Elli yıllık Türkiye liglerinin tüm pisliğinin kirinin çamurunun sıçradığı, günah keçisi ilan edilen, kurban edilmiş spor kulübüdür.
2. lig'e düşse de destekleyeceğimiz takım.
başkan adayı olacak kişinin ne vaad edeceğini çok merak ediyorum.
Cüneyt Çakır in en çok sevdiği spor kulubü
adalet isteyen takım.
madem herkes adalet diye fener'e saldırıyor düşene vurulur misali.
ben de bir fener'li olarak adalet istiyorum.
eğer adil olunacaksa, türk futbolu temizlenecekse, tüm takımlar araştırılsın.
hepsi.
son 20 yıl.
adalet böyle olur.
türk futbolu böyle aklanır.
böyle olacaksa, fener küme düşsün, üzülmem.
ama başka kimler daha küme düşer, onu da bilemem.
ama bence siz biliyorsunuz.
şike doğrudur değildir tam bilmiyorum o konuyu 'duymuşluğum var'dan fazla. fenerli de değilim
ama türk milletinde genel bi alışkanlık var
diyelim bi adam çok iyi, işte sürekli düzgün davranmıs iyi şeyler yapmıs, göz önünde herkes onun hakkında konusuyo falan.
5 kişiden 3 ü 'lan bu adam niye bu kadar konusuluyo, niye iyi şeyler yapıyo, yaptığı işte neden bu kadar iyi, bi ibnelik var bu işte dur bakalım diye düşünür. bununla da alakalı olabilir.*
ambleminde maydonoz olan takım.

edit: sekoya vardı da ben mi görmedim?
en büyük takım.
bundandır kompleksler.
nasıl bir taraftar kitlesine sahip olduğu iyice anlaşılan kulüp.

fenerbahçe 'yi mi tutuyorlar yoksa aziz yıldırım 'ı mı belli değil? öyle övünmesi güzeldi yüz küsür yıllık kulüple. yok şerefli tarih yok gurur dolu mazi...

halen körü körüne desteklediğiniz adamlar size ve çocuklarınıza "utanç" bırakabilir. her şey sonuçlanmadan öküz gibi diretmekte ne fayda var?

suç yoksa deli gibi desteklersin amma ve lakin ya suçluysa adamlar?

sonuca göre ya bu adamları dışlarsın ya da destekler utancınla yaşarsın!

bu küçük ve objektif analizden sonra ise beşiktaş ve milan renkleriyle ekolanan içi sesimi dinleyip en içten temennilerim ile sevgili fenerbahçe taraftarına seslenmek isterim;

beter olun!
hacı, hoca takımının el attığı spor kulübüdür. yeni başkan badem bıyıklı olursa hiç şaşırmayın.
tff yetkililerine "-30 puanla lige başlamayı kabul etmeyiz. tüzük neyse onu uygulayın, şike varsa bizi küme düşürün, fenerbahçe'nin aldığı parayı da diğer takımlara bölüştürün. alnımızın akıyla çıkar bankasya liginde oynarız" diyen erdemli yöneticilere sahiptir.

peki kimmiş bu erdemli kişiler: ali koç ve nihat özdemir. her ikisine de sonsuz tebrikler. helal süt emmişler belli ki. o sebeple bu kulüp için hala bir ümit var diyebiliriz.
bence federasyon tarafından küme düşürülmesi artık kesinleşen, sadece seneye kaç puan geriden başlayacağı tartışılan futbol takımı.
delikanlı taraftarlarının yanı sıra aklı başında olmayan fanatiklikle gözü kör olmuş taraftarları bünyesinde bulunduran 104 yıllık çınar!

her bi boku anladık da gazetecilere neden saldırıyorsunuz arkadaşım? bu yaptıklarınız zaten dibe batmakta olan klubünüze daha fazla zarar vermez mi?
Yeni sezon formalarını beklediğim büyük kulüp.
ayrıca basketbol formalarını da bekliyoruz. Satılmıyor demeyin. Satılır.
süperligin neresi olacağını belirleyen takımdır, yalanmı ulan! biz seneye bank asyada oynayalım, hepiniz "şike şike" izleyeceksiniz..

tek cümlelik özeti; fenerbahçe neredeyse süper lig oradadır.
henüz olay yargıdayken bazı ergenlerin çoktan bank asya'ya gönderdiği takım.
çok "kendini beğenmiş" bir taraftar kitlesine sahip takımdır.

neymiş. onlar bank asya'da oynarlarsa, biz de onları izleyecekmişiz. yuh yahu. kendinizi nasıl bir dev aynasında görüyorsunuz yeğenim? işimiz gücümüz yok; sizin tavşanlı linyit spor maçınızı merak ediyorduk.

kendileri dışında kimse tarafından da "sevilmediklerini" bilirler. bunun sebebini de "başarılı" olmalarında falan ararlar. e kuzum; bu kadar "kendini beğenmişlik" sevilmez elbette. sokakta da sevilmez, mahallede de sevilmez, okulda da sevilmez. az biraz gerçekçi olun. bu kadar uçmayın a canlarım.

başarının "sevilmeme" durumu ile ilgisi yok. gs 4 yıl üst üste şampiyon olurken; avrupa'da kupalar alırken bile, sizin kadar "sevilmeme" durumu yoktu. hatta çoğu yerde "sevgiyle" karşılanıyordu. e mütevazi olup, başarıyı kaldırınca kimse "gıcık" kapmıyor. "5'te 5 yaptık. en büyüğüz" veya "türkiye'nin 1/4'ü çok mutlu." gibi kendi kendinize triplere girince bir tür "tiksinti" durumu oluşuyor tabi diğer insanlarda. bunun başarıyla alakası yok. sevilmemenizi de "en büyük" olmanıza falan bağladıkça, daha da antipatik oluyorsunuz. çünkü "görmemişlik", çok sempatik bir davranış biçimi değil.
küme düşsün düşmesin, olanlar örtbas edilsin edilmesin, türk spor tarihinin en büyük rezilliğini yaşamış takım. bu travma uzun yıllar geçmez, insanların gözündeki bu leke uzun yıllar silinmez.
ayrıca taraftarı da bu süreçte sınıfta kalmıştır. bu kişilere sahip çıkmış, arkasında durmuş, şikeye ortak olmuştur.
bu tavırla, şike aziz yıldırım ve bazı yöneticilerin değil, fenerbahçe kulübü ve camiasının utancı haline gelmiştir.

ayrıca;

biz küme düşersek marka değeri düşer, lig mahvolur, kimse futbol izlemez, digiturk kepenk kapatır, tribünler boşalır, milyar dolar kaybolur vs..

sekter get lan.
rezilliğinizle oturacağınıza, utanıp kendinize geleceğinize hala bik bik yapıyorsunuz.
o değil de, bunlara kim beddua etti de duası kabul oldu tanımak isterdim doğrusu. adamlar resmen tarihe gömülüyorlar. "bu gemiyi allah bile batıramaz" diyenlere cevaben titanik'i batıran allah'ım, bunları da mı batıracaksın yoksa?
Başarılı kulüp.
Kendisinden beklenen; karşılaşılan her spor branşında yendiği rakibine "yenildin ama, benden büyüksün" demesi.
Dünya çapında tesisler yapıp "ya aslında sizin bahçe düzeni bizim hepsinden iyi haaa" demesi.
Ulan armut kafaları siz sınıfın en yakışıklı ve çalışkan çocuğuna da kıldınız zaten.
Üniversitede arabası olan arkadaşınızı da içten içe sevmezdiniz. Hele arabaya almıyorsa dıştan da sevmezdiniz.
Asker de komutan postasına da ayar olurdunuz.

Siz hep sizden iyisini sevmediniz. Ne farkı var benden dediniz. Şimdi başka bahane uydurmayın. Birbirimizi tanıyoruz.
şike ile başarılı olup, yarrak yarrak konuşan taraftara sahip takımdır.
istisna olarak g.s taraftarının sikine takmadığı kulüptür.
siktik soktuk diye ağlayan melislere sahip şikeci takım. o hakemleri satın alarak, takımlara para vererek yenersiniz zaten anca. 'kodumun şikecileri' demiş bir düşünür zamanında.
Konuştuklarımızı ağızlarına almayı seven karşı takım taraftarları olan takımdır.
Çok alma lan alışkanlık yapar.

Şike konusuna gelirsek velevki yaptık. (Ben inanmıyorum. Fakat eski zamanlarda yapılmış olduğunu da düşünüyorum) Şimdiye kadar hiç birinizin tuttuğu takım böyle bir şey yapmadı değil mi? Teşvik primi vermedi, araya adam koymadı.

Valla bravo sütten çıktıktan sonra merede ikamet ediyorsunuz ak kaşıklar.

Bir önceki entrymde yazdığım gibi birbirimizi tanıyoruz. Kendinizi kandırsanız da içiniz de bir yerler de siz de biliyorsunuz.
Merak etmeyin biz de biliyoruz.
Şimdi kendi kapınızın önüne, hadi çocuğum annen çağırıyor.
30 puan keserek lige başlatmak ne demek? bu adamlar şike yapmış. e kardeşim madem şike var neden bank asya' ya gönderilmiyor? daha ortada fol yok yumurta yok ama eğer fener lige -30' la başlarsa bu türk futbol tarihne kara bir leke olarak geçer. koyu bir beşiktaş taraftarıyım ama eğer beşiktaş' da şike yaptıysa düşürülsün fener' de!!!