bugün

hemen hepimizin geleceğe yönelik bir takım plan ve hayalleri vardır, gerçekleşir veya gerçekleşmez ancak hepimizin bu geleceğe yönelik hayalleri hep gerçekleşecekmiş gibi umutla kurulur ve beklenir.ah bir zengin olsam neler neler yapsam, neler alsam, şunu mu olsam , bunu mu yapsam velhasıl uzar gider bu rüya istekler.ama en önemlisi hep beraber el ele tutuşarak sonsuza uzanmaktır biliyorum hepimizin ortak hayali.hepimiz geleceğe umutla bakan, gözleri ışıl ışıl birer vatan evladıyız.
lisedeki 7 kişilik grubumla istanbulda aynı evde kalarak üniversiteye devam etmek isteğim gibi hayaller.
sadece üç kelimeden oluşur:

-evli

-mutlu

-çocuklu.
astronot olmak.
eşşşek kadar oldum ama hayallerimden vazgeçmiyorum.

her sabah kahvaltıdan önce 6 imkansız şeye inanmadın yan etkileri böyle oluyor.
sevdiklerimle huzurlu bir hayat.
hayallerinin çapını daraltmış bir insan olarak, en çaplı hayalim oğluma dair;
hayallerini sırtında taşımayan, hayallerinin sırtına binmiş bir evlat hayal ediyorum.
hayal etmeklede kalmıyorum, bedenimle, ruhumla, tüm varlığımla, hayallerinin sırtına binmesi için canla başla çabalıyorum.
hayal kurmanın ezikliğini taşıyan insanların yaptığıdır.
(bkz: hala hayal kuran mal)
hayal ediyorum rahat bi ilişkim olsun çok sıkmasın çok da rahat bırakmasın.
yeri geldiğinde gelsin yeri geldiğinde gitmesini bilsin. sevsin. sevilsin. sevilelim.
beni bi kalıba sokmaya çalışmasın.
bu işler civciv gibidir çok sıkarsan ölür, çok serbest bırakırsan da kaçar, gider.*
karımla huzurlu güzel bir şekilde yaşamak. fazla dillendirmemek lazım mazallah.
kimseye muhtaç olmadan, sağlıklı ve mutlu olarak yaşamak.
sadece olsun istemek,düşünmeden anlam veremeden...
ayaklarımıza kapanmış, ben yaptım siz yapmayın diye yalvaran, bin pişman bir fransa ve junior sarko.
Hayal kurmuyorum artık. Günlük yaşayacağım. Olan olsun.
Belki de şuan yaşanılanlar başkalarının hayalleridir.
Çok monoton hayaller. Öyle hayalperest bir kişiliğe sahip değilim.
hayal kurdukca elimde patliyor o yuzden size kolay gelsin *
bitse de gitsek dışında hiçbir şey.
boş iş. değmez o yüzden olduğu gibi yaşa gitsin.
türkiye'de yaşıyorsan yoktur. olmayacağını bilirsin. ay sonunu getiremeyerek ömür biter, sonra imam pamuğu tıkar.
Eskiden ne hayallerimiz vardı... Peşinden koşardık..

Büyüdük.. Kaçtığımız koskocaman korkularım oldu.. Dedirtendir..
şöminenin önüne ayı postunu serip çırılçıplak uzanabilecek kadar zengin olmak.
saçlar beyazlamış elde baston bir bayram sabahı ziyaretime gelecek birini beklemek beni ürpertiyor doğrusu.
hiç kimse bu duruma gelecek kadar yalnız kalmasın dileğim olur.
Öyle bir şey yok.
şef olunca mutfak ekibimde kadın bulaşıkçı çalıştırmayacağım, bugünlerde kalbimi sızlatan bir durumdur 45 yaşında kadına tava, tencere, kevgir yıkatmak. gururuma dokunuyor.
kendime bir ofis açmışım, böyle minnak startup bir firmam var. bir kaç çalışanım. hayali bile çok hoş. hem ben çalışanlarıma eziyette etmem, tatlı bir patron olurum.