bugün

fitbolu 2 kale ve icine top sokmak olarak tanımlayan salagın onermesi.
tenise de 2 salagın bir file ustunden top atmaya calsması derler.
golfu de bir kac salagın daha kucuk deliklere (bkz: fındık kadar) top sokması olarak gorurler.
edit: uzaylıların bize gelip siz nasıl eglenirsiniz demesini es gecmisim, sana ne aq derim. tabi dilde mutabık kalabilirsek.
haz almak sığlık olmadığından yanlış tespit.

zaten sözlük bu ara tespitten geçilmiyor ya neyse konumuza bakalım.

Her defasında aynı hikaye;
2 kale var. 22 futbolcu. topu kaleden içeri atmaya çalışıyorlar.

ya arkadaşım sana göre sığlık ama haz almak insandan insana değişir. Kafa boşaltmak için balık tutmak gibi birşey bu. bende balık tutmaktan haz almam yada ne bileyim flüt çalmaktan haz almam. ama bu ben sevmiyorum diye başkasının haz alması onun sığ olduğunu göstermez ki. ne mantığı var avlanmanın? ne mantığı var balık tutmanın? bana göre yok ama bundan haz alan hatta bu işleri yapmak için avcılık belgesine milyarlar bağlayan adamlar var.

Ne için?
hobi. yani boş zamanlarında vakit geçirmek stresten ve işten uzak durmak için.

Hah işte futbol'da benim için öyle. Tüm haftanın yorgunluğundan sonra beim için galatasaray maçını izleyip arkadaşlarımla iki geyik yorum yapmaktan daha haz veren bişey yok. öyle işte...

(bkz: aaa bu benim lan)
sosyal statüsü ne olursa olsun, hangi sınıfsal katmandan olursa olsun, ırk demeden renk demeden, din demeden vs. vs. insanları bir araya toplayabilecek aynı anda aynı şeyleri hissettirebilecek, insanları hemzemin yapabilecek kadar sığ ve basit bir spordan haz alacak kadar sığ olmaktır.
+biz uzaylılar çok şeyden haz alıyoruz siz var dünyalılar neden zevk alıyorsunuz?
- biz uludağ sözlük te yazmaktan okumaktan zevk alıyoruz. çok iyi yazarlar konular var.
+ ha bakayım bir nasıl bir şeymiş.
- ıy ıy bi biskreme verdim var lan burda bunun nesinden zevk alıyosunuz iğrenç zevksizler . *
sporun eğlence amaçlı olduğunu düşünmeyen kişi söylemidir.