bugün

şu an trt'de 'can dostum' adıyla yayınlanan çok güzel bir filmdir. filmin adına bakıp bu ne kadar sıradan isim. kesin dandik filmdir diyen arkadaşlar öyle demesinler lütfen.
"anlatmıyorsun, çünkü söyleyebileceklerin seni korkutuyor."

bu ve benzeri bir çok repliğin geçtiği, beni etkileyen nadir filmlerden.
r. williams ın delikanlıya dere kenarında yaptığı konuşma inanılmazdı. kendini dünyanın merkezi sanan her şeyi bildiğini zanneden süper zeka ilk defa o denli dumur olmuştu. zaten o konuşmadan sonra yakınlaşmışlardı.
"
--spoiler--
sana aşkı sorsam sonelerden alıntı yapacaksın. ama bir kadının karşısında tamamen savunmasız kalmadın. sana gözleriyle hükmedecek birini görmedin. tanrı'nın seni cehennemden kurtarması için indirdiği melek olduğunu düşünmedin. onun meleği olmak nasıl bir şey bunu da bilmiyorsun. bir aşkı sonsuza dek paylaşmayı. her şeye rağmen. kansere rağmen. bir hastane odasında iki ay boyunca yalnızca elini tutarak sabahlamak ne demek bilmiyorsun. doktorun gözlerine baktığında "ziyaret saatleri" kuralının anlamsız olduğunu görmesi ne demek bilmiyorsun. gerçek kayıp ne demek bilmiyorsun. çünkü hiç bir şeyi kendinden daha fazla sevmedin.birini bu kadar sevmeye cesaret bile edememişsindir.
--spoiler--

"
gerçek bir hikaye anlatan harika bir filmin ismi.
dün argo isimli şuan sinemalarda olan bir filmi izledikten sonra diyebilirim ki; anam ben affleck ne kadar yaşlanmış laa?

oyunculukların on numara olduğu başka bir film izlemedim bugüne kadar -ki çok film izlerim-.

izleyin izletin efem.

8/10.

not: insan o filmde matt damon yerine leonardo di caprio oynasa daha iyi olmaz mıydı, diye sormadan edemiyor. aynı yıl çekilmiş olan gangs of new york filmine bakınca evet oynardı diyor. ama matt damon on numero. on on on numero yinede.

--spoiler--
skylar denen hatunun aksanı hepimizde bi şey bırakmadı değil..
--spoiler--
97 den beri isminin neden türkçeye can dostum diye cevrildiğini anlayamadıgım ve arkadaşıma onerdiğim zaman avlanmak iyidir diye film mi olur cevabını aldıgım drama filmi...
robin williams ile matt damon'ın döktürdüğü film tarihinin en fena 2 ayarını içeren başarılı film. filmin ana karakteri bardaki zübbeye en iyi ayarı verdikten sonra psikolog sean'dan daha iyi bir ayar yemiştir. park sahnesi evet. ayarlarla dolu güzel bir film.

aslında bu filmdeki süper zeki gencimizin yaptıkları limitless'daki süper zekimiz eddie'den daha mantıklı ama aralarında birisinin doğuştan diğerinin ilaçla bu zekayı elde ettiğini anlayınca aradaki fark daha iyi aydınlanıyor.
izlemeden önce adını anlamlandıramadığım güzel film.
filmi matt damon ve ben affleck yazmış, matt damon başrolde. kendisini pek sevmem ve kendi yazdığı filmde başrol oynamış olması biraz itici geldi ama onun dışında izlenmeye değer, sevimli bir film. ingiliz aksanlı erkek sesli kız için bile izlenebilir.
ilk okulda sorulan, çok okuyan mı bilir, çok gezen mi? sorusunun cevabının bulunduğu süper ötesi filmdir.
https://www.youtube.com/w...y=false;showoptions=false
benim anlamadığım başta "ben affleck"in canlaandırdığı karakterin yazdığı kızla will işi pişiriyor. bizim örf ve ananelerimize ters aga bu, olmaz yani ayıp.
izleyeni alttan alta motive eden, gaza getiren film.
ama az geçip de ayakların yere basmaya başlayınca anlarsın bi halt yiyemeceğini."böylesi anca filmlerde olur" der ve avunursun.
An itibariyle trt de baslamaktadir gecen sene izlemistim cok guzel bi film. Kadro da saglam. Ben affleck, matt damon ve robin williams oynamakta.
replikleriyle kendini izleten, ergen zeki çocuğun triplerini anlatan filmdir.

film boyunca matt damon'un benlerini rahatça sayabilirsiniz. ben 52'de kaldım.
güzel filmdir, anısı çok.
matt damon ve robin williams'ın döktürdüğü filmdir. konusu müzikleri bilmemneysi gayet sağlamdır,son derece akıcı gider.

ben affleck ve matt damon bildiğin bebemişler,şimdiki hallerine baktığımda çok acayip geliyor.
insana ciddi anlamda bir şeyler katan nadir filmlerden. Özellikle robin williams ve matt damon'un banktaki konuşma sahnesi efsaneydi.
dün gece tekrar izlediğim film.

hani böyle başucu kitabınız olur da bir kaç sayfasını okuyunca size iyi gelir ya.

bu film de öyle bir film.

eşine karşı o sevgiyi koruyan profesör ile sonunda mutlak aşkın peşinden giden o otistik gencin hikayesi

ve film içinde yaptıkları hayata dair paylaşımlar oldukça etkileyicidir.

ve filmin sonu da , daha önce yazdığım gibi ...

(#15753965)
film falan değil bildiğin sanat eseri bu.. ama kıytırık tablolara, sallamasyon romanlara da benzemiyor.

bu gece kaçıncı defa izledim bilmiyorum.
Robin Williams'ın oyunculuğunu konusturarak değer kattığı guzel film.

Edit: sıkı dostum diye çevrilerek çeviri tarihinde çığır açmıştır.
robin williams, matt damon ve ben affleck in başrollerini paylaştığı fotografik hafızaya sahip ve dahi olan bi hademenin öyküsünün anlatıldığı, yanlış hatırlamıyorsam 1997 yapımı film.
not: bilmeyenler için, will hunting hademenin adı.
beyzbol maçınını anlattıkları sahne çılgın olan film.
film dediğin böyle olur..

bu film hakkında saatlerce nefes almadan konuşabilirim.. kaç defa izledim saymadım, ezberledim artık diyalogları.
"real loss is only possible when you love something more than yourself"

böyle güzel bir senaryoyu da matt damon ve ben affleck'in yazması beni şaşırttı doğrusu.
Kesinlikle izlenmesi gereken filmdir. Ölü ozanlar derneği ile bu filmi hep birbirine çok yakın bulmuşumdur. ikiside izlenmeli. insan hayatının kararlarla nasıl şekillendiğini gözler önüne serer film. Ürkeklik, mıymıntılık insana hep kaybettirecektir. insan bir karar vermeli ve onu uygulayıp bütün sorumluluklarına katlanmalıdır.

Kısacası keşke daha önce izleseydim dedirten filmlerdendir.
iksv film festivalinde gösterimi yapılmış, bizleri mutlu etmiştir.