depeche mode klasiklerinden. yüksek sesle bağırarak söylenmesi gerekir.
dinlerken ölebileceğiniz şarkılardandır. dave gahan ın mükemmel sesi ciğerlerinizi tahriş eder ve cehennemde olduğunuzu sanırsınız, yorulmuşluk ve sevgiliden yeni ayrılmışlık hissi verir.
you've been hiding from love
if you've been hiding from love
i can understand where you're coming from
i can understand where you're coming from

if you've suffered enough
if you've suffered enough
i can understand what you're thinking of
i can see the pain that you're frightened of

and i'm only here
to bring you free love
let's make it clear
that this is free love
no hidden catch
no strings attached
just free love
no hidden catch
no strings attached
just free love

i've been running like you
i've been running like you
now you understand why i'm running scared
now you understand why i'm running scared

i've been searching for truth
i've been searching for truth
and i haven't been getting anywhere
no i haven't been getting anywhere

and i'm only here
to bring you free love
let's make it clear
that this is free love
no hidden catch
no strings attached
just free love
no hidden catch
no strings attached
just free love

hey girl
you've got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings
then there's no price to pay

we've been running from love
we've been running from love
and we don't know what we're doing here
no we don't know what we're doing here

we're only here
sharing our free love
let's make it clear
that this is free love
no hidden catch
no strings attached
just free love
no hidden catch
no strings attached
just free love..
en guzel yeride ;

no hidden catch

no strings attached
depeche mode'un en güzel şarkılarından biridir. şarkı konusu hakkında free love derken n demk istemiştir acaba bedava aşk mı demek istemiştir falan filan feşmekan diye bayaı konuşulan şarkı.
ben yaralandım, tıpkı senin gibi,,,geldiğin yerden niye uzaklaştığını ve şimdi niye benimle karşılaşmanın senin için oraya geri donmek demek oldugunu iyi biliyorum...çünkü benim de senden farkim yok...evet , belki de bu gecmişte çekdiğimiz acının bir onaylanmasi,,,,,,,,ve bunun her an terkrarlamasından korkuyoruz. ama şunu isteyebiliriz ;
açıkça ben şunu isteyebilecegini söylüyorum sana; kurtulmuş , cömert ve serbest bir aşk!..... bağlanınca ne olduğunu görüyorsun , romantik aşklara tüm teslim oluşlar , cimrice birbirini didikleyip duruşların ne getirdiğini biliyorsun..
benim vaad ettiğimse bunlardan hiçbiri diil, sadece herşeyden muaf bir aşk...
niçin burda olduğumuzu bilmiyoruz , çünkü bilmek bir bilinci gerektirir.ve çünkü bilinç anlamlandırmaktır..ve yine çünkü anlam insanın elini kolunu bağlar..oysa tek istediğimiz sevmek ve sevilmek...herşeyi karmakarışık kılmak acıdan başka ne getiriyor..
hakikati aramak , dunya daki devinimi durdurabileceğini sanmak demek , oysa hakikat varsa bile onu bu dünyada bulamadik ve bulamayacagiz.
ama ben bu an'i biliyorum..bu an'in tum gercekliği ,bana sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyduğumu söylüyor .sezgilerimin bedelini yine bir hakikat arayışında ödeyerek , acıya sürüklenmek istemiyorum.
bu an'ı değerlendirmeyi istemelisin!
çünkü sana vaad ettigim sadece dolaysiz bir sekilde arzularimizi birbirimiz üstünde görünür hale getirmek ve bu gercekliği ikimiz için de bedelini ödemekten kortuğumuz bir anlamlılıktan çok , hatırlanabilir kılmak...
sahilde oturup bir bira actiktan sonra dinlenebilecek en guzel sarkilardan biri..tesekkurler depeche mode
depeche mode'un 2001'de çıkardıkları Exciter'ın en güzel şarkısı.
hipnotize eden şarkı... öyle bir moda sokar ki adamı, pencereden aşağıya atlasan düşmeyecek, tersine kanatlanıp uçacak, dave gahan'ın sesi seni alıp uzaklara götürecek sanırsın. hüzünlü ama güzeldir...
müthiş şarkının müthiş klibi:
http://www.youtube.com/watch?v=WDBcoBdI9Ac

edit: link ölmüş allah rahmet eylesin..

büdüt: yeni link:
http://www.youtube.com/watch?v=DycJ_AwJwdw
bu şarkının klip versiyonu "flood mix" olarak geçer..
bu versiyonu orijinalinden çok daha güzeldir ve elektronik değildir..
limewire ve soulseek tarzı programlarda rahatça bulunabilir..
olmazsa başka kaynaklara sorulur (bkz: ben)
depeche mode'un en güzel şarkılarından biri. bir şarkıdan beklenilemeyecek kadar anlamlı.
klip olayından pek hazzetmesem de, mükemmel derecede aşkı anlatan, dave gahan 'ın dinleyeni uçurduğu enfes parça.
çok güzel bir remix'e sahip olan depeche mode şarkısıdır.
anlayamadığım şarkı.*
not: bu entry'de kullanılan yıldız, hakikaten yıldızdır. parlar falan.
tekrar tekrar dinlenesi, remix versiyonu orjinalinden güzel olan depeche mode şaheseri.
depeche mode'un huzur verici şarkılarından, exciter albümünün şahsımca en güzel parçası.
şuan hislerimi, yaşadığım ilişkiyi anlatan tek şarkı.
Depeche mode un en iyi parcalarindan biri. Adami surukler oyle Boyle degil hem.