bugün

gerçek aslanların her zaman arkasında olduğu canım takımım.

kötü günde desteği bırakıp maç sonucunu ertesi gün öğrenen adam ona buna sövmesin bi' zahmet. dönün hepiniz götünüzü. gelecek adam da gelmez bu takıma. galatasaray'ı toparlamak isteyen de toparlamaz.

herkes kendince bir şey sayıyor. binlerce futbol profesörünün arasında bana laf düşmeyeceği için yorum yapmayacağım. tek bildiğim, şu takımın acilen bir revizyona gidip toparlanma sürecine girmesi. 3 yıl, 5 yıl, 10 yıl... ne kadar sürecekse sürsün ama meyveleri toplanabilecek yatırımlar, hareketler yapılsın. sonu aydınlık olacaksa küme düşmek bile başarıdır. hem ne demiş jordan: "i accept failing. everybody may fail at something. but i cannot accept not trying." öyle demiş di mi?

bu takım yine titretebilir avrupa'yı. böyle boktan bir zamanda arenada desibel rekoru kırılabiliyorsa, bu takım yine kalkar şaha. varsın kalkmasın, avrupa'da başkaları oynasın. ama aslanın başı her zaman dik olsun. arenadaki 55 bin, sokaktaki 5 milyon, 10 milyon... dönün götünüzü cimbom'a dönün. sağolun, iyi ki varsınız.
ancak ciddi bir şokla toparlanacak takım. tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşıyor. birkaç futbolcunun gönderilip yerlerine aynı düzeydekilerin alınmasıyla, hagi'nin gönderilip tugay'ın getirilmesi ile çözülebilecek bir sorun değil bu. zihniyet ve vizyon sahibi, galatasaray'ın büyük bir takım olduğunun farkında olan bir anlayışın, yönetimin gelmesi gerek.

bu yönetim vizyonundan anlayışına kadar miadını çoktan doldurmuştur. panikle attığı her adım, yeni bir hatadan başkaca bir şeye yaramıyor. zapata'yı gönder, lapata gelsin çözülsün. yok böyle bir dünya. tugay'a da ne olur yazık etmesinler.

ekleme: galatasaray'a kaybettiği kendine güveni, iddiayı, cesareti ve inancı şu an verebilecek tek isim fatih terim'dir. futbol ve taktik bilgisi bir yana, galatasaray'ın o dirence, o ruha ihtiyacı var. bunu terim getiremezse kim getirebilir bilemiyorum.
hani derler ya masöründen, başkanına. hakikaten galatasarayın, masöründen; başkanına herkesi göndermesi gerek.

yeniden bir başlangıç için. fakat malum yabancı sınırlaması, türkiye liglerinde oynayan yerli futbolcuların kalitesizliği, bütün kulüp personelinin işten çıkarılmasının maliyeti. işte tüm bunlar eli kolu bağlıyor. zaten bunu yapabilecek cesarette* bir insan yok bu ülke'de.

fenerbahçelileri anlıyorum, yendiler bizi yeni stadımızdaki ilk maçta. mutlular, şampiyonluk yolunda iddaalılar ama ben dün yenilmemize sadece stadımızdaki ilk derbi maçta yenildik diye üzüldüm. dün o taraftarı gördüm ya, o atmosferi yaşadım ya; gerçekten artık bu takımın gücüne, potansiyeline, iyi şartlar oluşursa taraftarın nasıl destek verdiğine şahit oldum ya, bundan önemli birşey yok benim için... dün fenerbahçeli oyuncuları ilk yarıda kitleyen şey tamamen taraftarlardı. yoksa bizim topçularda, teknik heyette inanın iş yok! ben hiç bir şekilde hakkımı helal etmiyorum. ne yönetime, ne futbolculara, ne de teknik heyete... bu takım dezenfekte edilmelidir. artık herşey bitmiş, neyin inadını yapıyorlar anlamıyorum. zaten lig bitiyor ilk 10'daki yerimiz bile şüpheli. yani yönetim, teknik heyet hiç olmasalardı sezon başından beri; yine bu lig pozisyonunu yakalardı tek başına futbolcular.

öyle sözde vizyon sahibi oyuncular, yönetimler istemiyoruz artık. dün yeri, göğü inleten taraftara yakışmıyorlar.

fenerbahçeli arkadaşlara tebrikler. lütfen gerçekçi olun dün yine bala, göte kazandınız *

taraftar olmak garip bir duygu, futbol sadece kazanmaktan ibaret değil ki. öyle olsa herkes barcelona'yı tutardı!
http://www.sporxtv.com/fu...aSXTVQ22043SXQ?ref=VDGEI2
aramızda hala gelecek sezondan bahseden galatasaraylılar var. asla objektif olamayacak fenerbahçeli fanatikleri bir tarafa bırakalım, ki işlerine geldi mi çok masumdurlar zaten sesleri çıkmaz, gelecek sezondan nasıl bu kadar rahat bahsedebiliyoruz ki?
yeni gelen teknik direktöre, futbolcuya kabahat bulmakta üstümüze yok. sabır göstermeden ' armut piş, ağzımıza düş ' ü bekleyip stresin yolunu açıyoruz. hala gelecek sezon...
arkadaşlar, bu takım ruhsuz ve hangi formayı giydiğinin farkında olmayan oyunculardan kurulu, bir tanesini de ayırıp yazmayacağım. fenerbahçenin çirkin fanatiklerine malzeme verdikleri yetmezmiş gibi, her dalgada biraz daha batıyorlar. ne gelecek sezonu? nerede?
yine de kalpteki aşkı asla silinmeyecek, yıllar önce üst üste 7 maç kaybedip düşmekten yırtan fenerbahçe kadar şanslı olmayan, büyük takım.

not: sevgili fenerbahçeliler, uefa kupasıyla dalga geçmeyi biliyorsunuz, peki neden elinizde bir tane avrupa kupası göremedim? neyse, siz derbilerle büyük olup başka açıdan küçülmeyi sürdürün. ne de olsa hepimiz bir yerden vuruyoruz türk futbolu' na. ' tesisleyimizin çatısına kiyemit koyduk ' larla devam edelim gelişmeye.
bu sene hakemlerden en çok çeken takımdır. galatasaray aleyhinde yapılan ve sonuca etki eden hatalara son halka olarak 18 mart'ta oynanan fenerbahçe maçı (18 mart 2011 galatasaray fenerbahçe maçı) da eklenmiştir. kötü oynadığımız bir gerçek ama bu kötü oyun ile yapılan hatalar (hataysa tabi) aklanamaz.
buyrun! bunlar da bu sezon aleyhimizdeki kritik kararlar(alıntıdır) :
---alıntı---
ligin 1. haftasında sivasspor deplasmanında 14 ağustos 2010'da mehmet yıldız, neill'le güreş tutar. faulü yine sivasspor kazanır, orta gelir golü yersiniz.

ligin 2. haftasında bursaspor'a karşı 22 ağustos'ta volkan şen sarı kartı varken topu herkesin gözü önünde eline alır. hakem göz göre göre volkan'ı oyundan atamaz. siz 0-2 yenilirsiniz.

ligin 7. haftasında 1 ekim 2010'da maç başlar başlamaz neill emenike'nin önündeki topa vurduğunda, bu kadar komik bir penaltı çalınır, siz yine yenilirsiniz.

ligin 8. haftasında ankaragücü maçında rakip hareketli topu oyuna sokar, hakem görmezden gelir, siz kontradan golü yersiniz. rijkaard gider, yenilirsiniz.

ligin 12. haftasında hagi ile işler iyi başlamışken manisaspor maçı 0-0 iken rakibin elle kestiği pozisyon penaltı değeri kazanmaz, yüklenir yüklenir galatasaray golü bulamaz, manisaspor kazanır, siz yenilirsiniz.

ligin 13. haftasında galatasaray kayseri deplasmanında 0-0 kalır. bir elano'ya yapılan penaltı bir de rakibin elle kestiği pozisyonda galatasaray'ın iki penaltısı verilmez.

ligin 19. haftasında bursaspor kenny miller'in hem ofsayttan hem de elle kontrol edip attığı golle öne geçer, siz yine yenilirsiniz.

ligin 24. haftasında karabükspor karşısında maç başında kazım'a bariz bir penaltı yapılır fakat düdük tabiki çalınmaz.
---alıntı---
bünyesinde hala, kendilerini fenerbahçe'min rakibi zanneden taraftarlar barındıran, sarı kırmızı oluşum.
2000 yılınlın azgın futbol kuluplerinden.
kaça kaç stad gerekli, sizin bizi yenmenize?
madem galatasaray fenerin rakibi değil, gelip başlığa pisleme amın düdüğü bu bir.

ikincisi toparlanması için bilmem kaç senelerden bahsedilmiş takımdır. toparlanmaktan kastınız eğer ligde iyi gitmek ise ne 5 senesi ne 10 senesi arkadaşlar ya. türkiye ligi lan bu, bu sene 11. olursun seneye farklı bir hoca ve yönetimle aynı oyuncularla bile şampiyonluğa oynarsın. sikindirik şampiyonluk için onca seneler beklemeye gerek yok. zaten en kötü ihtimalle 4 senede bir şampiyon oluyor bu takım.

eğer bizim için önemli olan avrupadır diyorsan ki benim için öyle, işte onun için iyi bir çalışma gerekiyor.
köpeklerin diline maskara olan türkiye'nin en büyük futbol kulübü. dünya'da en çok tanınan türk markalarından olan takımım bu sezon kötü olabilir ama ileride geçmiş başarılarını yeniden yakalayacağına eminim.
en kötü gün bugünse bugün daha yüksek sesle galatasaray! desibel rekoru kırarcasına, onun bunun lafına bakmadan. yönetime, teknik direktöre, futbolculara tepki göstermek ayrı bişey ama bizim sesimiz arma, bizim sesimiz forma, bizim sesimiz sarı, bizim sesimiz kırmızı için daha yüksek, onun için desibel rekoru kırıldı. bunun üzerinden espri üretmeye çalışan herbiri bir alex olanlar söz konusu bile olamaz bu adın yanında.
okuyom ben ya diyen hacıhüsrev çocuğuna benzeyen takım.
sevginin adı, aşk'ın adı.
27. hafta itibariyle matematiksel olarak küme düşme olasılığı bulunan takım.
köpekler istedi diye atlar ölmez lafını akla getiren takım. Bazı ziyan elemanlar vurun abalıya hesabı saldıradursun, galatasaray bir süre sonra gene kendini toplayıp, bazı beyni fanatizmle yıkanmış aciz ergenleri gene kapağın altına sokacaktır.

Galatasaray'ı galatasaray yapan ruh böyle birşey. En kötü anda bile bir ışık vardır. Küllerinden önceden de doğmuştu, yeniden de doğacaktır.
--spoiler--
Bir taraftar düşününki, takımın en kötü sezonunda dünya desibel rekorunu kırsın!
Bir taraftar düşününki, takımın en kötü sezonunda 315 metre pankart yapıp dünya rekorunu kırsın!
Bir taraftar düşününki, takımın en kötü sezonunda bir maçta 4 tribün...de birden koreografi yaparak Türkiyenin ilkini yapsın!
Şimdi düşünmeyi bırakında, gerçekle...rle tanışın; Yaşasın GALATASARAY Yaşasın Bağımsız Taraftar Oluşumu ultrAslan...!!
--spoiler--
türk telekom ile olan sponsorluk rabıtasına istinaden keşke sezon başında vakıfbank güneş sigorta türk telekom bayan voleybol takımı ile güç birliği içerisinde olsaydı dediğim köklü kulüp.
böylece "vakıfbank güneş sigorta türk telekom arena galatasaray" adlı bir kulübümüz olur, hiç olmazsa galatasaray tüm branşlarda sezonu kupasız kapatmazdı.
lakin bu takımın kısaltma ismi acayip olacaktı; "vbgsttags"...
hasiktir ya olmadı...
asla hiçbir takıma yatmayacak asil kulüptür.

trabzonspor'a yatacak yea diyenler, geçen sene de bursaspor'a yatacak diyorlardı galatasaray için. galatasaray ne yaptı? bursa'ya çelme taktı ve 2 dakika da olsa fenerlileri sevindirdi. anladın?
1905 doğumlu , Türkiye'nin tek süper kupa almış takımıdır.
En başta;
Adnan Polat
Gheorge Hagi
ve ruhsuz futbolcu takımından kurtulması gereken takımım.Taraftara biraz layık olmaya çalışın artık.Yeter!
bunun böyle olup olmadığını başkalarına da sordum aynı yantı aldım demek ki öyle. ne öyle derseniz;

kendi sahamızda saraçoğlunda gs yi yenmenin tadı muhteşem ama bu tadı yaşamak için onların sahasında da yenilmek olmazsa olmazmış. onların sahasında da var olan istatistiklere konu olacak kadar uzun süredir devam eden üstünlüğümüz üzülerek belirtmek istiyorum ki, kendi sahamızdaki tadı da benden almak üzere belki de aldı. bu haliyle ezeli bir rekabet yok. ben o sahada galatasarayı son saniye de yenmenin muhteşem tadını yaşamak istiyorum. onların sahasında yenildikten sonra kendi sahamızda yenmeyi çok istemeyi geri istiyorum. o sahada onlara karşı kazanılan bir beraberlik ile bir yengi ile şampiyon olmak onların sahasının ulaşılmaz olmasını istiyorum. bu haliyle maçtan önce gsli arkadaşlarımla rahatça ezicez sikicez muhabbetini karşılıklı yapmak istiyorum. "var ya benim umudum" tadında öğrenilmiş çaresizlik ile karşılaşmaktan bıktım.

galatasaray umarım en kısa zamanda toparlar. yoksa cidden ligde başka rekabet beni hiç ilgilendirmiyor ve tat vermiyor. tat alan fenerli de olduğunu cidden sanmıyorum.
başkanının ak parti'nin bir yerlerini yaladığı, ayrıca eski futbolcusu hakan şükür'ün ak parti'den milletvekili adayı olduğu kulüptür. türkiye galatasaray'sa, olmaz olsun böyle türkiye.
24 yıllık yaşamımda en iyi oldugu zamanıda gördügüm, en kötü zamanına on da bu sene tanıklık ettigim takımımdır. ne kadar kötü olursa olsun peşinden gitmeyi,onunla üzülüp, onunla sevinmeyi 100 yaşına kadar yaşasam da bırakmayacagım takımdır.

tanım: hagi yönetiminde tarihinin en karanlık günlerini geçiren, türkiyenin en çok şampiyon olmuş 2 takımından biri.
bu sezon zaytung a ziyadesiyle malzeme veren kulüptür.

--spoiler--
galatasaray'da yenilginin faturası alex'e kesildi. yönetim alex'in gönderilmesinden yana...
--spoiler--