bugün

ezik olma hali.
(bkz: fenerbahçe)
(bkz: loser)
bazi insanlar bu ruh halinde olurlar. kisaca dedigimiz gibi loser olmak. ic ice kendini yer bu insanlar. neden yapti bunu? neden böyle konusuyor? diye sorarlar kendilerine.
yaziktir, günahtir.
Sömürüsüz bir yaşam; ancak ezilenlerin kendi ezilmişlikleri üzerinden irade olmayı başardıklarında mümkündür...
yeni okul ilk günler üst dönemlerin bakışı vs vs vs vs vs vs.
mecazi anlamda;iç sıkıntısı.
(bkz: looser) *
Çocukken surekli kafasına vurulan, Sözleri önemsenmeyen hep yetersiz bulunan kişinin buyudukce alacağı ruh hali. Ciddi sıkıntılara yol açabilir.

Bilinçsiz anne - baba istemiyoruz.
itelenip kakalanmışlık, sindirilmişlik.
(bkz: ben bilmem fener bilir)
abdi ipekçideki binlerin yaşadığı durum. Onlar bunları yıllardır yaşıyor. *
sürekli eziklenmesi durumunda bunalıma girebilecek insan tipidir, yazıktır, o da insan sayılır.
emolara kıl olan denyo yu eksileyen kişinin içinde bulunduğu durumdur.

edit: emolara gıcık olan denyo.
genellikle fakir insanların içinde bulunduğu ruh durumu. halbuki kendilerine biraz daha güvenseler ve kendilerini biraz daha geliştirseler bakarken ağızlarının suyunu akıttıkları o zengin insanlar gibi olabilirler. ya da olamazlar, ezik onlar çünkü. eeeziiiik eeeziiikkk!!!
-abi şurdan bir kişi alır mısın?*
+buyur!
-eyvallah.
/*hah, iyi yer varmış, oh ne güzel valla.

-minibüs durur, ve bir kız girer-

/*tüüü, ne iğrenç giyinmişin, hayır güzelsen aç bari bi taraflarını, resmen çevre kirliliği yapıyo şuna bak! senle aynı minibüse bindiğime utanıyorum lan!

-aradan 5 dk zaman geçer-
/* aha birisinin telefonu çaldı, ha yandaki abininmiş!

-malum kız eline telefonunu alır, kayan kapaklı bir telefondur bu, bir an bakar telefonuna ve açıp kulağına götürür.-

/*oha allah belamı versinki numara yapıyo lan kız, ohaaa, ohaaaa, bildiğin bomboştu olum ekran, nası ya, niye lan, oha şerefsizim numara yapıyo, telefonun ışığı hiç açılmadı.

-aradan 2 dk geçer, kız telefonu kapatır!

/*yazık lan vallahi yazık, bir insan bunu yapma ihtiyacı niye duyar, bildiğin tuş kilidini açtı kapıyorum diye telefonu!
bu kadar ezik olunmaz be.
pazar günü stadyum programında hakan şükür'ün alenen takındığı tavırdır. olay şöyle gelişir;

program sunucusu fb-gs derbisinin sonucu ile ilgili anket sonuçlarını vermektedir. yaklaşık 10.000 kişi ankete oy göndermiştir. fb %60 gs %30'larda bir oy almıştır. hakan şükür'den o eziklik belgesi yorum gelir:

- fb'nin bu kadar oy almasının sebebi, derbilerde favoriler çoğu zaman kaybettiği için gs'liler fb'ye oy attılar heralde.

hay ben seni yorumcu yapan zihniyetin...
okulla, parayla, makamla, kızla, karıyla vb. kavramlarla açıklanamayan, ruh dünyası ile alakalı psikolojik bir sorundur.*
başkasının başarısını kendi başarısızlığı sananın yaşadığıdır. 2 yıl önce bendim o. evet eziktim. ama eziklikten kurtulmanın verdiği özgüven ve mutluluk paha biçilemez. yıllardır okulda geçtiğim, beni hiç geçememiş arkadaşım beni ÖSS de geçince ayrı bir üzülüp, sinirlenmiştim. ama artık geçti. tüyap a gittim onunla. geçti. *
sözlüğü eleştirdiğim için modların başlığımı silip beni de çaylak konumuna getirmesidir eziklik.
halbuki eleştrim destek almıştı. *
derbi maçı öncesi sırf fener düşmanlığı sebebiyle sahasına gelen rakibe bizim için oynayın gibilerinden laflar söyleyip hala insan gibi durmaktır.
Herkesin yaşadığı bir dönem. Bu dönem sevgili yapmanızla veya birine vurmanızla sona erer.

Ikisinide kısmen yaptım. Yarım yarım tam eder.
Haksızlık karşısında susup, boyun eğmektir.
Sözlükte açık eksilemektir.

Edit: işte ben de bundan bahsediyorum sevgili ezikler. S.klenmiyorsunuz anlayın artık.
Haksızlık , size yüklenilme durumunda sesini çıkaramama durumu . Bazen de karşındaki cahil laftan anlamaz o zamanlar haksızlık karşısında susmak eziklikten değil , olgunluktandır.