bugün

korkusuz korkak filminin yaran karakterlerinden biri.bombacı mülayim'in işini bitirmesi için patronu ayı abbas tarafından görevlendirilmiştir.mülayim'in işini surların üzerinde gizlice bitirecekken gaddar kerim'in gazabına uğramış ve surlardan aşağı uçmuştur.mülayim'e yaklaşmayı başardığı için diğer adamlar tarafından fedakar olarak nitelendirilmiştir.patronu ayı abbas'a hesap verme sahnesi ise ayrı bir komedidir.aralarında geçen diyalog koparır.

-surların üzerindeydik.tam işini bitiricekken...bana sırtı dönükken arkamdan nasıl vurdu hala anlamadım.
+anlasan zaten adın gerzek hamdi olmazdı deve.
bombaci mulayim* i oldursun diye ayi abbas* tarafindan gorevlendirilen, buna mukabil surlardan yeri boylayan korkusuz korkak filminin bomba karakterlerinden.
http://www.dailymotion.co...d_gerzek-hamdi_shortfilms
yeşilçam emektarlarından, filmlerde iyi dayak yiyen ve şuan 75 yaşında olan dünya tatlısı insan.
kendisiyle tanışma fırsatımız oldu.oturup sohbet ediyoruz her gün.
hatay'ın çevlik köyünde bir apart otelde çalışarak yaşamını sürdürüyor.genelde cüneyt arkın la filmler yapmış.

benim aklımdaysa kemal sunal'ın korkusuz korkak filmindeki "gerzek hamdi" karakteriyle kalmış.

ne ailesi, ne akrabası, ne tanıdığı varmış.tek başına karın tokluğuna yaşayıp gidiyor.
halini görünce üzüldüm lan.
(bkz: kadir kök)
korkusuz korkak filminde bombacı mülayim'i öldürmek için görevlendirilmiş ayı abbas'ın "fedakar" adamlarından biri.
mülayim'i öldürmek üzereyken kendisi heder olmuştur.
kısa, ama feci yaran sahneleriyle kemal sunal filmografisinin en bomba yan kötü adamlarından biri.

(bkz: korkusuz korkak)
Bombacı mülayim'e en çok yaklaşabilen karakterdir. Yediği darbeyi anlatırkenki şaşkın ve mahçup hali çok tatlıdır.
Komodin Bahattin ve vagon Necmi gibi efsane bir isimli bir karakterdir.
(bkz: anlasan adın zaten gerzek hamdi olmazdı deve)
(bkz: anlasan zaten adın gerzek hamdi olmazdı deve)