bugün

milliyet com un haberine göre avrupalı insani yardım örgütlerince hazırlanmaktaymış.

olacakları artık siz düşünün...

http://www.milliyet.com.t....2010/1245728/default.htm
(bkz: kesin kavga çıkacak yani herhalde galiba)
arkasına 2 silahlı kuvvetler kruvazörü ve 4 uçak takarsan izle hengameyi.
üçüncü dünya savaşının çıkma sebebi.

tarih kitapları için çıkma sebebi;
türkiye den gazzeye giden 2 nci yardım filosunun israil tarafından uluslararası sularda ablukaya alınıp, mürettebatın rehin alınması ile savaş çıkmıştır.
Türk deniz kuvvetleri donanmasının korumasında ilerlemesi gereken filodur.
Başbakan çoktan bu kararı vermeli ve donanmalarımız o filoya eşlik etmeliydi.
habere göre israil in dötünden uydurduğu senaryoyu adım adım uygulamasına istemeden ön ayak olacak insani yardım hareketi. senaryo da şudur: türk gemileri refakatçi olarak, yardım gemilerinin yanında gidecekmiş de, israil bundan korkuyormuş da... bu ikinci yardım filosu sadece türkiye nin mi davası yahu? hadi avrupa da soksun taşın altına elini, göndersin askerlerini gemiyle! tamamiyle paçavra bir düşünce ve türkiye'yi iki arada bir derede bırakmak için kuyuya atılan taştır. refakatçi olarak gitmiş olsaydı türk gemileri eğer, şu an haklıyken haksız durumuna düşmüş bir konumda israil ile savaş halindeydik.

ikinci senaryo da, malum bu sadece türklerin düzenlediği bir organizasyon değil, birçok ulustan aktivist var. işte onlar önce israil gözetiminde limana yanaşıp; yine israil, malları kontrol altında ve hiç şüphesiz gecikmeli olarak, çimento,demir vs.leri eksik göndererek tüm dünyaya;
"bakın bu böyle yapılınca, yardımlar nasıl gitti gazze'ye. demek ki suç mavi marmara'daymış"
mesajı vererek,abluka altına aldığı filistin şeridinden hiç bahsedilmeyerek, gündem değişecek, dünya kamuoyunda kendisini aklayacaktır.
vicdanlarındaki pranga ise daimidir!
birincisi çok fazla olay çıkarmıştı.
(bkz: kim alıyo bu kararları kim kim)
umarım daha akıllıca hareket edilerek gider ve ölümlere sahne olmaz. öyle bebeklerle yaşlılarla doldurmanın da alemi yok, savaşa mı, yardıma mı gidilyior belli değil.
gitsin, yardım malzemelerini bırakıp sağlıcakla dönsün.
cesaret abidesi filodur. ümid edilir yola çıkarlar. ümit edilir zalim siyonistler insan olma cesaretine sahip insanoğlunu yok edemeyeceğini anlarlar. içinde olacakları hangi din ve milletten olursa olsun insan olma izzet ve şerefini yaşayan herkes selam duracaktır.
türk ve arap kesiminden hakkını arayamayan ,intikamını alamayan insanlar işin içine karışmassa sorun çıkmayacak eylemdir.yoksa kimi öldürüp gözdağı verecekler?eminim ki sadece bir fransızı, ingilizi veya amerikalıyı öldürmeye maçası yemez israilin.çünkü böyle bir şey yapsa karşısında çok sert ve fiziki bir şekilde hesap sorabilecek devletler bulacağını bilir.