şebnem ferahın teoman dışında biriyle yaptığı müthiş düet.bu teoman dışındaki beyefendi,azerbeycan kültür bakanıdır.* sürekli dinlediğim şarkılardan biri olmasına rağmen sözlerini hala net anlayabilmiş değilim ama insanı kendinden alan bir müziği vardır.
(bkz: genc yazarlar)
fatih erkoç ve şebnem ferah ile düet yapılmış polat bülbüloğlu şarkısıdır..
"oyan ey gunes oyan" kısmı çok güzeldir..
hemen dinlemek isteyenler için,

http://www.azerimusic.net/old/mgn/pobu.htm
Allahım ne müthiş bir şarkıdır. insanı başka dünyalara götürür. *
Şebnem ferah'ın sesinin güzelliğini ortaya koyan,onun rock dışındaki tarzlara ait olan eserleri de son derece güzel yorumlayabileceğini ispatlayan Polad Bülbüloğlu şarkısıdır.Polad Bülbüloğlu ile Şebo'nun sesi gayet iyi bir şekilde bütünleşmiş,sözlerin de güzelliğiyle ortaya çıkan bir şarkı olmuştur.Beğenilesi,dinlenilesidir...
Çok güzel bir şarkıdır.Ayrıca Şebnem Ferah da iyi yorumlamıştır.Azeri Bakan daha güzel yorumlamıştır. ***
lise sonda müzik kutusunda ardarda seçip en az 5 kere dinlemeden sınıfa çıkmadığımız güzel şarkı.. * * polad bülbüloğlu'nun söylediği kısımlar hakkaten çok etkileyicidir.
yaylıların muhteşem olduğu şarkı.
şebnem ferah ın başarılı bir düet yaptığı şarkıdır. bıkmadan usanmadan dinlenebilecek şarkılardandır.
çok eskiden beri varolan bir şarkıdır ancak şebnem ferah düeti daha çok kişi tarafından farkedilmesini sağlamıştır.
(bkz: huzur veren şarkılar)
polad bulbuloglunun 1968 yilinda yaptigi bestesidir. gunumuz versiyonunda sebnem ferah ile polad bulbuloglu dueti buyuleyicidir, muhtesemdir.
1968 yılında yapılmış azerbeycan respublikasının medeniyyat nazırı tarafından. bu şarkıyı 3-4 yıldır bilen biri olarak söylüyorum ki bu şarkıyı dinlememek eksiklik * ilk kez beyaz şovda 10-12 yaşlarında bir çocuktan dinledim. çocuğun ülkelerarası bir çok ses yarışmasında derecesi varmış. içimden ''hadi ordan'' dedim. çocuğun performansına mı şaşırayım, şarkının sözlerini mi yazayım, gözümdeki yaşları mı sileyim şaşırdım. sonrasında şarkıyı kime söylesem bilmez bendeniz çatlarım da çatlarım. neyse sonrasında tesadüf eseri buldum şarkıyı kim söylüyor. bu nasıl bir sestir sevgili polat bülbüloğlu? o nasıl inişli çıkışlı söylemektir? şarkının yazılış nedenini de öğrenince bir büyük içmiş kadar oldum. ve son olarak diyorum ki ölmeden önce dinlenecek şarkılar listesinde en başa koyun bu şarkıyı.
genç yaşta ölen çocuğunun ardından yazılan bestlenen bir şarkıdır da ayırca.
belki bundandır her dinleyişimde adamın sesinin danlganmasıyla ben de bir titreme uyandırması
fazla anlamli sarki. baska bir sey, böyle alip götürüyor, dönmen zor oluyor.
sözleri anlaşılmaz müziği hoş bi şarkıdır.
polat bülbüloğlu'nun tek başına söylediği çalışmanın gerçekten insanın tüylerini diken diken eden şarkı. insanın kalbine kadar uzanan ve oradan bir şeyleri alıp götürebilendir..
o yaylılarla rüzgarda uçtuğunuzu düşünüp hafiflersiniz.
az önce fatih erkoç dan dinleyip yazık etmiş güzelim parçaya dediğim, doğru kişilrce söylendiğinde, vazgeçilmez olağanüstü parça..
bazı dokunuşlar vardır notalara, karşı tarafa geçtiğinde o hislere bürünsün de her bir ruh için ayrı masallar oluştursun isteğinde değildir, kendini anlatma amacındadır ve bundada katıdır. hatta bazen uğraşırsınız didinirsiniz ya, bu sefer de sözler izin vermez bencilliğinize;
"ne anlatıyorum ben yavru" edasıyla alır sizi başrol oyunculuğundan, dinleyici yapar masalına; yalnızca...
muhteşem yaylı aranjesi,iki kusursuz yorum...
gelse dedirten...

al elvan boya yoksa bu deniz uçar
karanlık bir gece deniz kaçar...
olağanüstü bir eser. dinlerken kendinden geciriyor insanı hakikaten essiz bir calısma.
o gözler gibi her taraf kara
bu yollar seni götürür nere
yine bu seher güneş şavkın vurur
bir yeni masal başlar dünya durur...
şebnem ferah ın sesinin çok yakıştığı ama zaten başlı başına müthiş olan parça.
şebnem ferah-polad bülbüloğlu düeti muhteşem olan şarkıdır. bir güzel yalvrıştır kara gözlere.