aileye sahibim, ancak işimden emekli oldum...Emekliliğimde her zaman en büyük hobim olan, balık tutmaya daha çok zaman ayırmaya başladım.... Küçük bir kayık satın aldım güzin ablacım ancak karım sevmediği için tek başıma avlanıyordum...Derken günün birinde balık malzemeleri satan bir dükkanda biriyle tanıştım... o da balık avlamayı çok seviyordu, çok iyi arkadaş olduk, zamanımızın büyük bir bölümünü balık avlayarak geçiriyorduk. Derken günün birinde hayatımdaki en büyük balığı yakaladım.... aradan bir, iki dakika geçmişti ki; arkadaşım da bir benzerini yakaladı, bu büyük günü ölümsüzleştirmek için bu iki balığı da arkaşıma verip fotoğrafını çektim... Belki karım da heveslenir diye fotoğrafı karıma gösterdiğimde derhal kayığı satıp, balıkçılığı bırakmamı istedi. Neden böyle yaptığına anlam veremedim.... Benim güzel zaman geçirmem onun neden rahatsız etsin ki?

Sevgili güzin ablacım.. şimdi ben n'apmalıyım karımın sözünü dinleyip balıkçılğı bırakayım mı? yoksa balık tutmaya devam mı edeyim? Karıma gösterdiğim fotoğrafı size de ekte gönderiyorum (fotoğrafta sarışın bomba... vücudu dolgun bikinili bir kadın resmi ve elinde de iki balık var) Yazan Şaban Bahtıkara...

Güzin ablanın cevabı;

Evladım Şabannnn;
"Aptallık etme!!! balık tutmaya devam et!!!!"
kendisine soru soran bir kızımız beni yarmıştır. ne kadar samimidir bilinmez tabi.

sevgili güzin abla ben 17 yaşında bir kızım internette kendime yeni bir erkek arkadaş edindim. onu çok seviyorum. oda beni seviyormuş. 'bana seni ailemle tanıştırcam' dedi. buna çok sevindim. beni evlerine davet etti, ailesiyle tanıştırmak için. evlerine gittiğimde evd kimse yoktu. bana 'birazdan gelirler' dedi. onları beklerken 'biraz kola içelim' dedi. ben de 'olur' dedim. odasına geçtik; kolamızı içerken erkek arkadaşım birden uyumaya başladı. güzin abla sence erkek arkadaşımın hastalığı ne?

güzin ablanın cevabı:

-kızım seni anan kadir gecesi doğurmuş...
*
Kendisine yazan kızlarda erkek fobisi oluşturmaya çalışılan, "erkek" olduğu bile dedikodular arasında olan ablamsı.
(bkz: kaynım bana atladı)
(bkz: güzin abla nın erkan abi olması)
Beyni olmayan insanların beyin yerine koydukları bi o kadar beyinsiz insan.