bugün

13 Haziran 2007 'de kurulmuş dosyalarıyla ünlü, yardımlaşmayı ve paylaşmayı hayat felsefesi edinmiş Football Manager fan sitesi.

http://www.fmgraphics.net
dosya indirmek için üye olmamı isteyen, üye olduktan sonra dosyayı gönderene teşekkür yazısı yazmamı isteyen, teşekkür yazısına "sadece dosyayı indirebilmek için teşekkür ediyorum" gibi bir yazı bıraktıktan birkaç gün sonra beni banlayan adminlere sahiptir. banlama sebebi olarak yazdıkları yazı hala gözümün önünde "siktir git".

tanım: football manager için birçok grafiksel öğe bulunan kaynak sitedir.

edit: bu arada tekrar denedim girmeyi, ban ı kaldırmışlar. çok sevindim sözlük çook.*
türkiye çapında dağıtılan pcworld dergisinin bu ayki *(ekim) sayısında editörün seçimi olarak en iyi football manager sitesi seçilmiş kaynak site. ayrıca fm 2009 ile ilgili yeni bilgilere de ulaşılabiliyor.
(bkz: fmgraphics net/#3786875)

http://img210.imageshack....p?image=fmgraphicsst0.jpg

ne olursa olsun böyle bir site. üyelerine "siktir git aq" diyebilen bir site. ben ne diyim artık?
forma yaması çıkaran ilginç websitesi, en yakın zamanda tekrar kurup deneyeceğim; forma yamasını gerçekten merak ediyorum.

iki renkli yuvarlak adamlar vardı benim bildiğim, forma yaması ne boka yarıyor ki?
FM 2009 için ilk ve son türkçe yamayı çıkaran* Türkiyenin en iyi fm fan sitesi.
oldukça saçma bir sistemle hizmet veren forum.. bir dosya indirmek için üye olmanız yetmiyor bir de konu altın iki satır teşekkür mahiyetinde bir şeyler karalamanız gerekmekte.. bunu da hit nedeni ile yaptıkları aşikar.. peki arkadaş bir dosya yayınlıyorsun ve onu indirenler dosya ile ilgili fikirlerini aynı başlık altına yazmış olsalar okuma şansın sıfır çünkü her başlık 50-60 sayfa ve hepsi teşekkür.. böyle saçma salak bir uygulama işte.. tamam linkleri gizle üye olan indirsin ama bu tür çakallıkar çok gereksiz be.. yazık valla..
girmedim, bilmiyorum. kendilerine siktir git aq diyorum.

ayrıca http://www.sortitoutsi.net e devam diyorum.
çıkardığı türkçe yamayla rakiplerine fark atan football manager fan sitesi. ayrıca trt'nin bilişim rüzgarı adlı programında football manager için kaynak site olarak gösterilen sitedir.
(bkz: turksportal)
fm 2010'un türkçe yamasını çıkaran site. lakin şöyle bir tercüme var oyunda:
http://img524.imageshack.us/img524/4269/80716138.jpg

kiralık verdiğim bu oyuncu geri döndüğüne mutlu mu üzgün mü anlayamadık.
zamanında çatır çatır illegal paylaşımlar yaparak bir yerlere gelen fm fan sitesi. şimdilerde bundan vazgeçmişler. aferin fmgraphics.
kimine göre çatır çatır illegal paylaşımlar yaparak bir yerlere gelen fm fan sitesi.*
Garip bir sitedir.

Öncelikle türkçe yama(2011) işiyle uğraşan tayfadan biri ulu' ya üye ise bana pm yolundan ulaşmasını rica ediyorum. iğrenç bir moderasyona sahiplerdir. Yama' nın ne zaman çıkacağı sorulduğunda konu kilitler bunlar. Asar keserler. Yamayı söyledikleri zamanda çıkarmazlar. Çıkarmayacaklarsa çıkarmayacağız da demezler. Gariptirler.
beni haklı çıkaran sitedir. Ukala adminleri Adem Özkur beyefendi çıkarmıyoruz ingilizce oynayın demiştir. Reklamlarına tıklatmış, elalemi beklentiye sokup hitin gözüne vurmuştur. Ufacık bir hakkımız varsa haram zıkkım olsun. s
Türkçe yama hakkında 30 a yakın konu açıldı. Hepsi de "nerde kaldı türkçe yama, hani çıkartmıyor musunuz artık" cinsinden. durum böyle olunca ister istemez yapımcıların siniri bozulabiliyor. hele birde mallığın dibine vuranların açtığı konular var ki bkz;görsel yönetim ne dese haklı. konu açmadan önce biraz araştırın kardeşim. hale hazırda açılmış, duyuru niteliğinde konular mevcut okuyun önce onları. senden önce onlarca kişi açtı aynı konuyu. kilitlenmesi gayet normal.
düzenbaz bir site'dir...
Rezil sitedir.

Yazıklar olsundur, bizi haklı çıkaran insancıklar topluluğudur.
Türkçe yamanın iptali hakkında yapılan açıklama;
http://www.fmgraphics.net...projesi-iptal-edildi.html

not: fmgraphics.net Sport interactive'nin onayladığı siteler arasındadır. ne düzenbazdır ne rezildir.
düzenbazın önde gidenidir. dikkat çekmek için yapamacakları sözleri söyleyen sitedir.
(bkz: yazıklar olsun)
http://www.fmgraphics.net...projesi-iptal-edildi.html

yazar arkadaşımızın verdiği link sayesinde okumuş bulunduk açıklamayı. açıklamanın dışında diğer üyelerin iletilerini ve moderatör ekibinin iletilerinide okudum. bu site gerçekten çoluk çocuk zekası ile yönetilmekte. mesajımı forum'da yazmak isterdim fakat site yöneticileri ilk önce siteden uzaklaştırıyor, sonra da arkanızdan olur olmaz atıp tutuyorlar. bu durumda cevap hakkınızda kalmıyor! forumu dikkatle inceleyiniz. üyelerin yaş ortalaması 18 civarında. moderasyonun yaş ortalaması ise 20. çıkartamadıkları football manager 2011 türkçe yaması, fm 2011 çıktığından beri dillerdeydi. çeviri ilerlemesi, site yöneticilerin argo mesajları, yaparız-ederiz'ler. bu işin sonuçlanmayacağı baştan belliydi. site yönetimi tıklama oranlarını arttırdı, üyelere açık açık "reklamlara tıklayın biz de bu işten para kazanalım" mesajı verildi.

sonuç nedir peki?

kocaman bir sıfır. yukarıdaki linkte özür yazısı yayınlamışlar birde. özür bile değil o! öyle özür dilenir mi, tam bir saçmalık. site yöneticilerinden birisi " size iyi bile oldu, burada gelip atıp-tuttunuz, türkçe oynamayında görün" minvalinde şeyler yazarak saçmalamış. hani sıçıpta sıvamak vardır ya! işte aynen onu yapmış...

özür yazısından sonra bazı site üyeleri yamanın yapabildiğiniz kadarını yayınlayın bari demiş... site yöneticileri ise ellerindeki(!)* yamanın daha önce çıkan "sözde %50'lik" yamadan hiçbir farkı olmadığını söylemiş. oysa başta site'de tamamen sıfırdan başlanılarak bir yama yapıldığı söylenmişti! hayat ne garip değil mi? oluyor işte böyle şeyler!

tüm bu olaylardan çıkarılacak şey:

-fmgraphics sitesi üyelerini kandırmış "%100 türkçe yama" hazırlamaya aslında hiç başlamamıştır.
-yama hazırlamada bize yardım edin diye açılan forum konusu kolpadır. başvuran kişilere geri dönülmemiştir.
-üyelerin reklamlara tıklaması söylenerek, 3 kuruşluk haksız kazanç için ayağa düşülmüştür
-üyelere her türlü hakaret edilmiş, eleştiride bulunan üyeler siteden uzaklaştırılmış, arkalarından saçma sapan iletiler ile atılıp-tutulmuştur.

son olarak: site yöneticilerinden biri "ergenler geldi burada bize hakaret etti" falan diyor bir iletisinde; zannedersin ki adam 30 yaşında. oğlum sen daha 19 yaşındasın lan! hala blue çağındasın! adamlara niye ergen diyorsun, seni eleştiren herkez mal; bir sen akıllısın! vay anasını yüeavv! işte böyle kafalarla yönetiliyor bu site varın gerisini siz düşünün!

isteyen bu yazımdan ötürü gelip beni eleştirsin, yazı içerisinde yalan-yanlış varsa söylesin!

eğer uludağ sözlük bu entrymi silerse ben birşey demiyorum... yazı içerisinde onur kırıcı davranılmamış, onur kırıcı davranan insanlar eleştirilmiştir...
Öyle yada böyle yamayı yapmamışlardır. Dağıt exe. dosyasını herkese, 5-10 site illaki ilgilenecektir. Ortada hiçbir çalışma yoktur. Rezillerdir
türkçe çeviri çalışmasına yardım ettiğim güzel site.

gün itibariyle genel çevirinin %82'lik kısmı tamamlanmış ve tahminlerime göre tamamı için en fazla 1 ay daha beklemek gerekecek.

ayrıca şu an çevirdiğim dosyayı en sona saklayıp sevinç çığlıkları ve havai fişekler eşliğinde teslim etmeyi düşünüyorum.
4-5 gün içersinde football manager 2012 nin %100 türkçe yamasını çıkaracak olan güzide site.
türkçe yamayı çıkarmıştır. kendilerine minnettarız.