bugün

Gece karanlığında suyun en dingin anında, su dibindeki çakıl taşlarının parıltılar halinde ışık saçtığı, deniz suyunun tatlı tatlı sahili dövdüğü, bir yanda ürperti, bir yanda suyun serinliği, korku ve bilinmezliğe gidişin tarifsiz heyecanıyla, okyanusun içerisine düşmüş su damlası misali her şeyden uzak tarifsiz güzellikteki giriş.

(bkz: anlatılmaz yaşanır)
suya girerken sanki petrole giriyor gibi hissedersiniz. sonra kendinizi suya bıraktığınızda, elinizi her hareket ettirdiğinizde, sizi karşılayan yakamozları görürsünüz. minik, mavi yakamozlar...kesinlikle yapılası, çok güzel bir aktivitedir.
fantazide son noktadır. eger sevişilmek isteniyorsa geceleri denizden daha iyi bir mekan bulunamaz.
elinizi tutucak biri varken muhteşem eğlenceli aktivite. * * *
biraz ileriye açıldıktan sonra, -tabi bu eylem temmuz, ağustos aylarında yapılıyorsa- kendinizi suya bırakırsınız. sırt üstü durursunuz suyun üzerinde. yer çekimsiz ortam dedikleri bu olsa gerek, hele deniz bir de çarşaf gibiyse...
bir sahil kenarında kusana kadar içtikten sonra yapılacak iştir.
muhteşem bir olaydır özellikle denizde duba varsa ve siz kafayı gözü yarmadan üstüne çıkabildiyseniz, dubadan önünüzdeki karanlığa atlamak kadar hoş birşey olamaz.
çok eğlenceli bir aktivitedir. şart değil tabi ama kanda bir miktar alkol de dolaşıyorsa daha bir çılgınca hale gelebilir. sahil kumunda gece yürüyüşü yapanların şaşkın bakışları arasında yapılır. yüzmeyi seven, gece denize girilebilecek bir yerde tatil yapan bireylerin bu eğlenceyi tatması tavsiye olunur. fakat, kıyıda girildiyse, gece suyun dibini görmek imkansız olduğundan, ayakları acıtmamaya dikkat etmek gerekir.
karanlığın basması ile gerçekleştirilen müthiş keyif veren eylemdir.
deniz kenarında büyüyenler için gayet normal olan en bir keyifli eylem.
havaya göre daha sıcaktır. denizler geç ısınır geç soğur
kızın adı deniz ise normaldir.
mükemmel bir histir. hele ki kumsal yoksa ve iskeleden atlanıyorsa, arkadaşlarınla birlikte yapabileceğin en sağlam aktivitelerden biridir. gecenin tadı asla unutulmayacaktır. yani sadece romantik değil, eğlenceli de olabilecek bir eylemdir.
elde su geçirmez bir fener ve gözlükle dip seyredilerek yüzüldüğü takdirde, aynı gün öğlen saatlerinde, üzerine basmamak için aralarında zigzak çizilen üzeri yosunlu kayalıklar bile, etrafta dolaşan küçücük balıkların da ışıkla parıldamasıyla, bbc planet earth - Ocean deep tadına yakın bir heyecan yaşatacaktır.
muhteşem bişey. böyle sessiz sedasız sadece dalga sesi gelir, hafif bir yakamoz ışığı. yanında birisi varsa hafif sesle sohbet ve ılık bir deniz. comboların en güzelidir. korkmamak lazım çünkü deniz karanlıkta daha sakindir.
güneş batıp sular kararınca denize girmek tehlikeli olduğundan hakkında cin çarpar gibi söylentiler uydurulmuştur. cin değil belki ama ahtapot falan çarpabilir. dikkatli olunuz mümkünse girmeyiniz.
bir insanın yapabilceği en güzel çılgınlıktır özellikle sarhoş yapıldığında gerekli haz alınmasıyla beraber ertesi günü hastanede alınır ilk soluk yine de güzeldir.
alem fm deki matrax radyo programının zaman zaman dinleyicilerine yaptırdığı şeydir.
hep korktuğum, düşününce bile tüylerimin diken diken olmasına sebep olan eylemdir. kaybolmaktan korkuyorum denizde.
jaws'ın ilk sahnesinde hatun gece denizde yüzerken çatır çutur yeniyordu.. kitabında daha iyi anlatıyor o sahneyi...

ancak bunu bilmeme rağmen gece denize girmekten vazgecemem o kadar güzel yani...

zaten köpek balıkları da o kadar da saldırgan olmadıkları anlasılan hayvanlar saygı duyarım kendilerine hatırlatmısken..
Süper bir şey ya! Bu sıcakta yaz okulumdan sonra yapacağım işk şey kendimi masmavi sulara bırakmak olacak. Aşık olmak gibi, sevdiceğinin koynunda uyumak gibi bir his. Çok güzeldir benim için.
zevklidir.
güven
özveri
tecrübe

ister...
kesinlikle denenmesi gereken büyük ihtimal sarhoş olunca yapılan aktivite.gündüzleri kalabalık olan denizin gece bomboş olması size bir huzur verir.
erkek arkadaşım ve bir kaç arkadaşı tarafından dün gece Kilyos sahilinde mangal akabinde bir büyük rakı sonrası icra edilmiş aktivite.. arkanızdan bi ışık hüzmesi geliyor diye tırsmış ifadeyle bagırarak rol keserken ben; alkolün yarattığı kafayla tribe girip kıyıya dogru beş tane kocaman adamın delice yüzmeye çalışmasını izlemek de hele ki deniz öyle dalgalıyken ve kapkarayken beni gülmekten altıma işetme eşiğine getirmedi desem yalan olur ... sonunda o denize atılmadım mı atıldım bu yaptıgımdan ötürü ...ama olsun o tırsmış ifadeyle yüzen koca adamları izlemek herşeye bedeldi .... *