bugün

suya girerken sanki petrole giriyor gibi hissedersiniz. sonra kendinizi suya bıraktığınızda, elinizi her hareket ettirdiğinizde, sizi karşılayan yakamozları görürsünüz. minik, mavi yakamozlar...kesinlikle yapılası, çok güzel bir aktivitedir.
Gece karanlığında suyun en dingin anında, su dibindeki çakıl taşlarının parıltılar halinde ışık saçtığı, deniz suyunun tatlı tatlı sahili dövdüğü, bir yanda ürperti, bir yanda suyun serinliği, korku ve bilinmezliğe gidişin tarifsiz heyecanıyla, okyanusun içerisine düşmüş su damlası misali her şeyden uzak tarifsiz güzellikteki giriş.

(bkz: anlatılmaz yaşanır)
Alttan canavar mı çıkacak, balina mı, Jaws mı belli olmadığı için pek yapılamayan ekşın.
biraz ileriye açıldıktan sonra, -tabi bu eylem temmuz, ağustos aylarında yapılıyorsa- kendinizi suya bırakırsınız. sırt üstü durursunuz suyun üzerinde. yer çekimsiz ortam dedikleri bu olsa gerek, hele deniz bir de çarşaf gibiyse...
Her dolunay ozendigim ama hic oyle arkadaslar bulamadigim icin cekindigim eylemdir. gerci ben korkarim sanirim. Ya da korkmam. Biri benle gelsin.

Edit: ayagima bi sey degerse kalp krizi geciririm.
Güzelliği tartışılmaz olsa da, yalnız yapılmaması gereken aktivite, kanımca.
su gündüze nazaran ve sanılanın aksine daha ılıktır.
balıkları, bacaklarınıza pıt pıt pıt çarptığında hissedebiliyorsunuz. gökyüzüde suda sakin ve karanlık, güzel bir deneyim.
Ben bir keresinde deneyeyim dedim Yunus çıktı allahtan girmedim. Var ya kesin korkudan geberip giderdim kör sularda. Hele ki sahil bandında girince. Tövbe tövbe.
muhteşem bişey. böyle sessiz sedasız sadece dalga sesi gelir, hafif bir yakamoz ışığı. yanında birisi varsa hafif sesle sohbet ve ılık bir deniz. comboların en güzelidir. korkmamak lazım çünkü deniz karanlıkta daha sakindir.
elinizi tutucak biri varken muhteşem eğlenceli aktivite. * * *
Yalnız, yapılmaması gerekendir, kanımca.
fantazide son noktadır. eger sevişilmek isteniyorsa geceleri denizden daha iyi bir mekan bulunamaz.
Yaratıkların gece avlandığı bilmeyenlerin yaptığıdır. Lan at kafası. Beni ölseniz sokamazsınız o denize. Yengeçler, ahtapotlar, mürenler, türlü türlü yaratıklar. Isıracaklar göreceksiniz gününüzü. Evet.
gece denize girmek tehlikelidir, gerçekten tehlikelidir. gündüz gittiğiniz yerin derinliğini az çok tahmin edebiliyorsunuz ancak gece karanlıkta bilmeden oldukça derin bir noktaya dalabilir ve oradan çıkmakta zorlanabilirsiniz. birde gündüze göre gece denizin suyu daha soğuk olur. birde unutmadan denizin şakası olmaz.
(img:#1730187)

Gelin kapışalım.