babam. çok sert bir adamdır ama yüreği yufka gibi ela gözlerinde kimse fark etmez ağladığını kıyamıyorum o vakit geçen zamana!
Çok da görmedim şükür.
(bkz: Kıyma)
Uyurken gördüğüm her insan diyebilirim.
''O''na kıyamam vurmaya kırmaya kızmaya terk etmeye gitmeye ama o bana kıydı be gitti işte..
Tencerenin dibinde kalmış yemek. Kıyamıyorum hemen yiyorum. Bir de buzdolabında kime ait olduğunu bilmediğim çikolatalı şeyler. Onlara da kıyamıyorum yiyorum.
Eski sevgilim. Kıyamıyordum sevişmeye. Oturup izlerdim sadece.
Deli aygır gibi bağıran annesini mahcup mahcup dinleyen küçük çocuğa kıyamıyorum. Ama annesine kıyarım.
(resim:#1)
Ayakkabı boyayan çocuklardir. kocaman adamların ayaklarını uzatıp ayakkabılarını boyatmalari canımı acitir.
uyuyan köpek desem inanır mısınız ?
Sokakta kalmış herhangi bir hayvan ve daha küçücük yaşında otobanlarda dilenmek zorunda kalan küçücük çocuklar. Hele o çocukların para isterken ki gözleri... Çok kötü şeyler var dünyada...
Kıyma. Kıyılmış zaten görünce Kıyamıyorum.
Beyaz tenli kız.
Napayım yanaklarını sıkma dan mincirmadan bırakıyorum. Bu kadar mı tatlı olunur.
Passat.
Peugeot 407.
Gördüğümde kıyamıyorum ya la.
200'lük banknottur o. Gönül rahatlığıyla ezeriz diyen de en iyi arkadaştır.
yavru köpekler
yavru kediler
annem (hiçbir zaman kıyamıyorum)
bebekler.
mendil satan teyzeler.

sonuçta dilenmiyorlar. bim'den tanesini bilmem kaç kuruştan aldıkları mendilleri 1 liraya satarak günlük kazancını çıkartıyorlar. ihtiyacım olmasa da alıyorum.

aynı şekilde basküllü çocuklar.
Kangal yavrusu.
(bkz: anne)
(bkz: kardeş)
(bkz: baba)
(bkz: sevgili)
(bkz: aile)
Geride kalan hatıralara kıyamıyorum be sözlük.
Ulan sakız almıştı cigne diye ona bile kiyamayan biriyim. Ama bana iyi kıydı.
kız kankam. kıyamıyorum namusuza. evet.
birini uyandırmaya kıyamam. gülmeyin amk. annem ben uyurken süpürge açıyo, o uyuyakalsın ben parmak uclarımda yürüyerek geziyorum evde.
Budur. Bu hayvan bu bakışla bana herşeyi yaptırabilir.

görsel
Karşı cinseten birinin ağlaması bana çok ilginç geliyor.