gammaz penceresinde yazan başlık*.
(bkz: gammazım ben nokta)
entryde hakaret veya kufur var.
bu entry sözlüğü yasal yönden zor durumda bırakabilir.
entry/başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamıyor.
entry sözlük formatına aykırı.
entry alinti kaynak gösterilmemis. kaynak: *
entry diğer kaynaklardan (ç)alıntı. kaynak: *
entry tekrarı-çift entry
entry taşınmalı. şu başlığa:
rötuş isteği gönderilmeli:
başlıkta küfür veya hakaret var.
benzer başlık var. >>
başlığın formata uygun olmadığını düşünüyorum. sebep: *
başlık polemik yaratabilir.
başlıkta imla hatası var.

şeklinde hazır mesajları bulunan aparattır kendileri.
aparatların en güzelidir kendileri. sözlük için çok önemlidir ve kişisel hırslara, çekişmelere kurban gitmemelidir. yani, gidip sadece gıcık olduğunuz bir yazarın entry'lerini gammazlayıp diğerlerini es geçmemek lazım. o da lazım, bu da lazım.

bir de, bazı entry'ler için bu aparatı 3-5 kere kullanmak lazım ki, silinebilsin.
gıcık olduğunuz yazarların , gıcık olduğunuz tanımlarını size verilen minicik yetkiyi kötüye kullanarak sildirmek için kullanabileceğiniz bahaneler listesi.
buyrun seçin ;

entry ;
entryde hakaret veya kufur var.
bu entry sözlüğü yasal yönden zor durumda bırakabilir
entry/başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamıyor.
entry sözlük formatına aykırı.
entry alinti kaynak gösterilmemis. kaynak:
entry diğer kaynaklardan (ç)alıntı. kaynak:
entry tekrarı-çift entry
entry taşınmalı. şu başlığa:
rötuş isteği gönderilmeli:

başlık ;
başlıkta küfür veya hakaret var.
benzer başlık var. >>
başlık formata uygun değil sebep:
başlık soru şeklinde
başlık polemik yaratabilir.
başlıkta imla hatası var.
(bkz: özel hayat kalmadı be)
(bkz: bolulu gammaz usta)
yeni hali aşırı detaylı olmuş aparattır. sanırım amaç gammazların daha az gammaz yapmasıdır. biz şuna sadece formata aykırı desek olmuyor mu? artı birkaç farklı sebep. bitti işte. bu ne böyle? her taraftan bir seçenek fışkırmakta.

aklıma gelince edit: gammaz sebeplerini kendim yazınca daha kullanışlı oluyor. *
içerdiği "..yaptım, ettim, sevdiğim gibi ifade içeren entryler artık silinmemektedir" cümlesiyle sözlüğün günlük ve forum yolunda ilerlediğini kanıtlayan aparattır.
yeni hali ile detay üstüne detay içeren eskisinin çok daha iyi olduğunu düşündüğüm fasilite.
(bkz: nolmuş sana ya)
hakkında girilen entryler ile yazarların aslında demek istediklerine örnek olabilecek aparattır.

x. entry: ben gammazım.
x+1. entry: inanır mısın ben de gammazım.
x+2. entry: heyo heyo, duyduk duymadık demeyin ben de gammazım.
x+3. entry: sizde olmayan butonlar var bende, bilin istedim. ben de gammazım, ben de gammazım.

(bkz: oh yeah)
müthiş olmuş aparat. buradan sözlük yönetimini öpüyorum. her zaman arkalarındayız. * *
(bkz: !)
(bkz: genc gammazlar rahatsiz) * *
eski gammazlama aparatının yerini alan daha kullanışlı penceredir. gammazlama

yasal
sözlük formatı
rötuş isteği
taşınma
teknik
ana başlıkları altındaki alt başlıklara tıklayarak yapılmaya başlanmıştır. çok da kolay olmuştur.

(bkz: büyükşehir belediyesi çalışıyor)
eskisine göre daha kullanışlı olmuş olan aparat. *
edit: görmek isteyenler içinde linki;
http://img129.imageshack....e=gammazlamaaparatfy2.png
cok kullanilan gammazlama nedenlerine kisayol [ornegin bir harf] koyulsa harika ve daha hizli olacak aparat.
zaten sozluk bu aralar yavas, biraz katkisi bulunur diye dusunuyorum.
hatalı yazılan başlıklar için de bir adet bahane eklenmesi gerektiğini düşündüğüm aparat.
not : varsa da ben bulamadım.
yanaklarından makas alınası şeker bir şey. ama bazı eksikleri var söylemeden geçemiyciğim;

1. noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakılmasına dair bir madde eski aparatta vardı, bu sürümünde yok.
2. hatalı başlıklara dair bir madde de bu sürümde görünmüyor.
3. bağlaçlar için ayrı bir madde konması gerektiğini düşünüyorum, "entryde bazı kelimeler yanlış yazılmış" pek karşılamıyor. "bağlaç hatası yapılmış" gibi bir şey olabilir.
4. entry yanlışlıkla 2 kere girilmiş maddesi aynı yazarın yanlışlıkla yazdığı entryler için olabilir ama bir başlıkta daha önce aynısı yazılmış olan şeyler için anlamı karşılamıyor.
5. hatalı bilgi maddesi yok. en çok da buna şaşurdım. adamın doğum tarihi yanlış yazılmış, bulabildiğim en yakın seçenek entry sözlük formatına aykırı.
gammazlama işlemi bittikten sonra kendi kendini firefox ta otomatik kapatan pencere. ie de ise manuel kapatmanız gerekir.
noktadan veya virgülden sonra bir adet boşluk bırakılmalıdır.

seçeneğinin tekrar gül yüzünü gösterdiği aparat. heey.
hatalı spoiler diye bir şeyin de eklendiği aparat. harbiden zor oluyordu yokken be.
şahsıma ilk verildiğinde kendimi moderatör sanmama sebep olan şirin aparat.
her tikin yanında öküz gibi paragrafın bulunduğu aparattır. ulan bir şey gammazlayacaz bir sürü yazıyı okuyoz. bir de yazılarn sonun gelince anlıyosun öyle başını okumakla olmuyor.

misal;

[] biten cümle sonuna nokta veya gerekli noktalama işareti konmamış.
[] cümle bitiminde gereksiz yere üç nokta (...) yada iki nokta (..) yerine tek nokta kullanılmamış
[] aynı noktalama işareti peşpeşe kullanılmamalıdır. hatalı: çok güzeldir!!! olur mu???