bugün

çabuk terleyen insan alışkanlığı.
etkisi, gömleğin ne sıklıkla değiştirildiğine bağlı olarak kişiden kişiye değişecek deyimdir.
hayatta bir amacı olmayan mundar kişilerin sık yaptığı şey. bunların donlarını çekip başına geçirmek gerekir.
sadece sevgili değiştirirken don değiştiren adamdır.
bir bok yaptıklarını sanan, salagın onde gidenleridir.
daha fecisi bu adamların boyle olduklarını bilerek, onlarla cıkan kızların saflıgıdır.
(bkz: don giymeyen abazan)
Böyle olmalıdır erkek kızlar daha çok sever böylelerini.
Şöyle salakça bi düşüncedir ki.
Playboy erkek her hafta kız değiştir fakat kızlarda hep onu arzular düşünce şudur.Kimlerle çıktı bak benimlede çıkıyor.Aklı sıra kendini daha öncekilerden üstün görür böbürlenir.
böyle kızlardan hazzetmiyoruz fakat don değiştirir gibi seviglii değiştiren olmaktan vazgeçmiyoruz.

(bkz: Onlar böyle istedi)
Dünyadaki tüm çiçekleri koklamak istemeye benzer.Ancak hangisini kokladığında bayılacağı belli değildir.
(bkz: don değiştirmeyen pis erkek)
zannedilenin aksine çokta isteyerek yapılan bir şey olduğu düşünülmemelidir.
şanssızlık, kısmetsizlik ve doğru kişiyi bulmak için denemenin gerekli olduğuna inanan insanın yapabileceği şeydir.
bir süre sonra insan öyle bir hale geliyorki başlarken bile 1 hafta 10 gün süreceğini bile bile bu işe başlıyor.
kalbin, suratın köse olacağını bile bile aramanın doğru olduğuna inanır.
bu eylemi uygulayanların kız versiyonları erkeklere göre çok daha tiksinti vericidir. her seferinde "bu seferkie başka amaaa" demekle beraber, karşılaştığı sonuç aynıdır. "hayır, deneyimse deneyim kardeşim ama abartmıyor musun" diye de sorarlar adama.

ayrıca bu tarz kızların çoğunun da pek bir albenisi olmadığını farkettim, bir kerameti var bu işin ama...
(bkz: üst üste bir sürü don giyip pişik olan adam)
yavaşça bacaklarını sokup, beline kadar çekme suretiyle yapılan eylem. oha, nasıl lan?
(bkz: şaka dimi bu)
Şanssız kişilerdir aslında kendileri.Allah vergisi bir karizmaları olabilir bu kişilerin.Acımak gerekir aslında.Yazık lan sürekli değiştir değiştir nereye kadar.insan sıkılır
kimisi yılda bir değiştirir, kimisi her gece. *
(bkz: donsuz girilmez) *
(bkz: sevgili değiştirir gibi don değiştirmek)
Çok saçma olan olaydır. Bir insan nasıl olur da birden fazla kişiyi sevebilir? Adam çıkarken seni seviyorum diyor, ayrıldıktan üç hafta sonra başka birine. Hangisini daha çok seviyor? Şunu da anlamıyorum kız onun neler yaptığını bilirken sıra kendisine gelince yine kabul. Aşk mı bu? insanlar resmen kendi arzuları için, tatmin olmak için birbirlerini kullanıyorlar hem de kendileri buna izin vererek. Gerçekten saçma.
bu durumda türk erkekleri oldukça sadıktır. *
çünkü gömlekleri kirden kararana kadar değiştirmezler.
şimdi hangisi iyi bilemedim. bul karayı al parayı, bul karayı al parayı.
bu sevgilinin modası geçti artık yeni sevgili bulmalıyım takıntısıdır. günümüzde çok örnekleri olandır.

(bkz: sözlük yazarlarının takıntıları)
bu benzetmeye göre sevgilisi olmayanların çıplak olduğu sonucuna varılabilir.
hızlı yaşayan bireyin eylemidir. durulacağı güne kadar da bu eylemini devam ettirecektir. bir gün durulduğunda, gömlek değiştirir gibi sevgili değiştiren birine denk gelme ihtimali yüksektir.
dikkat et evlat hızlı koşan atın boku seyrek düşermiş deyimini söyleten durumdur .
(bkz: playboy)
ya gömlek giymeyenler ne yapsın ? lakin ben de gömleklerimi sürekli london dan alırım ben ne yapayım ?
Genelikle çok sık sevgili değiştiren insanlar için kullanılır.