bugün

yapmacık ve sığ bir anneye katlanmak, sahte gülümsemeleri öğrenmek, şirinlik muskası olmaya çalışmak, acayip bir kürtçe isme sahip olmayı gerektiren durum.
(bkz: çirkin ördek yavrusu)
(bkz: medya maymunu)
(bkz: sosyal statusu belli dogmak)
atlas diye seslenilmeye alışmak gerek tabi bu durumda. sonra da bir düşünmek gerek atlas da ne lan diye.
(bkz: onun bunun çocuğu olmak)

sokaktaki ahmet amcanın, hanife teyzenin, onun, bunun çocuğu olmaktan farkı yoktur.*
dünyanın en şanssız çocuğu olmaktır. büyüyünce annesinin oraya nasıl geldiğini merak edip öğrenince yıkılacaktır. *
bir gün büyüyüp bu tarz sayfaları okuduğunda hakikaten acı çekmektir. gülben ergen'in bebeği de, işin içinde bir "çocuk" varsa duyarlı davranıp onun bunun kirli çamaşırlarını ortaya dökmemek, tersine kapatmak gerektiğini bilmeyenler yüzünden acı çekecektir.
başkasının kötü macerasının bir sözlük yazarına patlaması na neden olan durumdur.
gerçek bir annenin ne demek olduğunu hiçbir zaman anlayamamaktır.
hep annenin adıyla anılmaktır.
ileri yaşlarda annenizin pek de hoş olmayan video kasetleriyle tanışmaktır.
Lise çağına geldiği zaman izlediği bi film sonucunda annesini kesmek isteyecektir.
anaokulu yerine babaokuluna gitmesi gereken çocuktur.
baba tarafının geleneklerine uyarsa, ilerde annesinin namus davasına kafayı takacak cocuk olmaktır.
asla müzikten anlayamayacak olmaktır.
burnun kapalı nefes alamayacak şekilde yüzün örtüldüğünden ölme ihtimali yüksek olan çocuk olmandır.
şanı şöhreti yaptıkları ne olursa olsun sizi öpücek sevicek sarılacak olan bir kadının çocuğu olmaktır. bunun dışında doğuştan gelen şöhreti hazmetmeye çalışmaktır. bunun tersini düşünenlere yazıklar olabilir. neden?.çünkü o herşeyden önce bir anne.siz mi doğurdunuz.siz mi ilgileneceksiniz o bebekle?.gülben ergenin oğlu olmak zamanında şerefsizin eline düşmüş, medya tarafından sömürülmüş ve burdaki yazarlarda dahil olmak üzere herkezin alay konusu haline gelmiş birinin oğlu olmaktır. düşünelim şim bir yazdıklarmızı gerilere gidip. onun bunun çocuğu olmak derken ki aldığımız zevki düşünelim. armudun sapı geriden gelir malesef. bugün onlara yarın size durumudur. doğacak olan çocuğunuzun, hali hazırda doğmuş büyümüş olan eş,dost, kardeşlerinizin bu duruma düşmeyeceğini asla bilemessiniz. kendi eğrilerinizle ilgilenmek yerine başkalarının eğirlerini lafla sözle kinaye ile düzelymeye çalışmak resmen saflıktır.

edit: gülben ergen fanı olduğum düşünülebilir. değilim ama varsın siz öyle etiketleyin.
ergenlik çağına gelince, kamış çalışmaya başlayınca dürtüler sonucu sağdan soldan aranan malum filmlerde annesini küt kestirilmiş saçlarıyla nasıl görüldüğünü düşünen çocuk. akşam gülben anne eve gelir.

gülben' in oğlu gülben anneye sorar: anne saçlarını eskisi gibi küt saç yaptırırmısın? kısa saç sana çok yakışıyormuş.

gülben anne şaşırarak sorar: oğlucuğum sen benim küt saçlı halimi ne zaman gördün? ben kaç yıldır bu tipleyim.

gülben' in oğlu son kez cevap verir: anne bugün senin küt saçlı halini senin oynadığın bir filmde gördüm. haa bu arada o amca kimdi? ben onu tanımıyorum hiç.
(bkz: mustafa erdoğan ın çocuğu olmak)
gülben ergen' in çocuğu olmak istemeyen biri;
gulben ergen' in çocuğu olacağıma, bülent'in kocası olurum diyebilir.
adımız atlas olsaydı belki...
büyüyüp bu sayfaları okuduğunda annesine haksızlık edildiğini düşünüp daha bir sevecek, bağlanacak,sımsıkı sarılacak olan yavrudur.
karakteri ona benzerse pek üzülmez heralde.
maddiyaten karlı maneviyaten zararlıdır.