vatan millet sakarya

entry 35 galeri 2 video ses iyilertrends
 1. 1.
  tahminen sakaryalilarin daha bir farkli algiladiklari soylem...
  (bkz: vatan millet 54)
  #1636267 :)
 2. 2.
  doğru düzgün bir şey söyleyemeyen insanların ülkesini savunan herkese vurduğu damga. güzelim; hele şuraya kaydadeğer birkaç cümle yaz da öyle başla çamur atmaya; hadi bakayım..
  #1671897 :)
 3. 3.
  ilkel şoven dürtülerle ülkesini korumaya çalışanların yıllardır meydanlarda attığı slogan milliyetçiliğinin ürünü. bu kişilere denilirki; " senin yolun yurdu koruyamaz, çünkü yurdu satanların yolundasın, sömürücü işbirlikçilerle birliktesin." yüzüne bön bön bakarlar. "işçi sınıfı" dersin, "vatanı bölüyorsun" derler. peki ya sen nesin dediğin de ise dut yemiş bülbül kesilirler. işte böyle güzel ülkem vardır benim de, sevenleri vatan haini ilan eder, ucuz popülist söylemler peşinde koşar. vatan, millet, sakarya' da buna benzer bir şeydir.
  #1671923 :)
 4. 4.
  atatürk milliyetçiliğini direkt yozlaşma olarak tanımlayanların çamur için kullanmaktan artık yorulmaları gereken slogan. dinleye dinleye ben yoruldum yeminle.. ayrıca dut yemiş bülbül görmek isteyenler; savunduğunu erkekçe söyleyemeyenlerle bir sohbette bulunarak bu büyük şansı elde edebilirler.

  100 puanlık edit: (bkz: sözlük formatı)
  #1671946 :)
 5. 5.
  popülizmin şerbetine giden haramilerin ortaya çıkarttığı slogan ya, burjuvazinin en azgın yardakçılığını yapıp, sömürünün kralı yapıp, vatanı el verdikleri burjuvalarla ile satıp üstüne bir de bunu vatan sevgisi diye kakalayanların slogan ya, hemen koşarak gelicekler bu sloganı atmaya devam edicekler. bunlar bir de sloganvari konuşmalarını bitiremedikleri gibi 100 yılda bir fikir üretirler, onun da üstüne yatarlar. pek sevgili vatanseviciler, tam bağımsız türkiye diye inleyen diğer vatan evlatları alandayken neredeydiler acaba. tabi yıllar öncesinden bahsediyorum, onlar ancak "vatan, millet, sakarya!" diye haykırsan, belki kendilerine de biraz para düşer, zengin olurlar.
  #1671966 :)
 6. 6.
  yurtseverlik kavramını bile bok edecek kadar kalitesiz insanların, karşı çıktıkları görüşleri dahi doğru düzgün bilmeden, vatandaşlık bağıyla bağlı olduğu bu ülkeyi nasıl bölebileceklerini zeytinyağı gibi meydana çıkarma gücüne sahip slogan. o 100 yılda bir üretilen fikir sayesinde " özgürlük " adı altında bölücülük yapıyosun; kendine saygın yok; bari ona saygı duy!
  #1672004 :)
 7. 7.
  işine gelmeyenler laflar edilince haramiler, yardakçılar ancak tek bir slogan ile kitleleri kandırır;"vatan, millet, sakarya!" işte bu slogancılığın zihniyetinde olan vatansever olduğunu iddia eden gerçek vatan hainleri, çekip gitmeliler artık bu ülkeden, en azından düşünceleri. hayır, yıllar önce onlarca kişinin katili oldunuz, vatanı el birliği ile ona buna sattınız anladık ama insanlık namına bu gerçek bölücüler düşüncelere vatan etsinler, yoksa vakit çok geç. gerçek yurtseverlik, tam bağımsız demokratik türkiye ile olur yoksa 12 eylülcü vatan millet sakarya ile değil.
  #1672038 :)
 8. 8.
  sorsan ," sakarya neresi ? " diye .. bilmeme ihtimalleri yüksek adamcıklar tarafından kullanılan ,
  içi boşaltılmış , ülkücüler için kutsal sayılan mırıltı....
  #1672057 :)
 9. 9.
  kimsenin kandırılması için kullanılmayan, kullanılmaması gereken slogan. ülkesine sadakat duygusu insanın içinde yoksa elden ne gelir! ki bu insanlar; yıllardır besledeği kini kusmak için kendi değerlerine bile küfredebiliyorsa! onlarca, yüzlerce fark etmez! hiç bir katli savunmuyor burada kimse. hele 12 eylül'ü! kendisine karşı olan herkese " faşizme karşı omuz omuza " deyip, herkesi kendi gibi sananlar; savunduğu oluşumlara bile doğru düzgün bir şey yazamayanlar allah rızası için boylarından büyük tespitlerde bulunmasınlar.
  #1672084 :)
 10. 10.
  ülkesine sadakati yüksek, vatan millet sakaryacılar 80'den önce insanları öldürürken, 80'den sonra mafya olup halkın içine bir güzel ettiler, öyle değil mi sevgili vatancı sözlükçüler?

  insanlar karşısında olduğunu hissettiği bir kişiye eğer dar slogancılıkla cevap veriyorlarsa, zaten o kişi hiç böyle şeylerle ilgilenmesin, gitsin futbol yorumu yazsın, fakat ah güzelim slogancılık sen nelere kadirsin.
  #1672111 :)
 11. 11.
  milliyetçiliği takım elbise giyip ortada dolaşmaktan ibaret sanan, atatürkçülüğü ota boka muhalefet olarak bilen, dinini yaşamayı atatürk'e hakaretten oluşturan seviyesiz insanların kullanımı sonucu -haliyle- bozulan, içi boşalan slogan.

  aman sen de; saçmasapan diyaloglardan başka yazacak bir şey bulamayanlar, okuduklarını anca dar slogancılık çerçevesinde anlayabilenler, yazılanlarla vatan millet sakarya arasında uçurumu nasıl anlasın..
  #1672151 :)
 12. 12.
  (bkz: #1672038)
  #1672161 :)
 13. 13.
  tarihlerinde;
  bir vatan kuramamış eziklerin,
  bir millet olamamış hainlerin,
  bir sakarya destanı yazamamiş dürzülerin,
  çok zoruna giden söylem.
  #1681543 :)
 14. 14.
  vatan ve millet kavramlarını bilen, "sakarya" diyince içinde, milli tarihine olan saygısından dolayı biraz da olsa kıpırtı olan kişilerin dillerinden düşürmedikleri söylemlerdir.

  bunun yanında, sadece "vatan, millet, sakarya" demez, bilimsel ve siyasi açıdan da bu kavramları zenginleştirmek ve ilerletmek için çalışırlar.

  ama kediler, uzanamadıkları ciğere mundar demektedir.
  #1681673 :)
 15. 15.
  Hortumcuların aşağıdaki sloganlar ile gerçekleştirdiği içi boşaltılmış vatanseverlik şovenizmi .
  Devletin malı deniz yemeyen keriz.
  Benim memurum işini bilir.

  Adnan Menderes de alenen şöyle demişti : " Bizim iktidarımız süresinde zengin olamayan bir daha asla zengin olamaz!"

  Ayrıca , vatanseverlik demokrasiyi ve ekonomiyi emperyalizme , güvenliği faşizme , eğitimi şeriata devretme anlayışı olmasa gerek . Yoksa bize mi yanlış öğrettiler nan!
  #1681712 :)
 16. 16.
  şekilde görüldüğü gibi hiçbir ülke böyle bol laf salatalı gazlarla bir yerlere gelemez, bu yüzden bana gayet saçma gelen söz. buyrun buradan yakın o zaman: (bkz: vatan millet sıkar ya)*
  #2531964 :)
 17. 17.
  (bkz: vatan millet vib turizm)
  (bkz: oeh)
  #2531973 :)
 18. 18.
  iyidir, güzeldir, hostur. en önemliside bahsi gecen edebiyati yapabilmek icin beyni kullanma geregi olmadigidir.
  #3009614 :)
 19. 19.
  yaklaşık olarak türkiye'nin her ilinde, ilçesinde caddelere, sokaklara, meydanlara verilen isimler.

  millet meydanı
  vatan caddesi
  sakarya sokak
  vs.
  #3009649 :)
 20. 20.
  ibrahim erkal'ın gavurun kızı isimli şarkısında yer alır.gavur bir kız için ibrahim erkal vatan millet sakarya yapabilmektedir.

  Onun o gözleri var ya
  Vatan millet sakarya
  insanın aklı kaçar ya
  işte öyle şey öyle bir şey
  #5880535 :)
 21. 21.
  muhteşem üçlü.
  #5880646 :)
 22. 22.
  ülkenin 14-20 yaş arası ülkü ocaklarındaki gençlerinin düsturu olmuş, ülkenin anasını belleyen şovenist söylemlerin en şovenisti.
  #6873560 :)
 23. 23.
  bu millet, sakarya'da canını dişine takmıştır vatanı için. yakın tarihinin en önemli askeri olayıdır. herşeyi kaybetmenin mümkün olduğu son derece kritik bir dönemde, düşmanı durdurmayı başarmış milletin direniş ruhunu ifade eder. kendini bu ülkeye ve değerlerine bağlı hissedenler için bir anlam ifade eder.
  #6874193 :)
 24. 24.
  sonuna kadar gideceğimiz yoldur.

  Gücenen varsa kendini yerde bulacaktır.
  #11187741 :)
 25. 25.
  türküm doğruyum çalışkanım kadar muhteşem bir üçlüdür.
  #11187761 :)