bugün

felipe melo nun kiralık olması sebebiyle bu sene geri dönecek olması sorunsalıdır. bu sene takıma kattığı katkı ortada fakat juventus un istediği bonservis bedeli de ortada, bu ikilemde kalmış bir taraftar olarak soruyorum; gitmeli mi kalmalı mı?
kalmalıdır. gerek futbolu gerekse taraftarla olan ilişkisi üst düzeydedir. altın değerinde bir futbocudur kaybedilmemelidir.
daha iyisi alınamayacaksa kalmalıdır.
10 milyon euro bonservis bedelini galatasaray ödemez. öte yandan, juve bu parada diretir mi onu bilemiyorum. juventusu takip eden bir arkadaş varsa yazsın öğrenelim ama adamlar muhtemelen melonun gönderilme ihtimaline göre hareket etmişlerdir. bana kalırsa 8 milyon euro ve aşağısı iyi görünüyor veya olmadı bir sene daha kiralanabilirse o da iyi olabilir. yalnız her ihtimalde de hamit altıntop muhakkak alınmalı.
yerine daha iyisi bulunmazsa yaptığı hareketlere, unutulmayacak riera olayına rağmen kalsın. sonuçta galatasaray'ın menfaatleri hepimizin üstündedir.
haldun baba olsaydı 48 taksite bağlayıp alırdı meloyu ama 13 milyon euro ünal aysal vermez gibi duruyor. gitsin mi kalsın mı sorusuna gelince; kesinlikle kalmalı.
13 milyon melo için çok fazla. alınmasından yana değilim.
bonservisinde anlaşmaya gidilsin, yıl içindeki olumsuz davranışlarından gerekli dersini de aldı zaten; kesinlikle kalsın.
götü çok kalkmıştır, gitmelidir.
bu maliyetlerde oynayacaksa kesinlikle gitmelidir. 1 senede kazandığı para 5 milyon euronun üzerindedir primlerle birlikte. senelik 3.3 milyon euro garanti para artı maç başına 30 bin euroya oynadı. bonservisini 10 milyon euroya aldık diyelim ve bu şartlarda kendisi ile 3 yıllık anlaşma yaptık mesela, bu durumda maliyeti 20 milyon euro olur ki maç başına alacağı ücret ve primler hariç. melo' yu satıp para da kazanamazsın çünkü 29 yaşında.
her fırsatta galatasaray' ı çok seviyorum diyen melo eğer samimiyse oynar 2-2.5 milyon euroya. o zaman bonservisine de 9-10 milyon euro verir alırsın. yok oynamıyorsa da gider ve sen 20 milyon euroya seni minimum 5 sene taşıyacak bir orta saha bulursun doğru düzgün bir scout ekibin varsa tabii.
ayrıca kalsa bile 10 numaralı forma takım arkadaşına vuran ve tartışılabilecek hareketler yapan bir adamda olmamalıdır galatasaray' da. sorun pitbull sevinci değil, o işin şov kısmı ama eboue ile birlikte bir üst boyuta çıkartıp abarttılar o sevinci.
10 milyon euroya nuri şahin' in bonservisini alırsın. evet belki melo kadar katkı vermez takım bu olursa, ancak 10 numarayı çok daha iyi taşır ve daha doğru bir takım kurulursa da melo' yu aratmaz.
iyidir kaliteli oyuncudur. biraz agresif ama. çok az sayıda futbolcu var sakin olan.
Kalmalıdır. Evet sorunlu bir futbolcudur ama takımımızın başında bir tayfur havutçu veya skibbe yok bu tür futbolcuları hırslı futbolcuları çok seven bir imparator var. Oynadığı oyunla, katkısıyla da kalitesini göstermiştir. Transfer riskine girmek yanlış olur takıma oturmuş bir adam varken. Zannedersem yerinede lass diarra düşünülüyor ki kendisini hiç beğenmem.
gitse kalsa da galatasarayda iz bırakmış bir oyuncudur diye nokta konulması gereken sorunsaldır.
ünal başkan bile bazı şartları kabul ederse kalır dediyse melo'da söz vereceğine göre kalmalı. seviyoruz seni melo.
bana gelen haber 8 milyondan anlaşıldı.
kalsın ya.

yok vazgeçtim siktirsin gitsin ya.

bilemedim kalsa mı acaba.
alınmamasından yana olanlar yerine xavi'nin geleceğini felan düşünüyorlar muhtemelen. deli mi skti sizi lan!
ciddi bir sorunsaldır, futboluna hastayım, disiplinsiz hareketleri malum. kiralıkken harikalar yaratıp sözleşme imzalayınca eski performansını mumla aratan futbolcular da çok. arada kaldım çok dertliyim sözlük..
bu şartlar altında gitmeli demiştim, hala diyorum ve ekliyorum; baros da gitmeli. artık eski verimliliğinde ve gücünde değil ama aldığı para hala aynı çünkü.

kazanırken iyi ama işler kötü giderse bu maliyet çok konuşulur. 29 yaşında bir adam çin 13 milyon euro bonservis ve kendisine senelik 5 milyon euro civarında bir maliyet çok fazla. burası katar değil, burası bir futbol ülkesi. sadece o değil toplamda bir maç süresi kadar bile oynamayan ceyhun' a, zerre katkı vermeyen sercan a 1' er milyon euro vermek de çok fazla. lafa geldi mi formayı öpsünler galatasaraylıyım desinler... o paraları bana ver ben de her takımlı olabilirim. melo çok galatasraylıysa oynar 2 - 2.5 milyon euroya. hepimiz menajerlik oynadık sonuçta, bir takımda tavan fiyat olur ve bu takımın bütçesine göre belirlenir. onu verisin en iyi olduğunu düşündüğün oyuncuya. bu takımda tavan fiyatı hak eden adam selçuk' tur ve almaktadır da zaten. ondna fazla vermemelisin kimseye. misal, kalou gelir ona senelik 3 verirsin tavan fiyatım bu benim dersin. senelik 2-2.5 milyon euro garanti paraya oynayacak ne oyuncular var dünyada yeter ki doğru araştır.

http://live.sporx.com/fut...cek-gelismeSXHBQ280065SXQ
sözleşmesine yapabileceklerine göre maddeler eklenirse kalmasından yanayım açıkçası

kavga olduğunda kovun bu pezevengi modundaydım ama böyle bi ruhla oynayan çok az sayıda bu kalitede adam var avrupada

olanı da alamayız zaten

bunun şartları da var tabi makul bi bonservis ve makul bi yıllık artı maç başı ücret

yine diyorum buradaki esas konu sözleşmesine dengesizliği ile ilgili fes etmeye kadar gidebilecek bi maddde eklenmesi

hatasını kabul de etse play-offa girmeden yaptığı bana kalırsa ihanet çok ağırdı takım arkadaşlarına ve camiaya karşı..
daha iyisini istemezük!
kalmalıdır.Riera olayından ders aldı zaten.Fener maçında arbede de arkadaşını frenleyen de oydu.Giderse yerine xavi getiremeyeceğimize ve orta da harika bir selçuk-melo ikilisi olduğuna göre alınmalıdır.
kalmalı diyorsan beğen, gitmeli diyorsan yorum yaz.
bu sene gitmeyecektir. 2 yıllık kiralıktır.
efenim maliyete bakılacak olursa, ve bonservisini alırsak performansını devam ettirip etmeyeceği soru işareti olduğundan alınmamalıdır. 20 milyon avroya yaklaşan maliyeti büyük sorundur. nuri şahin gibi genç ve yerli bir oyuncunun alınması daha iyi olacaktır. olmadı villarreal'li borja valero da iyidir. ama derseniz ki bonservisine 5-7 milyon kendisine de yılda 2- 2.5 milyon vereceğiz, o zaman kaçırılmaz bu adam.
ben de ilk geldiğinde 2 yıl kiralandı gibi şeyler duymuştum ama şu an bir bilgi yok bu konuyla ilgili. daha önce de söylediğim üzere eğer 2 yıl kiralanabiliyorsa hemen kiralanmalıdır. böylece 3 yıllık maliyeti 4.5 milyon euro olur ki zaten bonservisini alsaydık da 3 yıllık sözleşme yapmış olacaktık ve 13 milyon euro bayılacaktık. *