bugün

eskiden pek bi sevindiren durum olurdu,ülen iyi ki unutmuşum ha diye iç geçirilirdi.
insanı milli piyango vurmuş kadar sevindiren durum
genellikle tam ihtiyaç duyulan sıralarda bulunur bu para,neresiyle sevineceğini şaşırır insan.bunun çanta,defter-kitap sayfalarının arası,kitaplığın arkasına düşmüş olması gibi ihtimalleri de sözkonudur.tadından yenmez.
(bkz: kafada sivilce cikmasi)
bulduktan sonra sıra bu parayı harcama faslına gelince, sanki bu para kendisinin parası değilmiş gibi daha bir hesap kitap yapmadan harcar insan.
meblağ büyük ise, etrafındakilere bonkör olabilir çoğu zaman.
"o paraları oraya bu işten sorumlu cüceler koymaktadır ki o cüceler yardım sever iyi cücelerdir" şeklinde fantastik kurguya yakın bir açıklaması olsa beni keyiflendirecek durumdur. * * *
rahmetli sadri alışık'ın şalvar bank filmde başına gelen durum başlık konusunun biraz abartılmışıdır.
acil durumlarda hastaya kan niteligi tasıyan olaydır,insanı polyanna ediverir bir anda.
sevinilesi durumdur.
o sevinci tekrar tekrar yaşayabilmek için insanın bütün pantolonların cebine para koyup unutası gelmesine yol açacak durumdur.Unutulmadığı sürece bi anlamı olmaz zate para da orda kalmaz.Sık sık yaşanması arzu edilen durumdur ki paranın nerden çıktığı o kadar da önemli değildir önemli olan sonuçtur elde tutulan somut şeyin miktarıdır.
insanı çoçuklar gibi şen yapan bir durumdur, böyle sakince pantalonunuzun cebini kontrol ederken, birden onu hissedersiniz, ve etrafınızda sevgi kelebekleri uçmaya başlar, evet o sizin giymediğiniz pantalonuzun cebindeki paranızdır, evet onu alın ve harcayın!!!
(bkz: amma abarttım yahu)
zaman zaman da giyilmeyen monttan, değiştirdiğiniz çantadan çıkar. vakit düğün, bayram zamanıdır, sizden mutlusu da yoktur dünyada.
orta asya ve balkanlarda sevinç ile karsılanan durumdur. hele bunun bir de göt büyümesinden ötürü giyilemeyen pantolonun cebinden 6 ay once kaybedilen 400 ytl kira parasının cıkması durumu vardir ki ömre bedeldir.
(bkz: hayatta anlık mutluluk veren şeyler)
sanki o para sizin değilmiş de siz onu yerden bulmuşsunuz gibi bir sevince neden olan hadşse.
(bkz: hayatta anlik mutluluk veren seyler)
21 yıl önce dedemin bankaya mevduat usulü 1000 lira yatırıp unuttuğu ve 2005 yılında paranın 3 milyar olarak kendisine dönmesi gibi bir durumdur.
(bkz: bokunda boncuk bulmak)
"vay be nası yıkanmamış lan bu" dedirten olay.
başıma gelmiş piyango. 4 sene evvel evlenirken giydiğim damatlık ceketin cebinden çıkan 5 eski tl ile ufaktan bir piyango hadisesi. tabiiki harcamadım o parayı.
bugün yaşadığım muhteşem deneyim.

(bkz: bir servet olarak 37 tl)
5 tl çıksa bile öyle bir sevindirir ki gören de ikramiyeyi kazandığınızı zanneder.

edit: imla
sezon bitiminin ufak tefek sürprizlerinden biridir. *
büyük ikramiye çıkmış gibi sevindirir insanı, dile kolay yokluk zamanında pantolonumun cebinden 35 tl çıkması. oh yeahhh!
insan önce kaybettiğine üzülür, olsaydı şimdi hede hödö alırdım demesine sebep olur. sonra bir gün, o pantolon giyilir. el cebe gider ve mutlu son.
güncel Önemli Başlıklar