bugün

feridun düzağaç çok daha içtendir ve şarkı sözleri çok daha güzeldir. ayrıca kişilik ve karakter olarak fd daha sakin ve sempatiktir. hl ise biraz daha hırçındır... fd nin karizmasından bahsetmeye gerek yoktur. fd daha içten şarkılar yapar ve şarkıları daha samimidir. ancak hl bana daha şarkı yapmak için şarkı yapıyor gibime geliyor.

hl nin şarkılarının ritmeri ve akorları genelde aynıdır veya çok benzerdir. öyle ki em am dm akorlarını bilen bir gitarist çoık rahat hl çalabilir. halbuki fd nin ritmleri, arpejleri ve akorları çok daha karmaşık ve güzeldir.örneğin en bilinen şarkılarından alev alevin akorları g#m c#m a g#m f#m şeklindedir ve çalması son derece kasar.

bunun yanında hl nin tek avantajı çok rahat bağırabilmesidir. ancak fd daha güzel şarkı söyler.
feridun düzağaç batıdır, haluk levent doğu.
feridun düzağaç adamdır, haluk levent'i tanımam.
ikisi de adanalıdır. feridun cumartesi gibi mükemmel bir şarkı yapmıştır. haluk levent de o mükemmel şarkının içine etmiştir. birbirlerini çok severler, sayarlar.
birbirlerini kıyaslarken illa birisine hakaret etmek gerekmez. ikisi de işini olabildiğinin en iyisi şeklinde yapabilme gayretindeler. haluk levent bu aralar piyasada görünmese de yaptıkları ile kalbimizde mutlak suretle yer edinmiştir, feridun düzağaç ise yer edinmemiş adeta kazınmıştır.
haluk levent kız tavlamak için gitar çalan gençlere müzik yapar, ilham verir. feridun düzağaç direk hatunların aklını alan şarkılar yapar.
feridun düzağaç erkin koray'ın tarzında ilerlemektedir, haluk levent ise barış manço'nun tarzında

ikisininde yaptığı çalışmalar muazzamdır.
fd nin sesi romantiktir ve adeta fısıldayarak da şarkı söyleyebilir. hl ise böğürü ama güzel böğürür.
ikisinin de süper şarkıları vardır.
ikisinin de canlı performansları harikadır.
ferudun şarkı sözleriyle öne çıkarken, haluk müziklerindeki coşturucu etkiyle öne çıkar.
(bkz: beauty and the beast)
feridun düzağaç türk'tür haluk levent kürt.
fd nin combolarıyla götüreceği maç.
Gazetelerin bulmaca kısımlarındaki yedi farkı bulunuz.durumudur.
(bkz: Feridun düz ağaç vs haluk levent arasındaki yedi fark.)
dengenin sağ tarafa kaydığı bir reaksiyondur. ha bire feridun haluğa kayar efenim zira feridun iyidir.
karşılaştırılması saçma olan iki değerli sanatçı. ama tabii ki grup84 diyorum ben.
feridun düzağaç'ın, haluk levent'in piyasaya çıkmasında baya bir katkısı olduğunu duymuştur. ancak şu da bir gerçek ki haluk levent başlarda çok daha şöhretliydi. gerçi şöhret kimin umrunda ki...
ikisi de amy winehouse 'dan kötüdür.
feridun düzağaç-özellikle ilk 3 albümünde-şairlere şapka çıkarttıracak bir performans sergiler.sözler duygusaal,felsefi,vs; yani uyum içindedir.çok büyük derinlikler besler.haluk levent daha bizdendir.müziği o kadar güzeldir ki duyduğunuzda gülümsemenize neden olur-sesi de aynı şekilde<şahsen hiç detone olduğu bir şarkı duymadım.>bu arada özledim haluk levent'i.şarkı sözlerini fd kadar oturaklı bulmasam da çok severim.
feridun düzağaç hep daha iyi şarkılar yapar ve kalitesini düşürmez. haluk levent eski şarkılarıyla geçinir durur.
feridun düzağaç duygu adamıdır, haluk levent ise bağıran adam.
kıyaslama bile yapmaya gerek duymadan:

(bkz: feridun düzağaç) tabii ki.

(bkz: nadas)
(bkz: buralardan gitme)
(bkz: söz ver)
(bkz: beni bırakma) veeee
(bkz: alev alev) *
feridun düzağaç'ın şarkılarını gitarla çalmak zordur. şarkıları genelde c#m , a7sus, bb# gibi akorlarla çalınır, ritimler ve melodiler zordur adamı söylerken kasar. fakat haluk levent'in şarkıları am, em, dm dir ve hepsi ankara-karaman ritmi ile çalınır, söylemesi kolaydır. öyle ki gitara yeni başlayanların repertuarınaki şarkılardan %80i haluk levent şarkılardır.
ikisi de sosyal olaylara karşı duyarlıdır fakat birisi vatan millet sakarya* der diğeri ise olaylara daha ılımlı yanaşır. *
feridun düzağaç daha romantik takılır, haluk levet ise daha bir rocker ruhludur .