bugün

http://www.freehugs.org adresinden videosu izlenebilecek ve göz yaşartacak kampanyadır.
Elemanın biri eline bedava sarılma yazan bir kağıtla sokaklara dökülür. çalışmaın gerisi adresteki video dan izlenebilir. * *
insanı buruk bir tebessüme sevkeden, gözlerinin dolmasına sebep olan kampanyadır. burdada böyle bir kampanya olsa da sarılsak dedirtir.* *
19.11.2006 trt haber bultenin de yer almis kampanyadir.
insanlıgı unutan insanlıga seslenen kampanya. şarkının all the same olmasıda ayrı bir guzelliktir.
juan mann adlı bir adamın, çağımız içerisindeki insan iletişimsizliğini ve sosyal kopukluğu protesto amacı ile başlattığı kampanyanın adıdır. elinde bir pankart ile sokaklarda dolaşıp insanlarla kucaklaşan mann'ın bu kampanyası bir fenomen halini almış ve pek çok bölgeye sıçramış. olayın toplu bir gösteri kıvamına gelmesiyle de bir süre yasaklanmış ve engellenmiştir. oysa ki yapılan şey çok masum ve zararsız. sadece sokakta "bedava kucak" yazan bir pankart ile dolaşıp isteyenlerle kucaklaşmak, sarılmak. daha sonra izin almak için toplanan 10.000 imza.

sick puppies eşliğinde; http://www.freehugs.org/
dunyanin cesitli yerlerinde yapilan bedava kucaklasma gunleridir.
bir kaç ay önce sofya da karşılaştığım kampanya. elindeki pankartlarla üzerime gelen üç genci görüp önce acaba dalga mı geçiyorlar diye duraksamama rağmen kızların güzel olması nedeniyle benimde katıldığım hareket.
tipik tikky hareketi. yurdumun özenti gençlerinin katılımını bekliyorum.
ben gördüm bu elemanları... bağdat caddesi üzerinde birinin elinde kamera, öbürü sıcak bir gülümsemeyle kollarını açıp insanlara sarılıyordu. birbirine sarılan insanları, çiftleri de alkışlıyorlardı. şaşkın şaşkın kendilerine bakanlara da el sallıyorlardı.

demek durum bu kadar vahim ki insanlar sarılma eylemini vurgulamak, hatırlatmak zorunda kalmışlar. yazık...
gunumuzde sarılma, koklaşma, sevişme ve benzeri eylemlere(belki abartıyorum sadece sarılma demek daha dogru olur) ne kadar ihtiyaç duyulduğunu anlatan kampanya.

yalnız arkadaş elemanın tipe baktım, o kesin türk. *
(bkz: free sukela campaign)
(bkz: suk me!)
kulaklarımızdan içeri giren "all the same" ile birlikte insanı gülümseten, hüzünlendiren, dünyaya karşı duran, düşüncelere sevkeden, "neden? kimler için?" diye sarsılası,... olumlu, umutlu bir insan tarafından gerçekleştirilen olay...

"kaçımız 1:42'deki adam ya da 1:53deki kız kadar isteyerek sarılabiliriz tanımadığımız bir kişiye, sadece iyi hissetmek için?" diye düşündürür.

sanırım yaşama güven duymak onun gibi bişey olmalı.
izleyince aklıma teletubbies'i getiren müthiş video.
insanı bir an bile olsa sevindiren, neşelendiren kampanya.
türkiye'de olursa çokça yanlış kullanılmaya çalışılacak oluşumdur. zira sarıldığınız an üzerinize saldıracak her türden insan bulunmaktadır bu ülkede. dikkatli olmak lazım hacı.
saldiray abinin katilmasini sabirsizlikla bekledigim kampanya yalniz o zaman ismi degisir free sevus olur ama olsun saldiray idol isin icinde olsunda varsin adi maksati degissin..
sevişmek isteyen kişi eylemi. kimbilir kaç hatuna yazılmıştır kucaklaşma geyiğine. kim bilir kaç hatun yeşil ışık yakmıştır hümanist arkadaşa.

kişi kendinden bilmez bazen işi. ibnelik etmeyin, kırmayayım dişinizi. *
klip insana gidip bir arkadaşına sarılma isteği uyandırıyor.
free hugs t shirt ü giymiş yabancı bir elemanın istiklal de polisten yediği dayaktan sonra bir daha türkiye ye gelmemeye yemin etmiş olmaları muhtemeldir.

(bkz: nasıl bir kafa yaşıyorsunuz siz)
türkiye de yürümedeği zamanında, üzerinde "hugs free" yazan bir dövizle dolaşan turistin, "bacımıza mı sarılacan lan!" güruhundan insanlarca dövülmesiyle ispatlanmıştır.
halbuysem yurt dışında kurtuluş günleri vs. gibi özel günlerde veya özel bir gün olmasına da gerek yok; herhangi bir barış temalı tanıtımda ellerindeki "hugs free" lerle tebessüm ettirenler, sevgi seline karışanlar vardır. kampanyanın ağababası için [http://www.youtube.com/watch?v=vr3x_RRJdd4 .]
perşembe günü taksim'de galatasaray lisesinin önünde bir grup genç tarafından uygulandığını gördüğüm kampanya. o sırada eylem olmasaydı gider, sarılırdım. ama eylem, benim okuduğumu anlamamama sebep oldu. çok sonra kartonda yazanları anlayabildim. bu entryyi okuduktan sonra taksim'e gidecek varsa lütfen benim yerime sarılsın onlara. zira kendileri dün de galtasaray lisesinin önündelermiş.

azabımı azaltacak sarılmacı lütfen yap bunu!
inci sözlük oluşumunun da gerçekleştirmiş olduğu etkinlik.
bir ara inci sözlüğün istiklal Caddesinde gerçekleştirdiği etkinlik.
http://www.youtube.com/watch?v=SL5-Wj33fBA

inci sözlükte düzenlemiştir.
kesinlikle yapılmasının gerektiğini düşündüğüm kampanyadır. Biz okulda yapmıştık, insanlar başta çekinmişti ama sonra sarılmıştık hep beraber.