bugün

Dine sonradan eklenen yeniliklerdir.
Misal:arefe günü kurban kesmek ve esnafa önemli olan niyettir diye yutturmak.
(bkz: maklube)
colormatik gözlüklerdir.
çok risale okuyana mp3 oynatıcı vermek. vericem deyip kandırmak. sağ gösterip de yine sağdan vurmak.
dine getirilen yenilik yoktur da dine girmiş bağnazlıkları tolerans ve diyalog iklimi ile dağıtma girişimleri vardır. bu da cuntacıların hayallerini karartmaktadır.
getirdikleri yenilikler
afrikanın asyanın bilmem kaç bölgesine açtıkları türk okullarıyla türkleri terörist olarak bilen insanların düşüncelerini değiştirmek
günde 12.5 gr ete muhtaç olan aileleri et ile tanıştırmak
doğuda terör örgütü ile kafa kafaya gelecek kadar bu milleti seven insanların onlara yardım götürme aşkı
bas ekşiyi bas yüzünmü buruştu?
çay saati yapmak.

(bkz: çay şakirtin mazotudur)

o değil de cemaat falan demişken benim anlamadığım bişi var. sözlükteki nurculara da sormak istiyorum tüm samimiyetimle.

eyalet ablası ne hocam?
dar paça kot pantolon üstüne bir tunik, renkli bir eşarp ve tabi ki olmazsa olmazları nike beyaz spor ayakkabı.
(bkz: abiler)
(bkz: ablalar)
(bkz: üst üste üç cuma namazına gitmeyince kafir olunması) fetullahçı gençlerin yalancısıyım.
zaman ve sızıntı okumanın, okuma olmasa bile abone olmanın kutsal bir işmiş gibi gösterilmesi.
yolsuzluk, adam kayırma, siyaset dine getirdikleri yeni kötülükler.
dine yenilik getirilemez zaten din peygamber efendimiz(s.a.v) zamanında kemale ermiştir.
ince bıyık ve küçük deri çantalar. ve ayda bir hat değiştirme adeti. (bkz: biri kimi dinliyor)
namaz kılarken daha büyük bir gururla domalmak.
son model mercedesler.
hayır yarışında anneden, babadan, akrabadan önce afrikayı düşünmek.
amaç bir şekilde kapitalizmden kopuk kalmamak. hani bunlar modernler ya...
allahtan uzak her şey..
(bkz: ağlamak)
Kabe'yi Pensilvanya'ya taşımak.
beş toplayıp bir dağıtmak. lan o yardım için topladığınız paralarla bir türkiye daha kurulurdu, bilmiyor muyuz sanıyorsunuz?

- abi hesapta 5 milyon tl birikmiş, bir posta gönderelim mi somali'ye?
+ tamam muharrem sen 4 milyonu havuza* gönder, 1 milyonu da bizim organizatöre gönder, gidecek malları bizim adamlardan alsın. kazanacaksa da cemaatin adamı kazansın.
Cami dururken, evde; cemaat,müezzim,imam üçlüsünü kurup namaz kılmak.
kasıt islam ise en ufak bir yenilik getirmemişlerdir...getiremezler.

haa kendi uydurdukları din ise kasıt her gün yeni bir şey yumurtluyorlar...onların dini de kendilerine be topraaam.
3 yaşından büyük tüm erkek çocuklara kumaş takım elbise giydirip kravat taktırmamak (ki kravat cumhuriyetin sembolüdür).