bugün

sevgiliden ya da karşı cinsten size ilgi duyan birinin daha ağız kokusu geçmeden, gözlerindeki çapakları silmeden attığı samimiyetsiz ve uykunuzu bölen mesajdır.
toplu atılmadığı sürece güzeldir. *
Yurtta, oda arkadaşınızın sevgilisinin bu sabah kaçta uyandığını bildirir. * * * *
bazen sevindiren, bazende hüzünlendiren kelimelerdir.
"ok" diye cevaplanası mesajlardır.
kimden geldigi onemlidir.
kişisine göre gülümsetir.
Son bir kaç yıldır bana gelmeyen mesaj . Evet sevgilim yok yanlızım .
en son mesaj attığımda ona "günaydın sevgilim" diye, cevap yazamamış aramıştı beni. hastaydı, ve mesaj yazmak onun için bir işkenceye dönüşmüştü. ben ona cevap vermesi gerekmediğini her söylediğimde, kendisinin bir mecburiyet duygusu içerisine kapıldığını söylüyor, ve mesaj atmamam konusunda beni tembihliyordu. fakat o gün telefonda duyduğum sesin, ondan duyacağım son ses olduğunu bilmiyordum. ağrı bantlarının etkisiyle sesinin yavaş yavaş gittiğini düşünüyordum, ama değildi. bu onun son konuşmasıydı. sonra ölüm haberini aldım, mahvoldum.

(bkz: sözlük yazarlarının itirafları)
insanı tatlı tatlı gülümsetir. insana bu gülümsemeyi bir daha ne zaman yaşayacağım diye düşündürür. Bu tarz başlıklar açıyorsunuz ya... içim parçalanıyo be abi.
genelde nefret edilen.
günaydın mesajına cevap yazma zorunluluğu olmamalı, trip atılmamalı, hayatın akışına devam edilmeli.
zorunda mıyım ben senin günaydın mesajına cevap yazmaya?
çoğu kimse için özlenendir.
karşılığında ':)' mesajı almanıza sebep olur. bir nevi 'oyunuz kaydedildi'.
Sevgilinden ilk zamanlar çok duyduğun ama gittikçe gelmesi azalan mesajdır.
ben insanım ve sana değer veriyorum demenin yolu.
günün bereketli geçmesini sağlar.
bu sabah çok uzaklardan gelen mesaj benim için. inanılmaz mutlu ettin beni. dün gece sesini duydum neşenle beni başka bir alame çektin. bugünde mesajın muhteşem bir güne başlamamı sağladı. buradan amsterdam' a koşasım var benim.
gönderilmediğinde ayrılan hatun versiyonları mevcut.

(bkz: kezban nedir nasıl olunur)
eğer sevgiliden gelmişse, yüzde güller açtıran mesajdır. güne gülümseyerek başlatır.
Güne iyi başlamaya vesile olan mesaj.
yanlış hatırlamıyorsam hiç almadığım mesajdır.
Kimden geldiğine göre önemi değişen mesajdır.
2 kontördür.
Uzun zamandır alınmayan mesaj, pardon bir kankam var, hemcinsim,aynı zamanda iş arkadasım , sağolsun o atıyor günaydın mesajı..
Mesaj söyle ;
-günaydın kanka, kafeteryadayım..
Işde benim hayatımın romantizmi..
sabahın köründe atılacak mesajdır.

bu kadar yalnızsanız söyleyin ''book degil kitap bi günaydın mesajı atıver'' diye bana.
her sabah atarım hani. gülücük.