bugün

Gittikçe moronlaşan ve yabanileşen metropol insanlarında fazlasıyla görülen davranış defosu.
Adam hayatında ilk defa duyuyormuş gibi bakıyor, ya da çince konuşmuşuz gibi!
insan benzeri varlık sürüsü!
nefret edilesi. bizim işyerinde de böyle patronun kızı asla günaydınıma cevap vermiyor ve sürekli baştan aşağı süzüyor.
Daha uyanamamıştır , gün aymamıştır ona.
yaşadığım semtte (bkz: samatya) çok nadiren başa gelmekte olan şeydir. şükür sebebi elbette.. insanlar hala selam verip alıyor dolmuşa otobüse yetişmeye çalışırken hala 30-40 saniye ayırıp ayak üstü sohbet ediyor.
görsel
hiç sallamayıp bilgisayarınızın üstünde uyumaya devam etmesinden iyidir.
- günaydın .
+ bön- bön.
- günaydın dedim !
+ para vermiyon selam mı veriyon ?
- höönk !
Günadın
....
Günaydın dedim
....
Höööööööööööööö.
bundan anlarsın sen.yaşadığım şehirde çok başıma gelir.
Maalesef az önce yaşadığım durum.

Mahallemizden 3 adet yobaz esnaf bir arada sohbet ederken, onlara "günaydın" dedim, bir tanesi bile cevap vermedi.

Bir tanesi doğma büyüme komşum hatta.

Sanırım "selamun aleyküm" dememi bekliyorlardı.

Bir daha da selam yok size.
bazı aksiyon filmlerinde nöbetçiyi gafil avlayıp bayıltma sahnesinin bir bölümüdür.
görsel

Yıllardır gittiğim spor salonuna girerken kapıda yeni gelen bir tip oturuyordu. selamın aleyküm dedim ses gelmedi. daha da selam verenin bilmem nesine koysunlar dedim o gün bugündür selam vermem.

gerçekten çok rahatsız edici bir durum.
bizim ailede oluşan durum.

herkes kendi halinde takıldığından günaydın bir abes kaçıyor ama var ya ahaha.

daha bu sabah oldu. annemin gelip günaydın demesi üzerine mal mal baktım.
teşekkür edilen bankacının veya kolay gelsin denilen esnafın ses çıkarmamasıyla eş durumdur. sana kibarlık edende kabahat siktir git diyesi geliyor insanın.
Selam vermek sünnet; selamı almak farzdır.

Selamınızı adam olana verin. Öküze selam verin ama öküz vasıflı kişilere selam vermeyin.
Herkes sizin gibi mutlu ya da neşeli olmak zorunda değil. Ya da öyle gözükmek zorunda da değil. Selam almak zorunda da değil. Ve ayrıca sizler de birilerine selam vermek ya da ponçiklik yapmak zorunda değilsiniz. Günlük rutin hayatta Kimse kimsenin orospuluğunu yapmıyor. Zaruri olmadıkça kimseyle Muhatap olmak zorunda değilsiniz. işiniz ne ise görür ve gidersiniz. Meslek içerisinde de bu böyledir. Samimi olmadıklarınızla gereksiz kontak kurmanıza gerek yok. Dışarıdan despot ve soğuk görünmek gerçekten de öyle olduğunuz anlamına gelmiyor. Profesyonel olun. Laçka olmayın. Selam sabah merhaba bunlar artık alt seviye toplum kültürüne hitap ediyor.

Hani hiç tanımadığınız birine günaydın dersiniz ve siklenmezseniz üzülmeyin diye söylüyorum.
Kapı önünde oturan apartman sakinlerine iyi akşamlar dendiğinde görülen tepkisizlikle eş değerdir.
Karşıdakinin uyanamamış olduğunun göstergesidir.
Henüz uyanamamış olduğunun kanıtıdır.
Bunlar yüzünden insanlarla konuşma başlatamıyorum arkadaşlar SAKATMISINIZ YA NEDEN BÖYLE YAPIYONUUZ.
Yarın olacak şey, nefret ediyorum nefret.
insanı günaydın dediğine pişman eder. Azıcık nezaket ya. Çok zor değil ufak bir tebessüm.
Hiç Sevmediğim durum.
Çok enerjik uyanırım dans bile ederim yanımdaki bana uysun istiyorum çok mu hihih.
Günaydın diyince başını sallayan var çok gıcık olurum.