bugün

sevgili galatasaraylı arkadaşlarım zamanın uefa kupasını kazandılar. bir fenerbahçeli olarak bu duruma imreniyor ve galatasaray'ı tebrik ediyorum. neyse asıl meseleye gelelim.

şimdi her türlü alına kötü sonuçta, başarısızlıkta ortaya uefa kupasını ileri süren galatasaraylı arkadaşlarım kendilerini avrupa'nın en büyük kulübü olarak tanımladılar yıllar boyunca.

varmak istediğim nokta şudur ki; fenerbahçe yıllar önce real zaragoza'ya elendiğinde galatasaraylı arkadaşlar türlü dalgalar geçtiler, köy takımı dediler, elendiğiniz takıma bakın dediler.

ulan hani uefa kupası süperdi? onu alınca avrupa'nın büyük kulüplerinden olunuyodu hani? zaragoza'nın da uefa kupası var ulan. 2 saniye düşünseniz yaptığınız mallığın farkına varacaksınız ama o kupa sizin için hazin bir son oldu gözlerinizi kör etti. galatasaray'da geriye gidişin, inanılmaz düşüşün sebebidir bu.

eksileyeceklere not: bu başlık altına girdiğim entryde hiçbir şekilde uefa kupası başarısını küçümsemiyorum. bunun önemle altını çiziyorum ve bu başarı için tekrar tebrik ediyorum.
kendini 3 büyük kulüpten sayıp 30 yıldır türkiye kupasını alamayan fenerbahçe'deki mantık hatasından daha sempatiktir.

edit: (bkz: her sene şampiyonluk kutlayanlarda mantık aramak)
kendini şampiyon sanıp bursaspor ile dalga geçmek için timsah yürüyüşü yapmak gibi bir mantık hatasından da daha sempatiktir.
fenerbahçeli dostlarımızın kadıköy galibiyetlerini inanılmaz büyük bir başarıymış gibi saymasındaki mantık hatasıyla eşdeğerdir.
en büyük başarısını "galatasaray'ı 6-0 yendik" diye açıklayan fenerbahçeliler mi söylüyor bunu? komik.
beşiktaş bursa'ya gol atsın diye dua edip sonra beşiktaş diye bağırırken, hemen ardından timsah yürüyüşü yaparak bursa'lı olan fenerlilerin, trabzon'un galatasaray ile olan maçında galatasaray'a aslan diyen fenerlilerin, galatasaray şampiyon olmasın diye trabzonlu kesilen fenerlilerin herkese bukalemun demesindeki mantıktan daha az hatalıdır.

not: ilk entry yi giren yazar arkadaşın yaklaşımını beğendim fakat yine de amacı belli. verdim eksini güzel kardeşim.

edit: zoruna gidince hemen eksile tabi. (bkz: ağlama melis)
(bkz: eziklik)

(bkz: fenerbahce kompleksi)

(bkz: kendi stadını dahi kendisi yapamayan takım)

başka sözlere gerek var mı? bunlar bile mantıklarındaki istemsiz sapmaları açıklıyor.
(bkz: cins isimlerdeki -daki birleşik)
şampiyon olamasalar bile 2 dk lığına şampiyonmuş gibi sevinen bir takımdaki mantık hatasından daha az bir mantık hatasıdır galatasarayın ki. uzun bir cümle oldu farkındayım.
kendini mantıklı sanan fenerbahçelinin kompleks haline getirdiği uefa kupasına serzenişidir. her fırsatta 6-0 iması yapan ama yeni malatyasporu yenemediği için türkiye kupasını kupadan saymayan dolayısıyla uefa kupasını almaya totoşunun yetmeyeceğini bildiği için onu da kupadan saymayan insanlardaki matık hatasıyla eşdeğerdir. ayrıca başarıyı küçümsemmediğini belirttiği halde ulan hani uefa kupası süperdi şeklinde cümle kurarak kendisiyle 3 satırda çelişme başarısını gösteren yazar arkadaşımızı bende tebrik ediyorum. bakın başarıyı küçümsemiyorum altını çiziyorum.
(bkz: yine geldi ara gaza nasıl koydu zaragoza)
şimdi gelelim esas meseleye. o dönem zaragoza yı küçümseyen olmadı, sadece 1 tur atlayınca uefa kupasını kesin kazanacaz havalarına girip, gaza gelen fenerlilerle dalga geçilmesine aracı oldu. zaragoza nın uefa kupasına gelince. müzesinde uefa kupası olan bir takıma köy takımı denemez.hele avrupa da tek ses getiren yönü şampiyonlar liginde sıfır çeken bir takıma karşı oynarken hiç diyemeyiz.zaten demedikte. belki real in yanında falan köy takımı kalabilir ama sizin yanınızda değil.
lafımı sokuyorum eksi istemiyorum başlığı.
şampiyonluk turuna maç bitmeden çıkan ama "dur lan bağırmayın hemen maç bitsin önce" diyerek bir nebze olsun akıllandığını gösteren ama yine de pek kıvama gelmeyen fenerlilerdeki mantık hatasının yanında lafı bile edilmeyecek mantık hatasıdır.
Her türlü başarısızlıkta 6-0 lık FB-GS maçını ortaya atan FB taraftarlarındaki mantık hatası içinde başlık olsun. Belki vardır ben görmedim.
şu başlık:

(bkz: ntv spor)

ya da şu entryEler bile göstermektedir inanılmaz mantık hatalarını ve komplekslerinin boyutunu:

(bkz: galatasaray/#11854119)
(bkz: ntv spor/#11842959)

yok artık....
güzel kardeşim biz o kupayı şöyle keyiflene keyiflene söyleyelim diye aldık! ne kupaymış anasını satayım söyleye söyleye bitiremediniz! madem o kadar kolay, madem zaragoza bile almış, siz de getirin bir tane de görelim!

hani? öyle ha deyince olmuyormuş değil mi? lan tesadüf mesadüf alın da şöyle bir görelim..
hani? öyle oturduğun yerde sallamayla olmuyormuş değil mi? olmuyormuş! nerede varmış? galatasaray'ın müzesinde! size sıkıntı veriyor diye biz başarımızdan mı utanacağız? öyle yağma yok canım! siz bir galibiyeti 10 yıldır söylerken biz müzemizdeki avrupa kupasıyla susacak mıyız? yok öyle yağma, hadi bakayım!
"şampiyonluğu şirketlere bırakmayalım" tezahüratı yapan bir taraftar kitlesinde mantık aramaktır.

bunu hangi maçta mı söylediler; galatasaray medical park- fenerbahçe maçında.
fenerbahçelilerdeki yavşaklıklardan iyidir ki öyle bir mantık hatası yoktur. uefa yı siktir et reali yenip süper kupayı aldık babacan.
10 senedir maç sonuçlarının ortada olmasına karşın hala "galatasaray fenerbahçe'den büyüktür" gibi anlamsız cümleler kurmalarını doğrular bir önermedir.
ikiyüzlülerin söyleyeceği en son sözdür. şöyleki daha iki hafta önce galatasaraylılarla ve galatasarayla kümede kalın diye daşşak geneç ezikler, bugün şampiyon olduktan sonra galatasarysız ligin tuzu biberi olmuyor diye laf değiştirdiler. azıcık insan olun be kardeşim şikeyle şampiyon oldunuz tamam da bu kadarda ikiyüzlülük olmaz. sizi tebrik eden galatasaraylıya eyvallah demenize gerek yok. tıpkı iki kafta önce kümede kal galatsaray dediğiniz gibi.