bugün

ayakların su toplamasıdır.
işini düzgün yapanlara helal olsun. Zor iştir. Sürekli ayakta durmak zorundadır. Ancak Bazen mal olmaktır. Kardeşim senden ıslak mendil istiyorsak getir neden aynı şeyi 4 kere söyletiyorsun? En sonunda getirdiğinde neden masada 3 kişi olmasına rağmen 2 tane getirirsin? Bir de bahşiş bekler bunların üzerine utanmadan.
turizm sektörünün amelesi olmaktır.
ama en azından dil öğrenirsin . yırtıklığı öğrenirsin. ama hep gülmek zorundasın.
gelen musterinin seni satin aldigini sanmasi , bahsis vermemesi , sana kole gibi davranmasi patranon agiz kokusu hicbirseyi beceremiyon ayaklari vs vs...
bu yaz tatilinde halamların turistik kafesinde çalıştım. nedense garson olup kahvaltı masasının tonlarca ağırlıktaki menülerini taşımaktansa, içeri girip halamın etli ekmeklerini ve gözlemelerini pişirir bulaşıklarını yıkardım. insanlarla muhattap olmak pek bana göre değil sonra döverim falan.
Gururlu insan işi değil.
Ağırlıklı olarak yabancılara hizmet veriyorsa zordur.
lisans mezunu olmak yeterlidir.
zor bir iştir gerçekten. ben hastane kantininde bazen çay, nescafe filan veriyorum ellerim titriyor o derece. dökeceğim diye tırsıyorum biraz da.
Çekilecek meslek değildir. Birde benim gibi kalabalık yerde yaşıyorsanız adamın iflahını bile kesebilir. Tavsiye etmem.
Değişik karakterleri gözlemlemek ve güzel kızlarla tanışmak - en azından görükle’ de yaygın - için iyi bir fırsattır.