bugün

(bkz: polad bulbuloglu)
şenem ferah ve polad bülbüloğlu düetinin üzerine yok. diğerleri de deniyor ama en güzel versiyonu bu düet. üstüne çıkması çok zor.
Son derece Güzel bir azeri şarkısı.
(bkz: alıp götüren şarkılar)
Kültür bakanınının bütün ruhunu şarkının üzerine bıraktığı Şebnem ferahın güzel sesinin süslediği harika şarkı.

Buyurun dinleyin.

http://youtu.be/kltwwszJM-U
Şebnem ferah'ın insan gibi söylemediği şarkı.. Çok güzel lan.. Yıllardır sıkılmadan dinlerim.
aklınızı kaybedip de soğuk bir gece de gökyüzü ve yeryüzü arasına sıkışıp, ellerinizi göğe açıp söylenebilecek şarkı.

"Yena bu seher güneş nur yera eyler
Bir teze nağıl başlar dünya
Oyan ey güneş oyan
Al elvan boya yoxsa bu deniz uçar
Bir zülmet geca deniz qaçar"
nasıl bir hadsizliktir bu şarkıyı söylemek. başka hiç kimse söyleyemez, söylememeli. kendinizi güldürmeyin. sadece polad bülbüloğlu ve şebnem ferah'tan dinlenir bu şarkı. o kadar.
(bkz: o gözler gibi her taraf kara)
uykuya bu şarkıyla dalarsanız kendinizi bebek gibi hissedersiniz öyle huzur verici ki.
uykusuz gecelerin beklenen sabahı gelmez bir türlü... adına şiirler söylenmiş, türküler yakılmış, şarkılar mirildanılmiş. ama ''seher hala beklenmekte., gelmiyor...
Dinledikce dinleteeen derindeen etkileyen oyle boyle degil baya guzel coook guzell.
zaranın flamenko beşlisi ile yaptığı albümde yorumladığı ve ilk defa dinlediğim eser. zara ablamız ve ekibi bu albümde harika işler çıkartmış gerçekten. parçayı şebnem ferah ve başkalarından dilemeye tenezzül bile etmiyorum düşünün.
zara tarafından flamenko tarzında coverlanmıştır. tadından yinmez.
şebnem ferah ile polat bülbüloğlu'nun beraber müthiş yorumladığı muhteşem bir eserdir. insanı alır götürür o güzel melodisiyle.
polad bülbüloğlu'nun büyümeden ölen kızına yazdıgıdır şarkıdır.
dinleyipte beğenmeyenin olmadığı eser.

sanırım 4 yıl oldu. en son 4 yıl önce dinledim. ve 4 yıldır ara ara aklıma gelir adı neydi? adı neydi? adı neydi? diye diye kafayı yerdim. arkadaş kime sorsam da bilmezdi. deli olmuştum. ama yaklaşık 4 dk önce başlık dikkatimi çekince buldum seni canım parçam.
dünya kültür mürasına türkçe'nin mükemmel hediyesi. azerbaycan'ın kültür bakanı olduğunu öğrendiğimde polad bülbüloğlu'na saygım bin kat daha arttı üstelik. verdiği duyguyu anlamasam, şuursuz olsam düğünümde bu şarkı mutlaka var olurdu.

edit:bülbüloğlu şu an azerbaycan'ın rusya büyükelçiliği görevindeymiş. bildiğin diplomat yani.
güvenç dağüstün'den dinlenmesi gereken muazzam parçadır.

tüm ışıklar söner yavaşça, 'o' gözler gibi kararır her taraf, kısılır gözleriniz o pürüzsüz seste kaybolarak. göz göze gelirsiniz sonra birden hayallerinizin büyük çoğunluğunu istila etmiş bakışlarla.
güvenç dağüstün'den dinlenildiği takdirde; keman sesiyle kendinizden geçeceğiniz muazzam şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=PQwabi10xpU&feature=related
güvenç dağüstün'ün "evde yoklar" adlı albümününde ilk sıradaki şarkıdır.güvenç çok iyi yorumlamıştır,dinlenesidir.
şebnem feraha ait olmayan en güzel şebnem ferah sesi şarkısı.
star akademi yarışmasındaki elyane'nin seslendirdiği türküdür. 4e kalmıştır fakat iyi seslendirmiştir bana kalırsa..
`http://www.youtube.com/watch?v=blfyK_0h7hE`
Terk eden sevgilinin adının seher olması ile birlikte daha da anlamlanacak olan bir başyapıt.
gecenin bi saatinde iyi giden şakıdır *