bugün

akşam sabah nazik klavyeleri başına oturup hareket hakkında tek bir satır okumadan sövüp sayanların alternatif olarak hiç bir icraat yapmamalarını ireleyen iddiadır. hodri meydan sende kur dernegini aç okulunu sövene kadar.
(bkz: köstebek necip hablemitoğlu)
sadece laf kalabalığı yapmalarından ileri gelir. icraate gelince apışır kalırlar.
ulan zorla savundutturacaksınız. çydd okul açtığında saldıran gürühun bok yemesidir.
okul açmak devletin görevidir. kimse kimsenin hötüne çomak sokmuyor okul aç diye.

(bkz: osur osur ipe diz)

(bkz: gülen hareketi) *

edit: unutmadan (bkz: #6970421) amerika bana da para versin okul zincirleri kurmazsam sizin gibi olayım. amerika yardakçısı gibi mesela. israil gibi.
(bkz: fetoş un camilerde yardım dilenmesi)
söven insanların o kadar günahları olmadığından, o günahların üstünü nasıl ne şekilde örteceklerini düşünmemelerinden kaynaklanır. ayrıca para meselesi bu yani vurgun yapmak lazım gerçi vurgun parasıyla açılan okulun neye hizmet edeceği de tartılışır.
(bkz: darüşşafaka)
(bkz: feyziye mektepleri)
daha okul açmasa da yaptığı yatırımlar ve verdiği destek ile (bkz: çağdaş yaşamaı destekleme derneği)

Daha da ireleyecektim ama irdelemekten vakit bulamadım. Bununla idare edin artık.
açmaması değil, açtığı okulun, aktif bir öğretim senesinde faaliyet verecekken kaçak damgası vurularak haksız yere, karara itiraz edilmesine ve bu itiraz sonucunda mahkeme tarafından yıkımın durdurulmasına kararına rağmen, sabahaın 6'sında kalkan belediye yıkım ekiplerinin operasyona gider gibi bir okulu yerle bir etmelerinden dolayı açılamamaktadır.

işte bu nedenle sadece fetoş gibi amerikan mandasında yaşayan ve dini sömüren boş adamların okullarını dört bir tarafa yayarlar. işte bu nedenle aydın bireylerin yetiştirileceği, sürüce öğrencinin okuduğu okulu gözlerini kırpmadan binbir takla atarak, cuma günü mesai bitiminin sonunda yıkım emri çıkartıp, maksat itiraz ancak pazartesi olabilsin diye, iptal olmasını engellemek için binbir ali cengiz oyunu oynarlar.

satılmışlık diz boyudur çünkü.
(bkz: kapital)
zaten gülen hareketinin bu kadar büyümesi, gelişmesi onların tüm herkesin muhtaç oldugu, gelişmesini istediği eğitimi seçmesinden ileri geliyor. düşünün bir ailelerimiz bizi neden onların dershanesine gönderiyo hem dinciler hemde eğitime destek veriyolar öyle olmasa bile amaçları farklı olsa bile türkiye de birçok aile araştırıp okuyamadıgı için sadece gördükleri, duyduklarıyla hareket ettiği için böyle sanıyorlar ki böyle olmasalardı kimseden destek göremezlerdi, bir örümcek ağı gibi türkiye yi saramazlardı.
olay sonucu "altın nesil" doğar.*
gülen gibi ağlayarak milletin duygularını sömürmedikleri için, devleti soyup soğana çevirmedikleri için parası yoktur. olsa bile açılan okullar yurt dışında ve paralı okullar. türkiyede açtıkları sayılı okullar da hep paralı okullar. aslında hayır adına yapılmıyor bunlar, ucunda yine para var.
çydd okul açar ama açtığı okulları devlete devreder,
gülen hareketi okul açar, açtığı okullar özel okuldur, işletir, kar eder, yenilerini açar.

(bkz: gülen hareketi aş)
(bkz: maaşımı CIA verse bende açardım) durumu.
sövmek daha kolay olduğu, için sövmeyi tercih etmeleri.
din tüccarlığı yapmadıkları için açamıyorlardır bööyle fetoşun pıtırak gibi açtığı gibi.
kuruluş amacı, kuruldukları ülkelerdeki süper beyinleri alıp, kendi hedefleri doğrultusunda yetiştirip, sonra da kendi isteklerini malum ülkelerde uygulamaları için onları önemli pozisyonlara hazırlamak olan okulları görüp de; aynı yöntemi uygulayan ama kendisininkine zıt mantıkta eğitim veren okulları görmeyen, görmek istemeyen insanların üç maymunu oynayarak ortaya attıkları iddiadır.

iki * tarafın da birbirinden farkı zihniyet değil, ideolojidir. bu konuda, fetullah'ın okulları dünya çapına yayıldıkları için * daha teşkilatlıdırlar sadece. ama sonuçta mantık aynıdır.

zaten okulların mantığı nedir ki? bağlı olduğu otoritenin koyduğu müfredata göre ham beyinleri şekillendirmek değil mi? sizce bu işi devletin resmi ideoloji kisvesi altında yapması ile, bir grubun ya da kişinin istediği başka bir ideoloji doğrultusunda yapması arasındaki fark nedir? devletin örgün bir yapı olması mı?

tabi ki fetullah'ın okullarını destekleyen bir adam değilim, fakat sizce yukarıdaki durum ne kadar mantıksız?

bu noktada eleştirilmesi gereken durum, fetullah'ın yetiştirdiği gençlerin, devletin yetiştirdiği gençlerin oturması gereken makamlarda oturuyor veya oturacak olmalarıdır. o zaman devlet kendi ideolojisine göre yetiştirdiği beyni değil de, başka bir konseptle yoğrulmuş bir beyni neden bünyesine alır, önemli makamlara getirir? devleti yönetenlerin, fetullah'ın ideolojisini içten içe benimsemiş olmaları, ya da üstten*gelen emirlere boyun eğmeleri, fakat halkından korkmaları ve bunu gizlemeleri midir bunun nedeni? kulağa mantıklı geliyor değil mi?

peki fetullah gülen kim? mit'in, müslüman ahalisinin atatürk hakkındaki olumsuz düşüncelerini silmesi için yoktan varettiği bir adam. tabi sonradan 90 derece bir dönüş var kendisinde. ama hala bir cia kuklasıdır kendisi. bir de tapınıyorlar bu adama...
okul açmayı bir bok sanmadıkları için ve gerçekleri gördükleri için devam ettirdikleri bir aktivitedir.
eğer bir kişi onlarca yıl müslümanları katleden bir ülkede yaşıyor ve üstüne yeşil kart başvurularunda cia ajanları ile dolu oluyorsa tükürürüm ben öyle hareketin içine.
zaten çopu okulu cia ajanları var diye kapatılan okullara ben okul demem cia merkezli truva merkezleri derim.
(bkz: bok kuyusundan bakan ancak bok görür) *
(bkz: para var huzur var)
herkesin o kadar çalıp çırpmadığındandır .
ticari zeka bakımından yoksun olmalarından dolayı olabilir.
(bkz: din nasıl pazarlanır)
(bkz: insan nasıl sömürülür)
(bkz: güç nasıl kullanılır)

fetoş çok çok muhterem bi şahıs olsaydı sanırım okulları paralı değil hayrına yapardı. amerika'da keyif çatmak yerine afrika'daki aç insanları doyururdu. ha orası uzak diyelim, filistin'de katliama maruz kalan müslümanlara yardımda bulunurdu. hani peygamber sanıyor ya kendisini o bakımdan. hani size göre mükemmel ve herkesten üstün bi şahıs ya o bakımdan. yoksa tabii ki mecbur değil.
belki de böyle bir şeye ihtiyaç duymamalarından kaynaklanan durumdur. zira zaten devletin açtığı ve işlettiği laik demokratik eğitim sistemi -uygulamadaki başarısı tartışmaya açık da olsa- aslında gülen ahreketinin aksi istikamette ilerlediği için böyle bir dernek veya okul kurma girişimine girmemiş olabilirler mi acaba?
harekete sövmek ile okul açılıyor olmasının hiç bir alakası olmadığı tarafından bakılınca, nurlara boyalı gülen robotu denildiğinde ne anlatılmak istendiği anlaşılablir. bir şeyin doğruluğu savunmak, karşıt fikri söyleyen hakkında belaltı vurmakla yapılmaz. birisi bir şeyi eleştirdiğinde yanıt o eleştiriye verilir. o eleştiri ile ilgili olmayan bir başka alakasız bir şey söylemekle değil. ama bu, bu hareketin genel tepkisidir. verecek yanıtları olmadığı için yaptıkları genel reaksiyondur. kusura bakmasınlar ama bu kadar cahil olmak/kalmak/bırakılmak onların bile haketmediği bir şey aslında.

öte yandan, devletin kurulu düzenine amerikanya kucağına oturmak amacı iel yapılmış 12 eylül darbesine destek veren sonrasında da aynı kucakta kucak manyağı olmaya amerikanya topraklarına giden ve kucaktan kucağa hop hop gezdirilen bir adamın okul, hastane, plaza yapması kadar basit bir şey de yoktur. kucağa oturan herkesi kucakta sanıyor da ondan sanıyorum okul soruyor.

(bkz: #5478550)

--spoiler--
"...ümidimizin tükendiği yerde, hızır gibi imdadımıza yetişen mehmetçiğe, istihâlelerin son kertesine varabilmesi dileğimizi arz ediyoruz."

fethullah gülen / "son karakol" / sızıntı

01.10.1980
--spoiler--