bugün

uluslararası bir sistemdir bu. bir ülke üzerinde değişik amaçları olan bir başka ülke vardır. çeşitli finansman destekleriyle ve birileri vasıtasıyla o ülkeyi hedefledikleri yola götürecek girişimleri yaptırırlar. gülen'de bu maşalardan bir tanesidir!
--spoiler--
okul açacak kadar param yok.
--spoiler--
sevmedikleri insanları sadece eleştirenlerin genel sorunudur. sadece belli bir kesime laf sokup onlar kadar sistemli çalişamamaktan gelir.
gülen kadar çalıp çırpmadıkları içindir. malum biz amerika'da keyif çatmıyoruz.
okul açtım ben demek ki sövme hakkım mevcut.

hepinizin....
açılan okulda beyin yıkama yapıldıktan sonra öyle okulun ta amına koyayım ben diyen insanların yaptığı eylemdir.
çeteleşmek, mürid yetiştirmek, rejim değiştirmek, kadrolaşmak, ele geçirmek gibi dertleri olmadığındandır.
arkalarında deniz feneri olmamasından kaynaklanan durumdur.
(bkz: entry sıçmak)
(bkz: şuan ağlıyorum biliyor musun)
bu başlığı açan beni kendine küfür ettirecek ama dur bakalım ne zaman.
(bkz: çağdaş yaşamı destekleme derneği)
Gülen cemaati okul açmış da ne olmuş, kaç biliminsanı yetiştirmiş? denilesi .
açtıktan sonra sövebiliyor muyuz?

fikri firar eylemin mottosudur.
okul acmak neyin kistasidir diye insani dusunduren onerme. Zamaninda bu ulkede bankalari hortumlayanlar da okul yaptirmadi mi?
tamamen bilmemekten kaynaklanır. yurdum bünyesinde gülen'in açtığı okullar dışında bir sürü özel okul vardır. bu okulları açanların arasında gülen'in hareketine sövenlerinde olduğu bilinmektedir.
(bkz: ayar yemek için başlık açan yazar)
hepimizi soyup soğana çevirdikleri için tek bir okul açamayışımız doğal bir durumdur.
tekbir okul açamaması var.
tek bir okul açamaması var.
tek bir okul açamamasından, tekbir okul açamamasına fark var.
**
ülkelerinde dini duyguları sömürüp, dışarıda amerika sevgilisi olup, kendilerine arka yapamamalarındandır...
türkiyenin yararına olacak bir hareket için hiç bir ülke kesenin ucunu açmayacağından dolayı sıradan bir gelir seviyesindeki biz yazarların okul açamamamız durumudur.
biraz başını kaldırıp bakan bir insan, gülen cemaatinin global projelerde kukla ve araç olduğunu, kaynaklarının kapitalist oyuncu ve stratejistler olduğunu görebilir. amaç eğitim kurumu açmak ise eskiden olduğu gibi insanlar bir araya gelip bağış yolu ile yüzlerce okul yapmış, vatana millete hayırlı evlatlar da yetişmiştir. ancak amacı mürit yetiştirip meczup yaratmak, gencecik beyinlere takiye işlemek olan bir yapıya okul değil tekke denir. açılmış o okulların her birinin tekke olduğu, her ne kadar modern görünüşlü binaların altına saklansa da görülmektedir.

edit:imla
insanların dini duygularını sömürüp para toplayamamaktan olabilir ya da bi deniz fenerine sahip olamamaktan olsa gerek. aman aman kalsın böyle şerefsizce okul, mokul yaptırılıp körpe beyinler yıkanacaksa o okul hiç olmasın daha iyi.
bu sözcük öbeğine, "mustafa kemal'e sövenlerin devlet kuramaması" şeklinde cevap versem, başlığı açanın seviyesine iner miyim diye düşünmekteyim.

ayrıca söz konusu cümlede aynı anlama gelen "tek" ve "bir" kelimeleri birlikte kullanılmış ve bir çeşit anlatım bozukluğu oluşmuştur.
kendi aciziyetine sövmektir aslında.dünyanın herbir yerinde açtığı okullarla ülkemizi bayrağımızı dilimizi marşımızı tanıtmak gibi pek çok güzel hadiseyi gerçekleştiren gülen hareketini hazmedememektir.
aynı mantıkta hristiyan misyoner okulları için de hocanın şakirtlerinin bir yardımcı oluvermeleri gerekmektedir.