bugün

teknik direktörde falan değildir. takım kötü gidiyor diye fatih terim gitti, mancini gitti, prandelli'nin de böyle giderse çok uzun kalacağını sanmıyorum. fakat sorun teknik direktörlerde değil futbolcularda. mücadele yok, çaba yok , ruh yok. selçuk ve burak'a vermeyeceksin formayı da bi kendilerine gelsinler ya da kovacaksın galatasaray'da hiçbir futbolcunun sınırsız kredisi olmaz.
selçuk'tur. sadece selçuk... herkes burak'a küfrediyor ama burak elinden geleni yapıyor, kendini fizik olarak hazır tutuyor. selçuk ise fiziken devamlı geriliyor, pas yüzdesi düşüyor. selçuk'a emanet orta sahadan bir bok olmuyor. kaptanlık, en çok çalışan topçuya verilir. selçuk'un alakası yok. forvet alacağınıza kaliteli bir orta saha alın, selçuk'u oturtun kenara izleyin neler oluyor sonra.
TAKIMIN BEYNi DiYE YUTTURULAN SELÇUK iNAN.
Selçuk ve melonun futbol oynamaması. Nerede o ilk sezonki selçuk melo ikilisi...
özgüvensizliktir.
takım oyuncularının boktanlığından kaynaklanır.

burak murak adam değil, topcu diye almışlar. herifin yapabildiği bir bok yok. cidden yok. top sürme yok teknik yok. hemen topu kaptırır. canavar gibi olan zenci forvetlerden alınsa "ölmeyi unutmuşlar" haricinde harika olabilir. misal drogba gibi olmamalı.

selçuk takım kaptanı. süper kupa maçında ölü gibiydi. emre fb kaptanı ise takımını taşıyordu kaptanlığını yapıyordu.

galatasarayda bir ara fatih terim döneminde gol atamama, atak yapamama hastalığı sardı takımı. o zamandan beri takım mahalle maçı oynar gibi oynuyor. forvete fb de devamlı yedek kulubesinde oturan semih gibi olan iş yapacak umut varken kazma burağın forvette olması saçmalık. yeni alınan oyuncuların önemli bir maçta daha test edilmeden ilk onbire sokulmasıda yanlış.

mesela amrabatı seviyordum melo gibi herif oynuyordu yav. hareketliydi, teknik vardı.

takıma adam gibi teknik direktör değil, oyuncular getirilmeli. bu takımdan bir bok olmaz kanımca. şampiyonlar liginde şuandan itibaren umudum yok. galatasaray takımı futbol namına hiçbir şey katamıyor maçlara.

ne zaman bir maçını izlesem sıkılıyorum lan.

ama fb misal, canerle sol kanattan atağa kalkıyor orta ceza sahasına felen yok arkadaş. tek forvet var burak kazması. o da kaleciyle başbaşa kalsa atamaz. ayrıyetten gs kendi forvetini desteklemiyor. burak alıyor topu pas atacak adam yok herkes geride. çakılmışlar mevkilerine.

hepsi saçmalık.

not : galatasaraylıyım.
sezonun ilk önemli maçında, geçen sezon onlarca maçı birlikte oynamış bir kadroya sahip fenerbahçe ile karşılaşmasıdır. galatasaray'da ise çok sayıda değişiklik var. takımın bir arada oynadığı maç sayısı sıfır. elbette uyum için zaman gerekir.

ama bana sorarsanız mevcut kadro yapısı 4-2-3-1 veya 4-4-2 sistemlerine uyum sağlamaz. galatasaray'ın acilen ya risk alıp 3-4-1-2 veya direkt olarak 4-3-3 sistemine dönüş yapması gerekiyor. dikkatli izlerseniz göreceksiniz ki, sistem 3-4-1-2'ye doğru evrim geçirmek istiyor ama ikinci forvet olmadığı için eksik kalıyor. sistem değişikliği gerçekleşir ve kadro korunursa (3-5 maç yeter) işler çok farklı olur.

önemli bir not; fenerbahçe süper değildi, galatasaray ultra kötüydü. bu yüzden ben fenerbahçeli olsam, önümüzdeki sezon için kafamda az da olsa soru işareti barındırırdım. zira böylesine ezici istatistiklerle oynanan maçta gol pozisyonu az ve sonuca ancak penaltılarla gidildi. şöyle düşünün; eğer selçuk ve melo saçmalamadan topa dokunarak penaltılarını gole çevirseler, ki bu kimse için sürpriz olmazdı, kupa galibi galatasaray olurdu. yani fenerbahçe için de sinyaller pek iyi değil. beşiktaş'a gün doğdu amk. herkes 4. yıldız kimin olacak diye beklerken, beşiktaş şampiyon olur gibime geliyor.

objektif bakmak lazım.
Hücumda topu tutamamasından kaynaklanıyordur. Tek forvet oynamasının ve bu ismin burak yılmaz olmasından kaynaklanıyordur. Burak yılmaz kesinlikle tek başına forvet olmamalıdır. Galatasaray ın oyun felsefesine aykırı oluyor. Bu yüzden gol yollarında sıkıntı çekiyoruz. Hele bunlara selçuk un sneijder in formsuzluğu da eklenince gol atması mucize oluyor takımın. Galatasaray ın yere sağlam basan, sırtı kaleye dönük oynayabilen sneijder ile anlaşabilecek bir forvete ihtiyacı vardır. Örneğin drogba gibi bir futbolcu. Gitmesi iyi mi oldu kötü mü oldu bilinmez ama bu tarz bir oyuncu alınması şart en azından bu sene de şl de gruplardan çıkabilmemiz için.
fatih terimin bu takimda hem başkan hem teknik direktor olarak donmesi lazim artik nasil oluyorsa

(bkz: Recep Tayyip Erdoğan)
yeni teknikdirektör, yeni oyuncular, yeni sistem. dolayısıyla asıl sebep her şeyin daha yeni olmasıdır.
Kötü bir takım olmasıdır. Prandelli nin de iyi bir iş çıkaracağını sanmam. Bunlar birkaç sezon böyle gider garanti.

Not: fenerbahçeliyim. Ama bizim takımın da çok çalışması lazım. O dördüncü yıldız ilk bizim olmalı.
görsel