bugün

müthiş derecede sevinmek ve pişmiş kelle gibi sırıtmak.
lisedeyken müzik hocamız sölerdi bunu bize, biz de pişmiş kelle gibi sırıtırdık. adam doğru sölüyomuş hakkaten.
(bkz: komplo teorisi üreten yazar)
eğer bu nazar boncuğu ise düşünülmesi gerekir.. o boncuk bokuna bünyesinden gelen bir lütufdur. acaba bünyesi o boku, nazardan korumak mı istiyordur? hemen o dışkıyı bir kaba koyup saklamalıdır şahıs. *
namazdan sonra tesbihi çekeceğine, yutan bir müslümanın başına gelebilecek olay.
bokunda boncuk aramaktan sonra gerçekleştiğinde işlemin başarılı sonuçlandığını gösteren durumdur.
Manik bozukluk belirtilerinden olup, şahıs tuvalete baktığında çıktıyı tual görür.. hatta hayran kalıp "vayy bee, ben neymişim!" edalarına da bürünebilir.
bir olayin en ince detayina kadar incelenmesine tepki olarak söylenmis olmasi ihtimali yuksektir.
(bkz: bok boku kenefte bulur)
-ayla bak bokumda ne buldum?
+boncuk. fiuvv fiuv... gel yavrum.
-oha..
Bugün tuvaletten çıkarken delikte parlayan bişey görüp bir deyimin gerçekleştiğini düşünen sonrasında onun kemerindeki renkli taşlardan biri olduğunu algılayan bunu işyerindeki arkadaşlarıyla paylaşıp güne renk katmasına neden olan olay.Olayın kahramanı bi zati ben....
bir şeylerin farkına varıp tavır değiştiren kişiler karşısında hayret eden birey ünlemi.
metroya binenlerin metroyu kıl payı kaçıranlara gülmesi sonucunda denilen söz.
şuan bir televizyon kanalındaki yarışmada bir yarışmacının yaptığı benzer eylemdir. tezeğin içinde boncuk aramaktadır.
ne zaman nerede ne yediğini düşünmeye sebep olabilecek keşfin adı..
eğer, tavuğun götüne boncuklu tabancayla nişan almışsanız, ve bu nişan alma olayı da tam 12den isabet etmişse; ihtiyacını gideren tavuğun düştüğü duruma denir. fakat sorumlusu tavuk değil, bizzat 'eli ayağı rahat durmayan çocuk'tur.
bağırsakta yaşayan şeritler her zaman en son halkasını dışkının içine bırakır bunu da biz boncuk gibi telakki ederiz.
bunun şarkısıda yapılmıştır.
-bokunda boncuk mu buldun ?
-sikinde götten çıkardın.
-ben sana demedim usta ?
-sen bana yanlış yaptın...
çocukların en çokta kız çocuklarının bitmeyen, tükenmeyen boncuk düşkünlüğünü herkes bilir.
daha ilerleyen yıllarda takı toka düşkünlüğüyle devam eder gider.
bu, küçük çocukların "şekerde sanmış ilacı" tekerlemesinin boncuklu yaşanmış durumudur.
çocuk boncuğu sever birde tadına bakayım derken onu yutar. bir zaman sonra tuvalete gider.
o çok sevdiği boncukla tuvalette tekrar karşılaşır, çok sevinir.
çocuk için önemli olan boncuk, nerde, nasıl, ne şekilde karşılaştığı önemli değil.
(bkz: aramaya inanmak)
- bokumda boncuk buldum, boncuk buldum!!! meeeegheegheeee,ehehehehehe
+ keçi kardeş keçi kardeş. zaten senin bokun boncuk boncuk. ya ben? möööööö,ühühühühühü!
- üzülme... gel bak, şu karşı yamaçtaki otlar taze oraya gidelim.
+ mö mö.(olur olur)
kendine olduğundan fazla değer biçen bünye tavrıdır.
uzun süre önce girdiğin entrynin artı oylandıgını gördüğündeki sevinme şekli
(bkz: bok tokaçlamak)
(bkz: facebookumda boncuk buldum)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar