bugün

herkes ister bir kişi alır. o bir kişi de kendin olamazsın.
tipim at hırhızı onun için hiç yanaşmıyorum.
öyle bir neden olduğuna inanmamak gerekiyor. önemli olan sadece istemek. bazen bir çok şey için ön yargıları bir kenara bırakıp sadece denemek yeterlidir.
olursa olur olmazsa ne kaybettirir ki ?
diye düşündüren durumlar buna en güzel örnektir.
kıza olan talebi azaltma çabasıdır.

güzel kıza talep azalırsa herkesin sevgilisi olur.
kendine güveni olmayan erkeklerin yapabileceği eylem. sen adam ol sonra bak bakalım o kızın gözü senden başkasını görüyor mu.
mukadderattır.

şimdi ona tercih demeyelim de...
Bakmayacağını düşünmek. Misal 'o kız bana bakmaz'.
özgüven eksikliğidir.
başka hiçbir açıklaması yoktur.
Klişe olacak ama güzel kız aşırı dikkat çeker. E bu yüzden gözler de bu güzel kızın üzerindedir. Bu da Afili bir kavga sebebidir. Şiddetten uzak kalmak namına güzel kızdan uzak kalmak akıl karıdır.
güzel kızlar ilgi çekmiyor bence. Sadık olmuyorlar abi. Erkekler kıskançtır ve ölümüne kıskanır. Güzel kızın seveni çok olur,bakanı çok olur. Uğraşamaz. Sevgilisi güzel değildir ama karakteri çok sadık ve dürüsttür,ölümüne bağlanılır.

Eşit: 3 tane - geldi. Güzel kız mı dolu la sözlüj
güzel kızın hareketlerinin itici olması. özellikle güzel olmasın çabası yoktur insanlarda o güzel kız hareketleriyle insanları kendinden soğutur sadece.
sadece güzellikle olmadığının kanıtıdır. belki saçma sapan hareketleri vardır, güzelliğinden başka hiçbir özelliği yoktur, oturup iki çift laf edilemez.belkide erkek kişinin çok sevdiği biri vardır.
zeki, kültürlü ve zor kız tercih etmektir.
götün yememesidir.

ilk etapta akla bu cevap gelse de, güzel kızlar genelde daha az seksi olurlar. bu onları tercih etmeme nedenlerinin ikinci şıkkı olabilir.

üçüncü şık olarak aldatılma korkusu diyebiliriz belki ama sanılanın aksine güzel kızlar daha seçici olacaklarından, daha güvenilirdirler diye de düşünüyorum. birkaç örnekle kesin böyledir diyemem tabi. karakter önemli.
(bkz: gitgide daha güzel kızlarla çıkmak)
güzel ve düzgün kız bulamamaktır.

(bkz: ortamlarda tercih etmiyom dersin)

edit: düzgün yanlış kelime oldu, uygun diyelim.
kibirli veya yüzeysel ise.
her an sanki seni aldatıcakmış gibi hissetmek.
Mutlu bir evlilik yapabilmek içindir.
beni şaşırtan nedenlerdir.

güzel kız tercih etmeme nedenleri de varmış bazı arkadaşların, garip.

adamlardaki lükse bak.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
başka erkekler de bakar diye korkmak.
cirkin miken cok miker felsefesidir.
Güzel kızların hep bir duruşu ve çizgisi vardır güzelliğinde bir kefareti vardır zordur taşıması bazen kasıntı olabiliyorlar onlara da hak vermek lazım Mutant arkedeşler.
benim açımdan fakir birinin araba olarak porcheyi tercih etmemesiyle aynı sebebten. bazı şeyler tercih bile olamıyor maalesef.
şartlar aynıyken hiçbir erkeğin yapmayacağı şeydir. muhtemelen güzelini bulamadığında yakacağın kötüsü olmaz diyip saldırmış sonrada (ben güzel kız istemiyorum demiştir).