bugün

korkusuz korkak filminde kemal sunal'ın oynadıgı karakterin lakabıdır.

ayı abbas denen kabadayı ve
gaddar kerim denen kiralık katil ile filmin sonuna kadar mucadele etmiş ve herkesi gülmekten yerlere sermiştir.
-evet sayın mülayim sert 4 milyon'un hepsini bu tuvalete mi yatırdınız?
-dört değill altı, iki milyon da banka kredisi aldım. yedi ay vadeli.
-neden böyle bişey yaptınız?
-arkadaşlardan karaborsacılık, tefecilik gibi kolay yoldan para kazanılabilecek cok teklif aldım ama ben zamansız gelen paranın ta icine sıcarım buyurun sizde sıcın. aman fazla ıkınmayın kabız olursunuz.
ıhıhıhıhıh * * *
(bkz: otobüsün olayım mülayim)
(bkz: gerzek hamdi)
türk komedi sinemasının çıkardığı en kült karakterlerden birisi olan,kemal sunal'ın oynadığı, korkusuz korkak filminin baş kahramanı olan karakter. mülayim ters'dir adı...

edit : notrinova kardesim uyardi, mulayim sert mis efendim.
--spoiler--
mülayim doktordan öleceğine dair bilgiyi alır ve bu üzüntüyle dalgın dalgın yolda yürürken, acı bir fren sesi duyulur. arabadan inen şoför bağırır;

-öleceksin be, öleceksin!
-aa sen nerden biliyorsun, daha kimseye söylemedim ki??
--spoiler--

okunurken boktan da olsa, filmi izlemek lazım...*
mülayim'in evinde kaldığınevsahibi yaşlı kadın mülayim'e sulanır.
-mülayim hayatım canım benim yanıma gel!
- çekil şuradan kenef karı.
4. nesil uuser. *
neşteri * tam zamanında vurarak uludag sözlüge üye olmuş zat-ı muhterem. kendisinin hem bilgi içerikli hem de eglenceli entrylerini heyecanla bekliyoruz. *
hem bombacı hem mülayim olan kemal sunal' ın karakterize ettiği yeşilçam karakteridir.
ayı abbas: ayaanın altını öpim, yeme şu limonu canım kardeşim! yapmaaa şeker kardeşim.
bombacı mülayim: geber ulan.
- 6 ay ömrün var oğlum.
* 7 ay olmaz mı? açıktan bi 1000'lik çalışır.
spoiler

en sonundaki paranın dik geldiği sahneyle kopartır..
poker oynarken kare asa karşılık 5 as açmış efsane karakter.
gerçek adı mülayim serttir..

Taksim ilk yardım hastanesinde mülayim ters ile dosyaları karışmıştır..
kare as'a 5 as açması sonucu beni gülmekten yaran karakterdir..
Birde filmin sonunda para dik gelir ve kaçar sokağın sonunda yolda yine bomba bulmaktadır.
Kız:Aman dikkat bomba var
mülayim:ben bombalara alışığım
mülayim arkasından onu kovalayan mafyaya : AL HACI BEKiR LOKUMU * diye fırlatır ve bomba patlar.Sonra ekranda son yazısı..
-mülayim odamda garip bir cisim var patlatır mısın?
+bu gece olmaz işim var yarın patlatırım.
'BOMBACI MÜLAYiM' FiLMi GERÇEK OLDU

Erzurum'da şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi. Polis, köprünün üzerine bırakılan çantanın erafına güvenlik şeriti çekerek önlem aldı. Bomba uzmanlarının gelmesini bekleyen polisin kurduğu barikatı aşan 49 yaşındaki Hanifi Arslan, çantaya doğru koştu.
Kendisini engellemeye çalışan sivil bir polise rağmen çantayı alıp köprüden aşağı attı. Heyecanlı dakikaların yaşanmasına neden olan Arslan'ın alkollü olduğu anlaşıldı.
Olay dün akşam saatlerinde Çaykara Caddesi'nde meydana geldi. Köprü üzerindeki billboardların altına bırakılan cems bond çantayı gören semt sakinleri 155 Polis imdat'ı arayarak bilgi verdi. Kısa sürede olay yerine gelen emniyet müdürlüğü ekipleri şüpheli çantanın erafına şerit çekerek önlem aldı.
Şüpheli çantanın 10 metre uzağına sinyal bozucu jammer konuldu. Bomba uzmanlarının gelmesi beklenirken evli 4 çocuk babası Hanifi Arslan Kemal Sunal'ın 'bombacı mülayim' filmindeki gibi güvenlik barikatını aşıp çantaya doğru koşmaya başladı. Vatandaşların büyük panik yaşadığı olayda sivil bir polis memuru da çantaya koşan şahsı yakalamaya çalıştı. Buna rağmen Arslan, çantayı alarak köprüden aşağı attı.
Çevreden koşan polislerin de yardımı ile Hanifi Arslan kısa sürede etkisiz hale getirildi. Bomba uzmanları önce bırakılan daha sonrada atılan çantayı fünye ile patlattı. Çantanın içindin diresyon simiti çıktı.
Gürcükapı Polis Merkezi'ne götürülen Hanifi Arslan'ın ifadesi alındı. Sanayide tornacılık yaptığı ancak şu an işşis olduğunu belirtilen Arslan, kötü bir niyetinin olmadığını sadece polislere yardım etmek istediğini söyledi.

an itibariyle gülme krizleri geçirdiğim haberin atıfta bulunduğu, büyük sanatçı kemal sunal'ın başrolde oynadığı korkusuz korkak filminin baş karakterinin adı.

ahanda videosu da burada.

http://www.lpghaber.com/videohaber/473474/
poker'de kare as a karşı 5 as açabilmesi hile yaptın bombacı değil topçu olsun hileni yemem diyip silah çeken adamı karşısında limon yiyerek mefta etmesi efsane olmasındaki önemli yerleridir.
(bkz: kare as a 5 as açmak)
en sonundaki paranın dik geldiği sahneden önce içeri giren kiralık katil kerimin: kerim ya! (bkz: benim adım kerim hepinizi severim)''sözleri kopartmaktadır.
KEndisiyle, yaptırdığı tuvaletin açılışında söyleşi yapılır:

Gazeteci: Mülayim Bey, banka kredisini neden 7 aylık aldınız?
Mülayim: Ticari sırdır, söyleyemem. *
-ne oldu sana mülayim, hiç pis laflar etmezdin?
-bugüne bugün kenefler kralıyım.
-ne demek o?
-temiz konuşacak değilim ya.
--spoiler--
ulan mülayim yine yedirdin meselayı
--spoiler--
(bkz: usama bin ladin)
(bkz: hepinizin maaşına zam yaptım)
(bkz: sana yok sen çalış lan)