bugün

aslinda yakalanmak degil de guizanin sigara icerken gorulmesidir. bagdat caddesinde bir cafede 6 bira ve 10 (yaziyla on) sigarayi hallettigi gorulmus. bircok futbolcunun sigara ictigi biliniyor tabi.
(bkz: guiza nın gol kaçırırken üzülmemesi) *
"regardless gazetesi" olayı şöyle görüntülemiştir: http://img115.imageshack....y.php?image=guiza1xe0.jpg

yöneltilen sorulara dostça cevaplar veren guiza şöyle demiştir: "fenerin gidişatı iyi değil senyor. bende kendimi sigara ve biraya verdim". ayrıca ellerinin niye böle olduğunu soran gazetecilere cevap vermekten kaçtı ve "cheerss senyorrrrr" diyerek konuyu dağıttı. çok neşeli çok.
olay sırasında bira ve sigaraları tüketirken sık sık "nerden geldim bu takıma", "hay aklımı s..eyim" dediği duyulmuştur.*
milan rapaic'in duydugunda cok uzulecegi olay. adam 2 yıl tek başına, gizli saklı sigara içmek zorunda bırakıldı.
türk vatandaşındaki yabancı hayranlığı olduğu sürece hasıraltı edilecektir.

- vay it ramazanda bira içersin ha? ağzını burnunu kıralım da gör!
+ ay pley fenebace fudbol tim
- lan bu guiza
- o zaman napıyoruz?
- ...?
- oley oley oley oleeeeeeeeeeey, guizaaaaaaaaa guizaaaaaaaaa! *
gollerini atarsa sorun olmayacak bi durumdur. ama eğer kezman gibi oynamaya devam ederse ve gol atamazsa, taraftar o sigaraları münasip bir yerinde söndürebilir. *
(bkz: guizanın arkadaşından otlanırken yakalanması)
yabancı hayranlığıyla falan alakası yoktur konunun. guiza fenerbahçe tarihinin en pahalı transferi ve şehirdeki yeni çocuk olduğu için reytingi fazladır. nice türk futbolcu var fosur fosur sigara içen. geçmişten örnek vermek gerekirse; hızlı kanat oyuncusu ilker yağcıoğlu günde bir paket sigaraya bana mısın demez ama sahaya çıktı mı da beygir gibi koşardı. ayrıca fenerbahçe' de tutunamayıp sakaryaspor' a transfer olan aygün' ü de sigara içerken çark caddesi' nde görmüşlüğüm vardır.

özellikle bahsi geçen futbolculardan ilker' in körük gibi ciğerlere sahip oluşu gösteriyor ki sigara içmek antremanını düzgün yapan adama pek zarar vermez. ben de sigara içiyorum ama doksan dakika boyunca basmadık yer bırakmıyorum icabında.
işin bir de din tarafı var. yahu arkadaşlar etmeyin eylemeyin; büyük şehirlerde bir çok kişi elinde sigarayla dolaşıyor bu mübarek ayda. onlara da kafa göz dalalım madem? üniversite kantinlerinde oruç tutmayan öğrencilere dayak atanları kınayıp sonra da guiza' nın sopalanmamasına içerlemek şık değil. fakat bu konunun gizli öznesinin fenerbahçe olduğunu düşünürsek mesele aydınlanır. maksat üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.
bu memlekette evli olmasına rağmen web-cam daki kıza asılmak normaldir evet,
evli olmasına rağmen hayat kadınlarıyla alem yapmak, arkadaşlarını buna teşvik etmek, godoşluğa soyunup onlara kadın ayarlamakta mübahtır kimi zaman.
takım arkadaşının nişanlısını bafileyip hemen ertesi gün antrenmanda ele ense göte parmak takılmakta normalleştirilebilir amma bunun da bir şartı kaidesi vardır. sadece bir kaide;

o da fenerbahçe spor klübünün herhangi bir yerinde bulunmaktır efenim. cumaya gitmesen kafir, gidersen yapmacık olursun. laila müşterilerinin %90ını fenerbahçe'li sporcu ve sevgilileri işgal etmektedir.

velhasıl aaa dostlar; guiza sigara içmekle asrın hatasını etmiş, hele ki ramazanda bira hüpletmekle tüm kredisini tüketmiştir bir kalemde.

oysa ki bililer ama bilmemezlikten gelirler ki; sigara içen futbolcular listesi yapsak, burdan tekel'e yol olur.

kişisel not: bu arada guiza falan hikaye arkadaşım. oynarsa ekime, oynamazsa skime. ben bir adam tanırım şu futbolda, o da (bkz: zinedine zidane). var mı itirazı olan?

(bkz: tu kaka resimleri için tıklayınız)

görsel
aziz başkanın para ceza vermesini ümit ettiğimiz olay.
fazla para her genç irisi gibi kendisini de yoldan çıkarmıştır. bir de efkarlı sanırım. 6 bira ile 10 sigara pek hayra alamet değil.

artık atamadığı goller mi canını sıktı, transfer taksidini mi alamadı belli değil.

buradan kendisine tanju okan'dan bir şarkı yollayalım şöyle duruma uygunundan;

(bkz: benim en iyi dostum içkim sigaram)
derdi çarşaflı kadınlar olduğu anlaşılan olay.

http://www.internethaber....news_detail.php?id=156087
(bkz: ben içmeyim de kim içsin)
+danyal napıyosun lan?
-aa luis hoca napim ya, dertten kederden bakışlarım bile değişti
+ayıp oğlum
-yak bi tane hoca, baş ağrısını keser
+çakmak var mı? neyse hadi koşulara devam
sigarayı avuç içine alıp havada olan dumana üflemesiyle sıyrıldığı durumdur...

(bkz: eyvah mahmut hoca)
(bkz: guiza nın keş oluşu) *