bugün

bazı melislerin ''şikeci olsun olum sonuçta ülkemizi şampiyonlar liginde temsil edilecek'' diye ağladığı durum.

(bkz: trabzonspor)'un yerinde olsam tff hakkında dava açardım. bu kararı daha önce neden vermedin.
ülke takımımız neden şampiyonlar liginde yok.
(bkz: fenerin ab ye alınmaması)
(bkz: ab nin feneri ret etmesi).
sadece fenerbahçe'yle sınırlı kalmayacak bir kararın ilk hamlesi. bugün zil takıp oynayan birtakım arkadaşlar, olum siz de biliyorsunuz ki, ortada bir leke varsa, bu sadece fenerbahçe'ye ait değil, yani fenerbahçe gittiği yere yalnız gitmeyecektir. tıpkı şike soruşturması kapsamında, bazı güzide kulüplerimizin yönetici ve teknik direktörlerinin de göz altına alınması gibi. bugün bizim başkanımız içerdeyse, ötekinin de teknik direktörü içerde, kısaca bu iş böyle bitmez. hiç öyle götünüzü başınızı sallamayın!
(bkz: ne yazık ki yanlış anons değil beyler)
günün anlam ve önemine binaen;

http://www.youtube.com/watch?v=Ni2NTOr8_7s&feature=related

(bkz: zavallı fener beter ol beter)
(bkz: şampiyonlar ligi senin neyine dön kestane evine)
fenerbahçe gitmiyorsa yerine kim gidecek ? sorusunu akla getirir. yoksa şampiyonlar ligine direk gitmeyecek. trabzon'da şampiyonlar liginden elendiğine göre takımlarımız sadece uefa'da boy göstericek. bence şikeyle alakalı olan klüpler'e sırayla men kararı gelecektir.
trabzon, beşiktaş ve cincon da uefa kupasına alınmaması lazım o zaman. aksi takdirde öyle bir çifte standart olacaktır ki ortalık yanacaktır. şu durumda en iyisi fener in kendi isteği ile ligden çekilmesidir. orospu çocukları para kazanacak diye biz rezil olamayız.

Digitürk e de tff ye de.....
(bkz: amua koduk aziz başgaaan)
çok şanslılar, sıfır çekme şansları kalmadı.
o zaman ligden de düşürsünler madem ortada bişey var avrupaya yollamayıp ligden düşürmezse tff kendisiyle çelişir. hem ortada kanıt yok deyip hem avrupaya göndermemek nasıl bir mantıktır. ya diğer takımlar ne olacak onlar da gitmesin o zaman avrupaya. onların yöneticileri de sorgulandı. çok aptalca bir karardır bu. fenerin ligden çekilmesi lazımdır bu karara tepki olarak.
uefa'nın işler sizdeki gibi yürümüyor demesidir. madem bir bok yediniz, soruşturma açtınız, şike var dediniz, gözaltılar oldu; hiç bir şey olmamış gibi devam edemezsiniz demesidir.
kesin bu da cemaatin işidir(!).
ülke puanı açısından önemli gelişmedir. yenilince puan düşüyor ve geriliyoruz amk. oh olsun.
federasyonun ne yapacağını bilememesinin, işleri çamura çevirmenin en güzel yansımasıdır. hayır madem elinizde yeterli delil yoktu neden feneri şampiyonlar liginden men ettiniz, nerede masumiyet karinesi, yok eğer elinizde yeterli delil varsa neden daha önce düşürme kararı almadınız. aydınlar ın bu yaptığı resmen iki yüzlülükdür. ali demir den çok daha kötü bir bürokrat şüphesiz.
fenerasyon diyen ergenler nerde merak ediyorum.uefa ve tff maddi zararımızı nasıl karşılayacaklar merak ediyorum.federasyon kanıt bulamadık diyor ama diğer taraftan şampiyonlar ligine göndermiyor.
3. dünya ülkesi olduğumuzu bir daha gözümüze soktular. hakemimiz eyyamcı, politikalarımız eyyamcı, tff eyyamcı...adamlar geldiler bir günde işi bitirip döndüler. geriye de 3. dünya ülkesi olduğumuz gerçeğini bıraktılar.
çok doğru bir karardır.
bir galatasaray'lı olarak ne sevindim ne üzüldüm.
fakat fenerbahçe'ye gönül vermiş biri olsaydım sevinirdim bu karara.

hanımlar beyler hadi bu karar bir kaç ay sonra alınsaydı ?
fenerbahçe suçlu çıksaydı ne olacaktı ?
türk futbolu daha faha fazla ateşin içine atılmayacakmıydı?

uefa baştan beri "en ufak bir şüphe varsa gelmeyin, göndermeyin" demiyormuydu?
şimdi neden bu kadar şaşırıyoruz?
bazı andavalları sevindiren haber. arkadaşlar, rezil olan sadece fenerbahçe değil türk futbolu. ilerde galatasaray, beşiktaş, bursa falan diyince akıllarına şikeci fenerbahçe değil rezil türk futbolu ve federasyonu gelecek. nedir bu fener düşmanlığının yarattığı körlük anlamak mümkün değil.
devam edilen bir dava içinde, sadece delillerden yola çıkarak böyle bir karar alınmasını ön gören bir tff yönetimini bu yönetimin fenerbahçe'ye çalıştığını söyleyen bukalemun taraftarları ve yancıları, gidin en yakın aktardan kına alın şimdi...
tff'nin acizliğini gösteren karadır. durum gittikçe çocuk oyuncağına dönmüştür. not: fenerbahçeli değilim.
neden sadece fenerbahçe sorusunu akıllara getirmiştir. bjk ve ts'nin de şike dosyasında adı var ayrıca bjk'nin teknik direktörü tutuklu. yanlıca fenerbahçeye mi işliyor federasyonun hukuku.
(bkz: sen gelme ulan ayı)
tff'nin paracıklarını harcamayıp biriktirmesini gerektirecek karar.
UEFA'nin TFF'ye birnevi "sen affetsen ben affetmem" diyerek Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Liginden men etmesi durumudur.
Futbol federasyonunun kendi başına aldığı karar değildir. Bu yalnızca uefa'nın kararıdır. O nedenle "tff fener'i kollamıyor işte" demeyin.