bugün

sallamasyon haberlerle beyinleri meşgul eden ve manşetler'e usanmadan transfer bitimine kadar aynı olayları yazan gazate. artık halk bu gazatenin yazdıklarına bile dikkate almamaya başladı..

ali: ahmet lan morientes geliyormuş galatasayar'a
ahmet: hadi be nerden biliyon oğlumm
ali: fotomaç'ta okudum bu gün
ahmet:heee sallama haber lan oo parana yazık oğlum başka gazate okuu..
amacı tamamen fenerbahçe ye yalakalık yapmak olan sözüm ona spor gazetesi.
fanatik gazetesinin boyunduruğunda yıllardır yaşam mücadelesi veren gazete. her türk spor gazetesi gibi atmasyon ve yalan haber ve habercilikle doludur. ancak fanatiği olunan takımın maçlarından sonrasında fotoğraflarının hatrına satın alınabilir.
fifa manager yahut fifa oyunlarında yer alan gazetedir.
(bkz: 8 nisan 2008 chelsea fenerbahce maçı) için attığı başlık ile yerlere yatmama neden olmuş gazete müsvettesi. altta yazdıkları daha komik yok chelsea yi abluka altına almış fenerbahçe de yok oymuş yok buymuş. evet chelsea pozisyon vermemiştir ama gökhanın dışında pozisyonda bulamamştır. götlerinden maç uydurmuşlar.
http://www.fotomac.com.tr/fen101.html
düdük: arkadaşım anladım fenerbahçelisin ama allah aşkına verilen haberle maçın bir alakası var mı bi bi anlat be kurbanın olam.
gerçekten ne işe yaradığını anlamadığım bir gazete.8 nisan 2008 chelsea fenerbahce maçından sonra bu kararımı kesinleştirmiş bulunmaktayım. öncelikle ezik takım edebiyatı yaparak hakeme yüklenmişler **** ki hakem bence gayet başarılı bir maç yönetti , bir iki basit faulü chelsea ye hediye etmiş olabilir o da ev sahibi avantajı diye düşünüyorum.* hakemi geçtik , tamam sonuçta türk gazetesi objektiflik beklemiyorum ama ballack ın golüne şans golü denmiş ki eğer o gol şans golüyse dünyadaki gollerin yüzde 70 i ingiltere dekilerin yüzde 90 ı şans.hadi bunu da geçtim chelsea ye ingiltere de futbol dersi verme falan gibi bir şeyden söz edilmiş ki burada düşündüm veya düşünmek zorunda kaldım farklı bir maçı mı izledim diye. ders falan verilmedi , aslanlar gibi mücadele edildi fakat öyle ders vermek falan yoktu ortada , eğri oturup doğru konuşmak lazım. bir de hilario konusu var bu arkadaşa da ayrı bir gözle bakmışlar 3 nolu kaleci diye. bu adamın önünde cudicini ve cech var ama öyle bir betimlemişler ki adam sanki amatör küme takımında ancak ilk 11 e girer de işte bize karşı patlama yaptı da...*o hilario bugun gelse galatasaray a as çıkar. şuna da ayrıca uzun süre güldüm. " genç hilario " işte araştırmacı gazetecilikte son nokta. bahsettiğiniz hilario 30** yaşında. ya tabi doğru ya semih e yıllardır genç dersek olacağı da buydu zaten. genç hakan şükür hat-trick yaptı diye de bir haber beklemek çok garip olmaz bu gazeteden. ara sıra hıncal uluç ne diyor bakalım diye aldığım gazetedir diye cevap vermek istiyorum madem beğenmiyorsun niye okuyorsun gibi soru soracak yazar arkadaşlarıma ve bugün hangi yıldız geliyor galatasaray a diye fotomac a bakmak için yazımı burada noktalıyorum.*
zırva haberlerle yaşamını devam ettirmesini başarabilen spor gazetesidir.
'nasıl oluyor da hala ayakta?' diye sorarken kendime birden o atasözü aklıma geliyor ' kurtlu baklanın kör alıcısı olur '
cevabı buluyorum nihayet.
fantazi gazetesidir. asla gerçekleri yansıtmaz. gazetede çalışmaya başlamadan önce yazar adayları "gerçekleri yansıtmyacağıma, g.tümden haberler uyduracağıma namusum ve şerefim üzerine yemin ederim" tarzında bir yemin töreni gerçekleştirilir.
11 haziran 2008 isvicre turkiye maci sonrası attığı manşetle, "dur lan noluyoruz" tepkisi yaratan sonra "haaaa" dedirten kahve gazetesi. başka bir ülke türkiye hakkında buna yakın bir manşet atsa savaşa gideriz.

(bkz: ç çocukları)
http://egazete.fotomac.co...r/syf-PF-20080612-01.html

--spoiler--
hanım koş bizim oğlan deli laf sokmuş.
--spoiler--
(bkz: çikolata bitti sahlep var)isviçre maçı sonrası bu iğrenç başlığı atma başarısını göstermiştir.
bugünkü başlığı ile türkçe, ingilizce, ispanyolcayı aynı potada eritmiş inanılmaz ve ötesinde bir gazetedir.

Güiza No derse Fener ReYES diyecek

http://www.fotomac.com.tr/ana101.html
üstün zekalı ve ticaret dehası olan yönetici ve yazar kadrosuna sahip spor gazetesi. çok ciddiyim !

Türkiye insanına gazete satmasını bilen insanların yönettiği gazetedir ayrıca.

Onca yalan dolan habere, pespaye anlatıma, üçüncü sınıf kahvehane müşterisi ağzı ile atılan manşetlere rağmen, tüm hayatı ve dünya görüşü futboldan ibaret olan cümle salağa gazete satıp okutturan bir gazete yönetimi alnından öpülmelidir.

Aldığı ya da eline geçirdiği normal gazetelerin bile ilk önce spor sayfasına bakıp, gerisini atan denyoların yaşadığı bir ülkede daha iyi bir ticari yatırım olamaz.
(bkz: moronlar ülkesi türkiye)
gün itibari ile samuel etoo yu fenerbahçe ye transfer eden gazete bile denilmeyecek kağıt yığınıdır.*
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
yaratıclığını kaybetmiştir. aynı şeyleri tekrarlayıp duruyor;

http://www.fotomac.com.tr/ana101.html
ayarı almıştır;

http://www.fenerbahce.org/icerik/haber/12318/
bütün transfer dönemlerinde üç büyüklere yüzlerce futbolcu kazandırmış gazete.
3 büyüklerle anlaştığı iddia edilen, transfer haberlerine malzeme olmuş futbolculardan gelecek 5 yılın şampiyonlar ligi şampiyonu takımını oluşturması muhtemel gazete.

kalede; dida(fenerbahçe)
savunmada; boumsong(beşiktaş), riise(fenerbahçe), ivan cordoba (fenerbahçe)
orta saha; maniche(galatasaray), deco(galatasaray), ronaldinho(fenerbahçe), robinho(fenerbahçe)
forvet; schevcenko(fenerbahçe), adriano(fenerbahçe), ronaldo(fenerbahçe)
"zidane metin" diye zamaninda baslik atmis gastedir.

metin: metin diyadin

(bkz: la havle)
photoshop bilen herkesin çalışabileceği gazete zira kafayı kopyala üç büyüklerden birinin formasına yapıştır birde okkalı bir başlık bugünü de kurtardık şeklinde gelişir olaylar.
bu sezon fenerbahçe'ye 261 , galatasaray'a 189 milyon öroluk transfer yaptırtan gazetecik . içi dolu turşucuk.
üç büyüklerin kadrosunu zenginleştiren spor gazetesi...
patates habercilik anlayışlarıyla fenerbahçe spor kulübü tarafından tekrar ve tekrar sitem edilmiş gazete. haberleri birol güven yazıyo heralde.

http://fenerbahce.org/icerik/haber/12436/
fenerbahçe'nin resmi sitesinden ayarın babası verilen, türkiye'nin en fos gazetesidir, valla lan bulvar'dan bile fos! ama yarın da şevçenko'yu alırlar fener'e.. belki de etoo ısrarını sürdürürler...
hergün dört büyüklere acayip transferler tabi o kadar çok sallamanın içinden birkaçı gerçek oluyor ertesi günde biz demiştik diyorlar ama bunlar dışında yöneticilere sorsanız, shevcenko yu almışınız vereceği cevap herhalde şu olur: "ne zaman? haberim yok"
bugünkü manşeti yaklaşık 772. kez samuel eto'o nun fenerbahçe'ye transfer haberidir. ayrıca bu manşet potansiyel yarınki manşettir.

milleti kusturmalarına az kaldı.