bugün

(bkz: adalet mümkün değildir)
(bkz: cold case)
cezaevlerindeki tutuklu sayısının hükümlü sayısından fazla olması adalaetin ne kadar geç geldiğinin göstergesidir. ayrıca sebahat tuncel denen şeyin tutukluluk hali devam ettiği için milletvekili seçilip serbest kalması ayrı bir örnektir.
adalet değildir,ne olduğu tartışılır.
çok olsa ahı tutmuştur ama ne fayda.
20 yılını çaldığınız birine, pardon siz masummuşsunuz demek geç gelen adeletse yorum yapmak abes olur.
+ seviyorum de...
- hayır...
+ seviyorum de ulan...
- hayır...
+ seviyorum de!!!!!
- seviyorum...
+ yalan söylüyorsun...

gibi birşey olur "geç gelen adalet adalet değildir!" demek!!! bunu söyleyen insan zaman aşımından cem garipoğlu'nun suçsuz olması gerektiğini de söyler kesin!
bayrampaşa cezaevinde rastlanan bir söz.
(bkz: adalet her zaman o kadar da adil değildir)
mahkemelerin duvarında ne yazıyorsa onu kaldırıp yerine bu sözü koymak gereklidir.

düzeltme: hatırladım hz. ömer'e ait ''adalet mülkün temelidir'' yazıyordu.
bu düşüncenin doğruluğunu hisseden insanın bir tanrının varlığına inanması paradoks oluşturur. (bkz: kul hakkı)
100 yaşına gelirken kenan evren'e verilen müebbet cezası için de geçerli söz.
adalet hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir ütopyadır.

beni kendi kanunlarım bağlar. tek kişilik bir anarşit devletim. yasama yürütme yargı benim, ceza benim, cellat benim. daha iyi bir dünya istiyorum.
Yazık vallahi yazık... sen kırk yıl yat sonra da...

https://www.facebook.com/...20427/?type=1&theater
(bkz: türk yargı sisteminin özeti)
doğru söze ne denir ki.
nasıl hukuk devleti arkadaş.
Şair Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu'yu akla getirir.

"Ekmek, su, aş bulmak gecikebilir.
Temele taş bulmak gecikebilir,
Devlete baş bulmak gecikebilir,
Adalet gecikmez tez verilmeli."

Şiirin bestelenmiş hâli:

https://youtu.be/v5zamUzw6zk
görsel

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Düşüncesi, yaşam tarzı, siyasi felsefesine bakmadan herkesin en saygın bir şekilde muamele görmesi, en temel hakkıdır” dedi. "Geç kalmış bir karar dosyayı sona erdirmiş olsa bile adaleti tecelli ettirmiş sayılmaz" ifadelerini kullanan Gül, şöyle devam etti: "Geç gelen adalet, adalet değildir."

https://www.birgun.net/ha...et-adalet-degildir-362512
--spoiler--
"açıkça söylüyorum, vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz. kanun dışı işleri emir olarak telaki edemezsiniz. siz erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. kamil akla gelmeniz için bu, kılıçdaroğlu abinizin size son çağrısıdır. 18 ekim pazartesi itibariyle bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacak. 'emir almıştım' diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa pazartesi itibarıyla durun"
--spoiler--

19 yıldır ülkeyi mafyatik düzenli şahıs devletine dönüştürülürken neredeydiniz? neden sesiniz çıkmıyordu? neden engel olmadınız? neden hesap sormadınız? geç gelen adalet adalet değildir kılıçdaroğlu. 19 yıldır almadığımız hizmetlerin cebimize girmeyen paranın tazminatı verilecek mi?