bugün

--spoiler--

yine joffrey'nin oçluğunun kralını yaptığı bir bölüm oldu. ulan şerefsiz kızın babasını gözlerinin önünde söz verdiğin halde öldürdün, sonra yetinmedin kazığa oturttuğun ned reyizin kellesini kızına gösterdin. şimdi de utanmadan "baban olmadığı için tüm diyarın babası olarak sana ben babalık yapacam" demen oçluğu değil de ne yani? ayrıca tyrion reyizle geçtiğin taşakta gözümüzde daha da düşürdü seni. ama yine de düğün sahnesini kitapta anlatıldığı kadar güzel yapmaları takdir edilesiydi.

2. sezon finali bitiş şekline bakarak gelecek sezon whitwalker'ları daha çok göreceğimizi düşündürmüştü. ama 3. sezon bitmeye yaklaşırken whitewalker ı bu sezon sadece 2. kez görerek hatırlamamız, yaşadıklarını bilmemiz güzel oldu.* sam'in whitewalker ı obsidiyenden yapılma bıçakla öldürme sahnesinin de üstesinden iyi gelmişler. *
her ne kadar yavrularını göremesekde mother of dragons'un evlendiğinden beri kendini ne kadar geliştiriğini gördük. birinci sezonda yavşak abisinden korkan, * eziğin tekiydi. şimdi ise şehirler feth edip, değme diplomatlara taş çıkartması bunun göstergesi. ayrıca uzun bir aradan sonra dany'ciğimi bütün öz varlıklarıyla görmemiz gözlere fer getirdi. taş gibi hatunsun be! ama gene de karizması jagen h'garla yarışabilecek daario naharis a öyle çıplak görünmene hiç gerek yoktu...

ayrıca sandor reyizin yine fuckyeah moduna girmesi güzel oldu. özlemişiz valla. bu adama sebebsiz duyduğum bir sempati var.

tyrion reyiz de abisi gibi sevdirmeye başladı kendini. küçücük kıza el sürmemesi helal olsun dedirtti. en büyük takdir sana half man ! o değil de shae resmen türk kezbanına bağladı bu bölüm. ne o öyle kapıyı çalmadan içeri girmeler, sinirli sinirli hareketler, sansa'nın yatağında deliller arayıp, bulamayınca mutlu olmalar. sana ne amk sana ne.

bir de kurbana işkence öncesi seks yaptırmak senaristlerde alışkanlık haline geldi galiba. gendry i sülükleyeceksen adam gibi sülükle. ne karıştırıyon çocuğun kafasını.

--spoiler--
(#19721036) enrymde 3 bölümü ardı ardına izleyeceğimi belirtmiştim. olmadı yapmadım sözlük. şuan kendimden nefret ediyorum. aşırı yorgun olduğum için de şuan izleyemeyeceğim. bu işin gücün anasını sikeyim.
her bölümünde en az 1 çift meme gösteren, müptelası olduğumuz dizi.*
spoilerlardan hiçbir entrysini okuyamadiğim başlık. 2. sezondayim yetisecem söz.
geçen aylarda burnumun dibindeki* sergisini kaçırdığımı bugün fark edince gözlerimin dolu dolu olduğu, soluksuz takip ettiğim, güzel dizi.
s3x08

sezon finaline iki bölüm kaldı ve haftaya yeni bölüm yok.

--spoiler--
gene bir çok karakteri göremeden bölüm bitti. bölümler 3 saat falan bile olsa yetmeyecek yani.

*arya'dan başlayalım. ablası gibi iyice mala bağladı. azıcık laf söz dinle. şimdiye kadar uslu olsa on kere abisi veya annesinin yanındaydı. köpekle ata bindikleri sahnede bildiğin maymun gibi göründü gözüme. adamın yanında ufacık kaldı.
*khaleesi'miz her bölüm orduya yeni birilerini katıyor. ordu şişti iyice. ne ile besleyecek bunca adamı bu kıtlıkta. acilen savaş bekliyorum kendisinden. second sons'da orduya katıldı. ordu kendi içinde birbirini yiyeck bu gidişle. ayrıca köle için saldıracakları şehir ne oldu? ben mi kaçırdım. khaleesi'mizi özlemişiz ayrıca, hala taş gibim.
*Gendry, Stannis Baratheon ve Melisandre arasında dönenler de ayrıca ilginç. sülükle tedaviye falan geçti ki alete sülük koymak nedir. öldür iç kanını ayrı bir olay. gendry'yi en zayıf noktasından vurdu. stannis'te karıyı çıplak görüyor sesini çıkarmıyor. bizim örf adetlerimizde yok böyle şey. tabi kral olamazsın. sör davos'un müdahale etmesi lazım sonunda.
*sansa sonunda belasını buldu ki allahtan tyrion adam gibi adam. lannisterlara hiç çekmemiş. cofri piçine de çaktı lafı. içimin yağları eridi. ezin amk cofrisini. gebersin piç. tywin babalığını gösterdi gene, adamda taşak kiloyla. saygım sonsuz. buradan hürmetlerimi gönderiyorum. bu arada sansa nasıl 14 yaşında lan. bir bizim kızlara bakıyorum bir de 14 yaşındaki sansaya aklım almıyor.
*sibel kekilli kezban tavılarına hız kesmeden devam ediyor. türkiye'yi çok iyi temsil ediyor kezbanlığı ile.
*cersei'de aklı sıra gider yapıyor ama başına gelecekler var. gelsin tabi, görsün gününü.
*cofri aklıma geldi, nedir lan o merdiveni falan almalar. ilk okul şakası yapıyor ama beyni o kadar. ne yapsın bebe.
*Samwell Tarly ve gilly'nin başına bir şey geleceği çok belliydi ama bunu beklemiyordum. kaç bölümdür gözümüze sokulan kılıç işe yaradı. keşke kaçarken almaya zahmet etseydi samwell. bir de o bebek o soğukta nasıl yaşıyor?
*öyle bir dizi ki bu bölümde, robb, karısı ve anası, bran, jon snow ve Ygritte, theon geri zekalısını, jaime ve sarı devimizi* ana karakterleri görmedik. düşünün yani öyle bir dizi. (bu kısımda saymayı unuttuğum karakterler varsa şimdiden kendilerinden özür dilerim.)

edit: hodor'u unutmuşum. kendisinden özür dilerim. hodor!
--spoiler--
--spoiler--

o iki basamağı joffrey'e sokmak istiyorum.

--spoiler--
ulan herkes bıçağını kılıcını zırhını kuşanmış, savaş moduna girmişler hala fiskos hala fiskos.
son bölümde ortalığı sikip atmış dizidir.

her şey lehimize gidiyo. tyron adamsın.
sonraki bölümlere dair spoiler içerir.

--spoiler--

reyiz'in cofri piçine "çükünü kopartırım liseli piç" dediği bölüm olmuştur. ensest piçi bir de sansaya yamanıyor. senin sikin de mi kalkıyor lan allahsız. neyse amın oğlu iki bölümlük canın kaldı zaten. kendi kanında boğul da keyifle izleyelim.

--spoiler--
son bölümleri bir haliyle sade geçmeye başlayan dizidir.
yayınlanan 3x08'in tek cümlelik özeti olan dizi.

--spoiler--
*
--spoiler--
--s03e08 spoiler--
tarık mengüç ün hakkı rahmetine kavuştuğu dizi olmuştur. tüm westerosun başı sağolsun.
http://galeri.uludagsozlu...m/r/white-walkers-276072/
--s03e08spoiler--
--spoiler--
tyrion reyiz sansa'ya ilişmeyerek ne kadar delikanlı bir lannister olduğunu göstermiştir. joffrey piçi türkiye'de sokakta yürüse günde en az 3 ayrı dayak yer.
stannis'in ise ne yapmaya çalıştığını anlamak güç. hıyar herif, tek tabanca olmaya çalışacağına git kuzeye robb stark ile müttefik olsana.
khalesi ise her bölüm gücüne güç katıyor. o ejderhalar büyüyecek, rivayete göre en ufağı bir atı tek parçada yutabilecek kadar büyüyecekmiş ejderhaların. yanlız elin adamının karşısında anadan üryan banyodan çıkışını da yadırgamadım değil.
--spoiler--
03x08.bölümüyle gösterip gösterip vermeme olayını abartmadığı için beğenimi kazandı.

--spoiler--
+tüm düğün gecesinde tyrion reyizin sabrını zorlayan kral cofriy ergenine çok feci gider yaptı. bıçağı masaya vurduğunda kendimden geçtim. bir an dedim aha doğruyacak lavuğu ama araya babası girdi. büyükbaba lannister'ın ortalığı sakinleştirme tarzı takdire şayandı.

+ayrıca şişko arkadaşın ejderha camından olduğundan bi haber olduğu bıçağı ile ak yürüyen dedeyi hacamat etmesi iyiydi. ama kaçarken bıçağı almayı unuttu mal. gelecek bölümde eğer dönüp almazsa o bıçağı çok küfür yiyecek haberi yok.

+jamie lannister ve jon snow'u göremedik ama diğer bölümde görmemiz lazım kesinlikle.

dipnot: kızıl cadı sana hastayım, çok seksisin. her tarafıma sülükte yapıştırsan kölen olmaya razıyım ben.

--spoiler--
kitaptan ağır spoiler içerir.

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

kitapdaki bazı olayların dizinin 4. sezona bırakılmasından dolayı edit.
khaleesi'nin cesur sahneleri için;
görsel
görsel

maşallah...
3. kitabın tüm hareketliliğini 4. sezona saklayacak olan dizi.
bıçak herkesin içine oturmuş.
tyrion reis ne kadar meme ve şarap tanrısı olsa da delikanlı hareketi takdir kazanmıştır.
ayrıca
cofriye verdiği ayar eritti yüreğimin yağlarını
cersei müstakbel geline verdiği ayarla ben daha ölmedim ya da o kadar da ölmedik mesajını lannister yollu anlattı.
ve kalbimizin kızıl saçlı bacısı
biri seninle sevişirken tırsıyor insan bir bok çıkacak diye
ve yanıltmıyorsun.
khalesi...
(bkz: güzel bir hareketlenme oldu bende)
--spoiler--

Samwell, o bıçağını kullandı, tamam güzel de, keşke Tyrion da o bıçağını kullansaydı. Saplasaydı Joffrey'in o kılsız götüne.

--spoiler--
3.sezonunda hareketsiz diye eleştirilen dizi.

iyi de arkadaşım bu dizi asalım keselim oyunları değil ki. adı üstünde taht oyunları. 3.sezonu gerilim yüklü gidiyor ve khalesi 7 krallığa doğru yürüyor her geçen an. ayrıca robb reyiz birşeyler yapmaya çalışıyor. kuzeyde jon snow u başına türlü türlü olaylar geliyor.... tüm bunlar tek bir anı bile kaçırılmayacak 4.sezon için hazırlık niteliğinde. 3. sezon için yok şöyle yok böyle diyenler 4.sezonda yerlerinden bile kıpırdayamayacak. bu kadar karakteri ve olayı barındıran bir dizide olayların bağlanması haliyle vakit alıyor. yakınmayı bırakıp dizinin keyfini çıkarın.
son bölümle birlikte sitemkar çıkışım;
(bkz: sevişme savaş ulan ayı)
neden her bölüm savaş sahnelerinin beklendiğini anlamadığım dizidir. bu dizide diyaloglar çok önemli. khal drago'dan sonra ikinci favorim daario naharis olmuştur.

--spoiler--
cofri piçi senin ben yapacağın şakayı sikeyim. amk bebesi. jamie'nin eli yerine siki kesilieydi de sen doğmasaydın. sarı saçlarına sokayım.
--spoiler--
s03x08
--spoiler--
düğün çok sade oldu, takı sırasına girmemeleri beni sevindirdi.
--spoiler--

ve s03x07 de farkettiğim hoş olmayan bir durumu paylaşmak istiyorum

malesef ki khaleesi evlat ayırıyor, kırmızı ejderi daha çok seviyor gibi. ama 5 parmağın 5 i bir değil sonuçta.
--spoiler--
yeni giren "titan bastard" karakteri tam; 'renk katacak bu saf piç' derken erkenden mındar edildi. ilk defa kızdım senaristlere.

"bana amcığını göster de ne için savaşacağımı bileyim." ahahaha.
--spoiler--