bugün

spoiler özelliğinin yanlış kullanılması sonucu entry silinme ya da düzeltme ikazı alınmasına neden olan ibare.

siz siz olun yanlış kullanmayın.

(bkz: spoiler)
spoil kelimesinin anlamı düşünülünce neden hatalı olduğu anlaşılan spoiler. mesela bir filmi veya bir kitabı anlatırken fazla bilgi verirseniz spoil edebilirsiniz, ama bir gazete haberini sözlüğe yazarken

--spoiler--
http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=32013
--spoiler--

gibi bir şey yaparsanız bu spoilerın hıyarca kullanımı olur. paris'çiğime buradan selamlar bu arada.
şahin'e takılan subaru impreza wrc spoileri en önemli örneğidir. aracı yavaşlatır, asıl görevi olan yol tutuş ve rüzgarı dengeleme olayını gerçekleştiremez. arka tarafta gereksiz bir ağırlığa neden olur.
bu durumu her gammazımda alta açıklama olarak "hatalı spoiler kullanımı" yazmaktan bıktığım bir an* içimden "oooof şimdi yine önce hatalı bakınızı mı işaretlesem sonra alta dipnot mu düşsem falan diye sıkıntılı sıkıntılı düşünürken bir de baktım ki hatalı spoiler seçeneği eklenivermiş seçeneklerin içine. Ne süper dedim kendi kendime, havalara uçtum, taklalar attım. Ondan kelli beni çok sevindiren bir seçenektir.

(bkz: moderasyon çalışıyor)
*
galiba bugün eklenmiş gammazlama sebebi. daha dün hatalı spoiler diye bir şey eklesenize zor oluyor ühü mealli bir dilekçe vermiştim. bundan sonra her güne başka bir şey bulacağım demek ki.

kahve de yap bana moderasyon. zor oluyor hem bilgisayar hem cezve.