bugün

şu günlerde kendi kendime sıkça söylediğim söz. 2 saat hesap kitap yapacağıma açıp 2 sayfa finale çalışsam belki hesap kitap yapmama gerek kalmayacak.
hep istek kipinde kalan cümledir.
(bkz: sözlük yazarlarının hayalleri)

(bkz: inanırsak olur bence öyle umuyorum yani)
sonra hoca da sözlülerime 3 tane 100 verse
(bkz: calculusun finalinden 100 alınca aa veriyorlarmış)
lisedeyken inanırdık böyle şeylere.
(bkz: bi sonrakinden de 100 alsam)
bir de hayat bayram olsa insanlar el ele dolaşsa.
bir damla umuttur.. üzgünüm ama, boşa çıkacaktır.
öyle ki ortalama sisteminin borusunun öttüğü bir takım üniversitelerde (60 baraj falan hikayesi), sınav notu, 0 ile 20 arasında sürekli bir fonksiyon olan öğrencinin daha iyi bir ortalamayı geçtim, o dersten geçmek için alması gereken minimum nottur aslında. ve bahsettiğimiz öğrenci notu fonksiyonu da bu limit durumda tanımsız olduğundan mütevellit, o dersin hocasıyla olan bağını bir sonraki seneye taşıyacaktır bu öğrenci.
vizelerde (bkz: sıçtın mavisi)ni gören öğrencinin rasyonel olmayan avuntusudur.
hiç bir şekilde gerçekleşmeyecek düşüncedir. hiç bir öğrenci (benim gördüğüm) vizesinde kaldığı dersin finalinden 100 alamadı.
hesap cümlesidir. (hoca da iyi not kullansa...) yalnız hiç bir zaman gerçekleşmez.
vizesinin sol tarafı felç olan öğrencinin, umutlarını finale bağlamasıdır. bir de, "finalden 100 alsam da geçemiyorum!" cümlesi vardır ki, sabahlara kadar içsen de nafiledir.
istek kipiyle hazırlanmış ama olabilitesi çok düşük olan bir kelimeler bütünü. dersten kalma ile de sonlanabilitesi* var.
bilirim ben bunu, ilkokulda da böyleydi bu;

görsel
ilk maçı 6-0 kaybeden teknik direktörün ikinci maçı 7-0 alsak demesi gibidir.
http://inciswf.com/1287946508.swf
genelde vizelerin iyi geçmemesi sonunda kurulan hayal.
ancak final sonrası aynı organizma ders çalışır mı??
tabi ki de hayır.
Üniversite okurken yaptığım hesaplardı. Babayı aldım.