bugün

yapılması gereken en fantastik eylemlerin başında gelmektedir kanımca.

birkaç kere deneyimledim bu olayı. oldukça özgür ve serin...
Ama öyle yürüyerek olmaz, direk dalinacak düzeyde olması gerekir.

O dibe daldığında ki karanlığın verdiği ürperti, ardından ay ışığının belirtisi..

(bkz: akyaka orman kampı)
Hem heyecan hem de huzur verici. Kaybolacakmışım gibi oldum ama kaybolmadım. Aslında istedim hatta çok çekici geldi uzaklara gitmek. Bilinmezliğin çekiciliği olsa gerek bu. Kısa sürdü ama. Kiyiya döndum.

Hislere gelirsek, Kendini sırt üstü bırakıp gökyüzünü seyretmek harika. Deniz senden çok daha güçlü ama kendini onun kollarına bırakıp ona guvenmek müthiş bir his. Oradayken kendimi doğa ile seks yapar gibi hissettim. Denizle sevişmek... evet.
Bazı insanlar için imkânsız olandır.

Hayal gücüm o anda, bir sayko edasıyla hunharca çalışır, ayağıma takılan minik bir yosunu, jaws, van gölü canavarı, piranha, timsah filan sanırım ben.
Deliyim, evet!
Güzelliği tartışılmaz olsa da, yalnız yapılmaması gereken aktivite, kanımca.
bir türlü bir tarafim yemedigi icin yapamadigim sey.
ah su fobiler.
ay ışığı denize vururken süper olur. suyun dibi görünür çünkü.
Denize girmek değilde sahil şeridi boyunca sevdiceğinle yürümektir güzel olan.
Ben bir keresinde deneyeyim dedim Yunus çıktı allahtan girmedim. Var ya kesin korkudan geberip giderdim kör sularda. Hele ki sahil bandında girince. Tövbe tövbe.
yüzmeyi çok seven ve aynı zamanda iyi yüzen bir insan olarak , asla yapmayacağım aktivitelerden biridir.
Ürkütücüdür.

Yemişim romantizmini, yakomozunu...
Ayağıma minik bir yosun dolansa, jaws senaryosu kurar, emaneti teslim ederim zannımca.
Ben gündüz girerim yumuşak, yumuşak...
eski pervasız günlerde kalmış aktivitelerden.
Korkutur.
Suyun içinde gördüğünüz her karaltı über tehlikeliymiş gibi gelir.
Muhteşem bir duygudur.Bildiginiz bir denize giriyorsaniz kesinlikle tavsiye edilir.
Yalnız, yapılmaması gerekendir, kanımca.
Girmem ama gireni gördüm, hiç iç açıcı bir deneyim gibi gözükmüyordu.
çok çılgın hissettiren eylem. simsiyah ve bilinmez bir suyun içinde on dakika yüzüp saatlerce titrek biri olmak saçma ve eğlenceli.
sıvıların geç soğuması prensibi pratikte çok hissedilmiyor.
gece denize girmek tehlikelidir, gerçekten tehlikelidir. gündüz gittiğiniz yerin derinliğini az çok tahmin edebiliyorsunuz ancak gece karanlıkta bilmeden oldukça derin bir noktaya dalabilir ve oradan çıkmakta zorlanabilirsiniz. birde gündüze göre gece denizin suyu daha soğuk olur. birde unutmadan denizin şakası olmaz.
Tehlikeli olandır.
Hayata dair şu an en çok istediğim olay, gece gece yüzmenin tüm duyuları çalıştırması kadar orgazm bir şey daha yoktur.
tek başınayken yapmaktan keyif aldığım aktivite. sessizlik, yalnızlık ve huzur...
benim yıllarca çekimser kaldığım bir şeydi. kumun altındaki bütün deniz canlılarının insanlardan fırsat kalınca, yani gece kumun üstüne çıkacaklarını düşünürdüm. gelip bana musallat olacaklarını... görmediğim şeyden tırsarım ben.

ama yeterince votka ile yapılamayacak şey yokmuş. içiniz sıcacıkken suyun soğukluğu filan da pek umurunuzda olmuyor. dalgasız denizde, yanınızda insanlarla yapın bunu. gaza gelip soyunmayın yalnız.
benimkini bile 10 cm yapacak olan aktivite.
Böyle yüzerken ansızın bir deniz yaratığının sizi ham yapacağı hissiyatına sürükler.
Buz gibi amk manyak mısınız?

Diye sordurtur.